گفتگویی متفاوت با قهرمان مازنی تیم ملی جودو و کوراش ؛
تاریخ: ۱۴:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
نام نویسنده: مهدی رضی
مسعود حسن زاده :اگر الگوهای ما درست باشد نتیجه درست خواهد بود/شهیدان زنده اند!

ما میرویم در کمال آرامش مسابقه می دهیم و می آییم اتفاقی هم نمی افتد برد و باختش یک لحظه است ولی برد و باخت دوستانی که برای کشورشان می جنگند باختی ندارند شهیدان زنده اند..

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در آستانه روز پاسدار و روز جوان و همچنین در سالگرد شهادت شهدای مدافعین حرم به سراغ ورزشکاران قهرمان رفتیم و در این خصوص با آن ها به گفتگویی متفاوت پرداختیم که در ادامه صحبت های ما با مسعود حسن زاده قهرمان کوراش کشورمان را می خوانید :

سلام آقای حسن زاده لطفا خودتونو معرفی کنید؟
به نام خدا مسعود حسن زاده هستم ورزشکار رشته جودو و کوراش و در رشته کوراش عنوان نایب قهرمانی آسیا را توانستم کسب کنم و فعلا در اردوهای تیم ملی در خدمت کشور عزیزم هستم.

چند سال است که دارید فعالیت می کنید و چه مقام هایی تا حالا کسب کردید؟
بنده حدودا ۱۷سال است که وارد ورزش حرفه ای شده ام و ۱۱سال است که در رده ملی مسابقه می دهم ابتدا از رشته جودو شروع شد و خدا را شکر موفقیت هایی در رشته جودو در رده جوانان، امید و بزرگسالان داشته ام و پس از آن رشته های کشتی آلیش و بعد از آن در کوراش و جوجیتسو موفق شده ام و در سال ۹۵ مسابقات آسیایی ترکمنستان اعزام شدم و دو عنوان نایب قهرمانی در جوجیتسو کسب کردم در جودو هم حدودا۳۰ عنوان در سطح کشور دارم برای مسابقات بسیج بزرگسالان کشور ، امیدها و جوانان و افتخار عضویت تیم ملی را در رشته جودو جوجیتسو و کوراش دارم.

چه برنامه هایی برای آینده دارید ؟
ما در رشته خودمان هدفهای زیادی را تعریف میکنیم مثلا بازیهای آسیای که ۲۰۱۸ برگزار می شود ولی خوب رسیدن به این هدف ها نیازمند به یکسری ابزارها و توکل به خدا هست ک اخیرا هم در انتخابیه تیم ملی کوراش موفق شده ام نایب قهرمانی را درسطح کشور کسب کنم که دعوت به اردو تیم ملی شده ام و دارم میروم به اردو
به چه علتی رشته ورزشی جودو در سطح کشور و استان افت کرده است ؟
در افت و یا پیشرفت یک رشته علل مختلفی می تواند دخیل باشد اصلی ترین علت این اتفاق می تواند عدم برنامه ریزی درست در سطوح خرد و کلان باشد انتخابهای نادرست ، معیارهای نادرست شاید هم از خود ورزشکار که من هستم میتواند شروع شود این موضوع تا فدراسیون وسیاست گذاری کلانش ولیکن در حال حاضر اوضاع روبه بهبود است و امیدوارم که هرروز بهتر شود یک مقداری سطح جودو دنیا بعد از تغییر روند داوری تغییر کرد و ما عقب افتاده ایم ولی خب اوضاع رو به بهبود است و انشالله با نگاه دقیق تر و دلسوزانه تر بشود جودو از این که هست بهتر کرد.

چه آینده ای برای جودوی مازندران می بینید؟
نمی شود گفت آینده کاملا روشن است ولی مطمنا یک چیزی واضح است اگر الگوهای ما درست باشد نتیجه درست خواهد بود اگر ما ولایت مدار باشیم از ته دل تابع ولایت باشیم آینده روشنی خواهیم داشت. یاران امام حسین در صحرای کربلا گوش به فرمان امام بودن، عده ای ماندن و عده ای رفتند شما الان نگاه کنید تمام عالم صحبت از آن ۷۲نفری است که ماندن و شهید شدند آن روز سخت بود ولی سالهای سال اسمشان بر روی زبانها است و همیشه همه سعی میکنن الگوبرداری کنند ولی بقیه که رفتن صحبتی از اسمشان نیست ما اگر بتوانیم پیرو سخنان ولایتمان باشیم و بتوانیم دیندارانه و آزاده زندگی کنیم یقینا آینده روشنی خواهیم داشت چه در جودو چه در زندگی عادی چه در کار باشد انشالله روزی شود این اتفاق افتد.

در آستانه اولین سالگرد شهدای مدافع حرم خان طومان هستیم تا چه حد با اقدامات شهدای مدافع حرم آشنا هستید؟
مطمنا هرچقدر هم آدم اطلاع داشته باشد تا خودت درآن فضا نباشی و ببینی چه اتفاقاتی رقم می خورد. ما با آرامش در کشورمان نشستیم و شاهد یکسری اتفاقات خوب و بد هستیم ممنون از زحمات این عزیزان.
آقای بلباسی و شیخ الاسلامی ازدوستان ما بودن هم در ورزش هم در زندگی عادی شما اگر به زندگی آنها رجوع کنید خواهید بیاندیشید و ببینید چه الگوهای اخلاقی داشتند سخنان ولایت را در رفتار آنها می دیدید . ما هم باید سعی کنیم مثل اینها شویم من خودم شرمنده شهدا هستم.

وقتی برای اولین بار شهادت مدافعین حرم را شنیدید چه حسی به شما دست داد؟
حقیقتا در حال حاضر یکی از دغدغه های بنده هم همین موضوع است که یکسری از انسانهای کافر و ازخدا بی خبر به ناحق دارند خون عزیزانمان را میریزند. برای من زجر آور بود جوانهای مثل آقای بلباسی آقا مصطفی شیخ الاسلامی و دیگر دوستان ازدست دادنشان سخت است و هرانسان آزاده ای هم که باشد سکوت نخواهد کرد ما که اینها ا زبرادر به ما نزدیکتر بودند.

حرف هایی شنیده میشود که چرا باید جوانان ما در عراق و سوریه بجنگند مگر کشور ماست به نظر شما درست است؟
چیزی است به نام ارزش و آرمان که خیلی ها شاید درک نکنند آدم برای ارزشهای خودش حاضراست از هرچیزی بگذرد مثل آدمی که غیرت دارد، وقتی ما میبینیم آن کفار به هیچ چیز مردم عراق و سوریه رحم نکردند اینها منتظرند به مرزهای کشور برسند اگر ما آن طرف مرزها نرویم باید با آنها سر مرزهای خودمان و در کوچه و محله خودمان با آنها بجنگیم
اگر کسی این حرف را زده توجیه نیست چون این تفکر دشمنان است. حضرت آقا می فرماید: بسیجی باید بصیرت داشته باشد، نه متاسفانه اینهای که این حرف را میزنند ضعف بصیرت دارند.

با دیدن فرزندان شهدای مدافع حرم چه حسی به شما دست میدهد ؟
اون عزتی که عرض کردم یقینا در فرزندان این عزیزان خواهد بود آیندشان روشن است. وقتی میبینم کسی بخاطر ما کاری انجام داده است ما اینجا مسئول هستیمم همان حس محبتی که به فرزندان خودمان داریم به آنها هم داریم فرزندان دوستان شاهدم در دوره جنگ تحمیلی می گویند ما اصلا حس نکردیم پدر نداریم چون مردم همیشه قدردان بودن.

مبارزه در مسابقات سخت تر است یا مبارزه با داعشی ها و تکفیری ها در سوریه و عراق؟
ما میرویم در کمال آرامش مسابقه می دهیم و می آییم اتفاقی هم نمی افتد برد و باختش یک لحظه است ولی برد و باخت دوستانی که برای کشورشان می جنگند باختی ندارند شهیدان زنده اند..
یک قولی به ما بدهید که در مسابقات بین المللی پس از کسب قهرمانی یکی از تمثال شهداء را همراه خودتان داشته باشید این قول را به ما میدهید؟
یقینا همین طور است تاحالا هم ما در مسابقات برون مرزی شرکت کرده ام همراه من تمثال شهداء بوده است و در مسابقات ترکمنستان شهید مصطفی شیخ الاسلامی که خود و خانواده اش از بچه های جودو هستند.
ما این کار را کردیم و بعد از بازگشت هم یک مدال را اهدا کردیم و از این موضوع خوشحال هستم، وظیفه خود میدانم ما مدیون این عزیزان هستیم.

 

پاسخی بگذارید