مسؤول کمیته ورزشهای هوایی استان مازندران:
تاریخ: ۱۳:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۸
نام نویسنده: فرزانه حسنی
آخرین روز از مسابقات کشوری پاراگلایدر در بخش “کوهنوردی و پرواز-فرود و دقت” جام کاسپین برگزار شد

مسابقات کشوری پاراگلایدر در دو بخش “هدف زنی” با هدف توانایی فکری و “مسافت” با هدف کوهپیمایی و دقت در سایت پروازی مهدیرجه در حال برگزاری است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش) از شهرستان گلوگاه، صبح امروز در دومین و آخرین روز از مسابقات کشوری پاراگلایدر در بخش “کوهنوردی و پرواز-فرود و دقت” جام کاسپین، شرکت کنندگان در هوای سرد و ابری با نسیم ملایمی از وزش باد بهاری مسیر پمپ بنزین قلعه پایان مسیر حدود ۸ کیلومتری را طی کردند و هر کدام با رکوردی ثبت شده، خود را به سایت پروازی مهدیرجه رساندند.

سید مسعود عمادی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: مسابقات کشوری پاراگلایدر در دو بخش “هدف زنی” با هدف توانایی فکری و “مسافت” با هدف کوهپیمایی و دقت در سایت پروازی مهدیرجه در حال برگزاری است.

وی افزود: نوع سوم این مسابقات “مسافت ایکسی” می باشد که افرادی از جمله؛ کیوان آرین پور، متین بهروزی و هادی حیدری از توانمندتان در این بخش محسوب می شوند که این بخش مختص این دوره از مسابقات نمی باشد.

مسؤول کمیته ورزشهای هوایی استان مازندران با بیان اینکه این مسابقات برای اولین بار در ایران برگزار شد خاطرنشان کرد: پرنده در هر شرایطی باید آمادگی لازم را داشته که اگر قصد پرواز در کوه را داشت قبلش با توجه به طی نمودن مسافت کوهنوردی و کسب آمادگی کافی بتواند در مواقع فرود اضطراری با مشکل مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: افرادی از جمله؛ عرفان نبوی، علی رضوان و یاسر قاسم نژاد از مازندران رتبه های قابل قبولی را دارا می باشند.

عمادی در پایان گفت: به نفرات اول تا سوم آقایان و نفر اول بانوان و همچنین به رسم یادبود و قدردانی، به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه لوح تقدیر اهدا می شود.

گفتنی است یک هارنس یا همان صندلی پرواز به قید قرعه به یک نفر از شرکت کنندگان اهدا می شود و ناگفته نماند به تمامی شرکت کنندگان در این مسابقه هم یک عدد تی شرت با آرم پروازی اهدا می گردد.

شایان ذکر است پایان این دوره از رقابت ها ظهر امروز مورخه هشتم اردیبهشت ماه ۹۶ است که در حال حاضر هم این نم نم باران شدت گرفته اما کماکان به دلیل مساعد بودن شرایط پرواز، پرندگان به پرواز خود ادامه دادند و مراسم اختتامیه عصر امروز با حضور مسؤولین برگزار می شود که در این مراسم از نفرات برتر، تجلیل به عمل خواهد آمد.

پاسخی بگذارید