در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا - ترکمنستان ؛
تاریخ: ۱۱:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۸
نام نویسنده: علی احمدی
مرتضی بیگلری ملی‌پوش مازندرانی کشورمان پنجم شد !

نمایندگان کشورمان در دسته ۸۵ کیلوگرم رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا در پایان حرکت دوضرب و مجموع به عناوین دوم و پنجم دست یافتند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا که در شهر عشق آباد ترکمنستان در حال برگزاری است، صالح چراغی و مرتضی بیگلری ملی‌پوشان کشورمان در گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم، به مصاف ۶ وزنه‌بردار دیگر رفتند که در پایان حرکات دوضرب و مجموع به عناوین دوم و پنجم دست یافتند.

* حرکت یک‌ضرب:

مرتضی بیگلری در نخستین حرکت یک‌ضرب موفق به مهار وزنه ۱۴۹ کیلوگرمی شد، وی در دومین تلاش نیز وزنه ۱۵۴ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در حرکت سوم در مهار وزنه‌ ۱۵۹ کیلوگرمی ناکام ماند تا با عنوان ششم در این حرکت به کار خود پایان دهد.

صالح چراغی دیگر نماینده کشورمان در این دسته در اولین حرکت موفق به مهار وزنه ۱۵۵ کیلوگرمی نشد، اما در دومین حرکت این وزنه را مهار کرد. چراغی در حرکت سوم نیز با مهار وزنه ۱۶۲ کیلوگرمی مدال طلا را از آن خود کرد.

* حرکت دوضرب:

صالح چراغی در اولین حرکت دوضرب وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی را بالای سر برد، وی در حرکت دوم هم وزنه ۱۹۰ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در حرکت سوم موفق به مهار وزنه ۱۹۷ کیلوگرمی نشد تا با عنوان پنجمی در حرکت دوضرب و در مجموع با ۳۵۲ کیلوگرم با عنوان دوم و کسب مدال نقره به کار خود در این دسته پایان دهد.

مرتضی بیگلری دیگر نماینده کشورمان در این دسته ابتدا وزنه ۱۸۵ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در حرکت دوم با وجود اینکه وزنه ۱۹۳ کیلوگرمی را به خوبی بالای سر برده بود، نتوانست آنرا مهار کند. بیگلری در حرکت سوم این وزنه را بالای سر برد تا با عنوان چهارمی در حرکت دوضرب و ۳۴۷ کیلوگرم در مجموع به عنوان پنجم سنده کند.

* رده‌بندی پایانی این وزن به شرح زیر است:

۱- یونگ ژائو از چین (۱۶۰ کیلوگرم یک‌ضرب (نقره) ۱۹۶ کیلوگرم دوضرب (نقره) و ۳۵۶ کیلوگرم مجموع (طلا))

۲- صالح چراغی از ایران (۱۶۲ کیلوگرم یک‌ضرب (طلا) ۱۹۰ کیلوگرم دوضرب (چهارم) و ۳۵۲ کیلوگرم مجموع (نقره))

۳- یاماموتو از ژاپن (۱۵۲ کیلوگرم (چهارم) ۱۹۹ کیلوگرم دوضرب (طلا) و ۳۵۱ کیلوگرم مجموع (برنز))

۴- یو دانگ جو از کره جنوبی (۱۵۶ کیلوگرم (برنز) ۱۹۴ کیلوگرم دوضرب (چهارم) و ۳۵۰ کیلوگرم مجموع (چهارم))

۵- مرتضی بیگلری از ایران (۱۵۴ کیلوگرم یک‌ضرب (ششم)، ۱۹۳ کیلوگرم دوضرب (چهارم) و ۳۴۷ کیلوگرم مجموع (پنجم))

 

پاسخی بگذارید