تاریخ: ۹:۰۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس فدراسیون شطرنج گفت: کشورمان در حالی برگزار کننده رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا است که از آخرین میزبانی ایران در این تورنمنت ۲۰ سال می‌گذرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مهرداد پهلوان‌زاده درباره برگزاری رقابت‌های شطرنج جوانان زیر ۲۰ سال آسیا در شیراز اظهار داشت: این مسابقات هر ساله برگزار می‌شود و این بار میزبانی آن بر عهده شیراز است. نکته جالب توجه آن است که کشورمان ۲۰ سال قبل یعنی در سال ۱۹۹۷ میزبان این تورنمنت را بر عهده داشت و حالا پس از مدت‌ها باز هم میزبان شطرنج‌بازان این رده سنی هستیم. این رویداد همچنین اهمیت خاصی دارد، چرا که شطرنج‌بازان جوان آخرین سال حضور خود در این رده سنی را سپری می‌کنند و نُرم‌های استادی و استادبزرگی نیز داده می‌شود.

وی ادامه داد: در این رقابت‌ها ۴۹ بازیکن در بخش آزاد و ۲۳ نفر نیز در بخش دختران تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند که در هر بخش ۱۰ بازیکن از کشورهای خارجی هستند. ورزشکاران خارجی از کشورهای هند، ویتنام، تاجیکستان، قزاقستان، سوریه و لبنان هستند.

رئیس فدراسیون شطرنج گفت: این رقابت‌ها طی روزهای ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود و جوایز نقدی نیز نخواهد داشت. ضمن اینکه نفرات اول از کشورمان در هر دو بخش پسران و دختران راهی رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در ایتالیا در مهر ماه می‌شوند.

پهلوان‌زاده با اشاره به غیبت پرهام مقصودلو و ساراسادات خادم‌الشریعه در این رقابت‌ها عنوان کرد: این دو بازیکن سطح بالایی دارند و این روزها خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی انفرادی بزرگسالان آسیا آماده می‌کنند. اگر آنها در مسابقات شیراز پشت میز می‌نشستند، می‌توانستند قهرمان شوند/تسنیم

پاسخی بگذارید