تاریخ: ۱۰:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رقابتهای بین المللی تکواندو یونان از امروز در آتن آغاز می شود و ۵ تکواندوکار ایران در دو به دیدار رقبای خود می روند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نخستین دوره جام ریاست فدراسیون جهانی سال گذشته به میزبانی آلمان ها برگزار شد و فدراسیون جهانی، برگزاری دومین دوره این رقابتها را به یونان واگذار کرد. این رقابتها از امروز با حضور ۲۱۶۳ تکواندوکاز از ۵۳ کشور و در سه رده سنی در سالن «آنولیوسیو المپیک» شهر آتن آغاز شده و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

روز نخست این رقابتها در رده بزرگسالان، مبارزات اوزان ۵۸- و ۶۳- کیلوگرم برگزار می شود که هادی تیران ولی‌پور،محمد کاظمی، فرزان عاشورزاده ، سروش احمدی و میرهاشم حسینی از تیم اعزامی کشورمان به دیدار رقبای خود می روند.

در وزن ۵۸- کیلوگرن ۶۲ تکواندوکار حضور دارند که محمد کاظمی دور نخست «بولات کروچکین» از روسیه را پیش رو دارد و در صورت برتری به دیدار برنده مبارزه ترکیه و روسیه خواهد رفت. هادی تیران ولی‌پور ابتدا باید با «عبدلله تیف سیزگین» از آلمان پیکار کند و پس از برتری برابر این حریف به مصاف برنده  دیدار تکواندوکاران  هلند و ایتالیا برود.

۷۷ تکواندوکار در وزن ۶۳- کیلوگرم وزنکشی کرده اند که سروش احمدی دور نخست باید با «پتروپولوس» از یونان مبارزه کند. احمدی در صورت کسب پیروزی دور دوم یکی از تکواندوکاران بلغارستان، آمریکا یا اسپانیا را پیش رو خواهد داشت. فرزان عاشورزاده در نخستین گام «مهمت مصطفی باگلر» از ترکیه را پیش رو دارد.احمدی و عاشورزاده در صورت صعود به یک چهارم نهایی باید با مصاف هم بروند.

میرهاشم حسینی دارنده آخرین نماینده ایران در این وزن است که ابتدا «اسپریدوناس» از کشور میزبان را پیش رو خواهد داشت و سپس به دیدار «بولات ایزوت دینو» از روسیه مبارزه کند.

تیم ملی تکواندو ایران که برای حضور در رقابتهای قهرمانی جهان آماده می شود با ۱۸ تکواندوکار در این رقابتها شرکت کرده است. /مهر

پاسخی بگذارید