تاریخ: ۱۰:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طلایی‌ترین نتیجه تاریخ ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۰ رقم بخورد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسعود سلطانی‌فر در حاشیه برگزاری دهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی اظهار داشت: این همایش امروز افتتاح شد و امیدواریم دستاوردهای خوبی را به دنبال داشته باشد. متاسفانه در امور اجرایی چندان از کارهای پژوهشی استفاده نمی‌شود و در طرف مقابل نیز پژوهش‌هایی که صورت می‌گیرد چندان کاربردی نیست، ما امیدواریم که بتوانیم این فاصله را کمتر کنیم و پیوندهای عمیق‌تری را به وجود بیاوریم.

وی در پاسم به این سوال که آیا وزارت ورزش در پایان دوره دولت یازدهم به اهدافش دست یافته است یا خیر، گفت: وزارت ورزش در اهداف کمی کارنامه خوبی دارد و عملکردمان در شاخص‌های کمی خوب بوده است. نسبت به چند سال قبل اعتبارات حوزه ورزش ۳ برابر شده است، پروژه‌های زیادی نیز افتتاح کرده‌ایم. ما از اهداف خود در بخش کسب مدال‌ها عقب نیستیم. به طوری که در المپیک ریو دومین نتیجه برتر تاریخ ورزش کشور گرفته شد، همچنین تیم والیبال ایران برای نخستین بار به این بازی‌ها راه یافت و تا مرحله یک هشتم نهایی نیز صعود کرد. باید به مدال‌آوری یک بانوی ایرانی برای نخستین‌بار در تاریخ المپیک نیز اشاره کنم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: همه تیم‌های فوتبال ایران در رده‌های مختلف سنی توانسته‌اند به جام جهانی راه پیدا کنند، تیم ملی نیز تاکنون بدون آنکه گلی دریافت کند، در صدر گروه خود قرار گرفته و در آستانه صعود به جام جهانی قرار دارد.

سلطانی‌فر ادامه داد: انشاءالله با حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی در رقابت‌های داخل سالن آسیا و همچنین بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا بتوانیم به گونه‌ای حرکت کنیم که در نهایت طلایی‌ترین نتیجه تاریخ ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۰ رقم بخورد.

وی در پایان درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدوارم یک انتخابات قانونمند و اخلاق‌مدار و با مشارکت بالای مردم را داشته باشیم تا این انتخابات تبدیل به یک الگو برای دنیا شود/تسنیم

پاسخی بگذارید