تاریخ: ۱۴:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد معتقد است دو میدان بین المللی پیش رو، بهترین فرصت برای درخشش و اثبات توانمندی برای ملی‌پوشان جوان و آینده‌دار است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علی بیات با بیان اینکه روند تمرینات اردوهای تیم ملی کشتی آزاد بسیار امیدوارکننده است، اظهار داشت: خوشبختانه با نظارت دقیق اعضای کادر فنی، تمرینات آزادکاران ملی پوش برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا و بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی به خوبی در حال پیگیری است و ما بزودی باید دو تیم قوی و باانگیزه را راهی این میادین کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از نکات قابل توجه در ترکیب دو تیم اعزامی به این مسابقات، حضور جوانان باانگیزه و آینده دار است که فرصت خوبی برای عرض اندام و اثبات جایگاه خود دارند. همانطور که می دانید بسیاری از برنامه های فدراسیون کشتی و شورای فنی بر پایه آینده سازی و حضوری موفق در المپیک ۲۰۲۰ تدوین شده و بدین ترتیب نگاه ما به این پشتوانه های جوان و باانگیزه بسیار جدی  و بلندمدت است.

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به زمان اعلام ترکیب نهایی اعزامی به مسابقات پیش‌رو گفت: ۱۵ روز مانده به اعزام، ترکیب نهایی مشخص می شود و فعلا نمی توان با حدس و گمان، ترکیب تیم های اعزامی را مشخص کرد. ما تا آخرین لحظه تمامی اردونشینان را زیر نظر داریم و به خوبی باید آنها را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی به بهترین شرایط برسانیم.

بیات با اشاره به برنامه های مختلف تمرینی از جمله کوهپیمایی و ورزش باستانی برای اردونشینان تیم ملی گفت: مدتهاست که تمرینات کوهپیمایی و ورزش زورخانه ای به برنامه های تمرینی آزادکاران اضافه شده و خوشبختانه با نتایج بسیار خوبی هم همراه بوده است. این برنامه ها می تواند ضمن بالا بردن توان بدنی و روحی بچه ها، باعث تنوع در مدت اردونشینی انها هم باشد و به نوعی شادابی و طراوت را به تمرینات سنگین و شبانه روزی اضافه کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تمامی برنامه های ماههای اخیر به دنبال یک هدف اصلی بزرگ یعنی حضوری موفق در رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ فرانسه است که به واقع می تواند عیار واقعی کشتی ایران بعد از بازیهای المپیک را مشخص کند. ما باید به خوبی برای این رویداد مهم و بزرگ تجهیز و آماده شویم و بتوانیم با توجه به سیدبندی جدید اتحادیه جهانی کشتی برای این مسابقات، بهترین و شایسته ترین نفرات را به فرانسه بفرستیم./مهر

پاسخی بگذارید