تاریخ: ۱۰:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی آرژانیتنی تیم فوتبال سویا می‌گوید پیشنهاد هدایت تیم ملی کشورش وسوسه‌انگیزتر از آن است که بتواند آن را رد کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، خورخه سامپائولی روز گذشته (جمعه) اعتراف کرد که نمی‌تواند چشمان خود را به روی فرصت مربیگری در تیم ملی آرژانتین ببندد و اینکه با فدراسیون فوتبال آرژانتین وارد مذاکره شده است.

اتحادیه فوتبال آرژانتین ماه آوریل سال ۲۰۱۷ ادگاردو بائوسا را بعد از تنها ۸ بازی هدایت آبی‌‌و‌سفیدپوشان آمریکای جنوبی اخراج و تلاش خود را برای استخدام خورخه سامپائولی که تابستان سال گذشته هدایت سفیدپوشان آندلس را برعهده گرفت، آغاز کرد.

سامپائولی که سال ۲۰۱۵ به عنوان سرمربی تیم ملی شیلی در فینال کوپا آمه‌ریکا مسبب ناکامی تیم ملی کشورش شد، در حالی باید هدایت آلبی‌سلسته را برعهده بگیرد که این تیم در فاصله ۴ دور مانده به پایان مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، در رده پنجم جدول قرار دارد و خطر از دست دادن فرصت صعود به جام جهانی را احساس می‌کند.

او در این خصوص اظهار داشت: رؤیای من از سنین جوانی این بود که تیم ملی کشورم را هدایت کنم. کشورم برنامه روشنی برای ارائه پیشنهاد هدایت تیم ملی به من دارد. من تنها زمانی از سویا جدا می‌شوم که بتوانم هدایت تیم ملی کشورم را برعهده بگیرم. پیشنهاد سرمربیگری در تیم ملی آرژانتین، چیزی است که نمی‌‌توانم آن را رد کنم.

سامپائولی در یک فصل حضورش در سویا، نه تنها این تیم را در رده چهارم جدول قرار داد – بهترین جایگاه این باشگاه در لالیگا از سال ۲۰۱۰- بلکه برای اولین بار از سال ۲۰۱۰ سفیدپوشان آندلس را به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رساند.

سرمربی پیشین تیم ملی شیلی افزود: شرایط ما الان تثبیت شده است. ما الان می‌توانیم درباره آرژانتین صحبت کنیم چون به اهداف‌مان دست پیدا کرده‌ایم اما من تعیین کننده نیستم. اگر شرایط فراهم نشود، من سویا را ترک نخواهم کرد. من سویا را به خاطر هیچ تیمی جز آرژانتین ترک نمی‌کنم./تسنیم

پاسخی بگذارید