تاریخ: ۱۴:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
نام نویسنده: خبرگزاری ایرنا

خوش‌قدم درباره وضعیت تیم ملی کارته بانوان گفت: دو رویداد مهم را در پیش داریم و تیم خود را برای کشور های اسلامی و قهرمانی آسیا آماده می‌کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم ملی کاراته بانوان اردیبهشت ماه سال جاری در رقابت‌های کشورهای اسلامی (باکو) شرکت خواهد کرد و تیم‌ ‌ملی پنج نماینده در پنج وزن را عازم این رقابت‌ها خواهد کرد.

سمانه خوشقدم، مربی تیم ملی کاراته بانوان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تیم‌ ‌ملی کاراته بانوان، بیان‌ کرد: تیم‌ ‌ملی برای دو رویداد مهم خود را آماده می‌کند. نخست رقابت‌های کشورهای اسلامی که در آذربایجان برگزار می‌شود و تیم‌ ‌ملی اردیبهشت‌ماه  جاری به این رقابت‌ها اعزام خواهد شد و دیگر رقابت‌های قهرمانی آسیا  که تیر ماه برگزار خواهد شد.

او در ادامه‌ بیان‌ کرد: در حال‌ حاضر من به همراه بهرامی و زنگنه مربیان تیم‌ ‌ملی هستیم و سرمربی نداریم که دو تیم امید و بزرگسالان زیر نظر ما تمرینات خود را ادامه‌ می‌دهند. تیم‌ ‌ملی امید به رقابت‌های آسیایی و جهانی اعزام خواهد شد، رقابت‌های جهانی نیز آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌شود. چندین مرحله انتخابی برگزار شده است و دو تیم امید و بزرگسالان در هر وزن دو ملی‌پوش را در اختیار دارد. ترکیب تیم اعزامی به رقابت‌های کشورهای اسلامی پنجم فروردین‌ماه مشخص شده است و تا به امروز دو مرحله اردو را پشت سر گذاشته‌ایم و مرحله سوم اردو را نیز ۱۴ اردیبهشت‌ماه برگزار خواهیم کرد.

وی درباره وضعیت آمادگی تیم‌ ‌ملی بیان‌ کرد: وضعیت خوبی داریم و هیچ زمانی کاراته ایران در هیچ رویداد ی دست و پا نبوده و همیشه عنوان‌دار بوده است،  در حال‌ حاضر نیز برای کسب عنوان بهتر در باکو رقابت خواهیم کرد.

حمیده عباسعلی، پر افتخارترین بانوی کاراته ایران غایب بزرگ در مسابقات کشورهای اسلامی خواهد بود که خوشقدم در این باره اظهار کرد: عباسعلی دچار آسیب‌دیدگی‌ بود و در هر اعزام خود نیز دچار یک آسیب‌دیدگی‌ جدید می‌شد. به همین دلیل با تشخیص پزشک و نظر بنده قرار بر این شد عباسعلی در انتخابی‌ها برای کشورهای اسلامی شرکت نکند و هم‌چنین در کاراته وان دوبی نیز شرکت نکرد و در پایان نیز تصمیم گرفت از حضور در رقابت‌های کشورهای اسلامی انصراف دهد. او کارهای فیزیوتراپی خود را انجام داد و تمرینات سبک کاراته را ادامه‌ داد تا آرام آرام روند بهبودی خود را به دست بیاورد و ان‌شاء‌الله بتواند برای انتخابی قهرمانی آسیا شرکت کند./فارس

پاسخی بگذارید