تاریخ: ۱۰:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

آخرین نبرد فصل مورینیو و گواردیولا جذابیت‌های خاص خود را دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،آخرین نبرد اولین فصل رویارویی مستقیم ژوزه مورینیو و پپ گواردیولا در قالب سرمربیان ۲ تیم شهر منچستر، جنگی است برای رسیدن به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا.بازی برگشت ۲ تیم در فصل جاری لیگ برتر انگلیس از ساعت ۲۳:۳۰ پنج‌شنبه شب هیجان خاصی دارد.

شرایط متفاوت

 بازی رفت ۲ تیم در شرایطی برگزار شد که شاگردان پپ و مورینیو با ۳ پیروزی از ۳ بازی اول، مدعی قهرمانی نامیده می‌شدند اماهر ۲ تیم کم کم افت کردند. ابتدا منچستریونایتد دست از قهرمانی شست و چند هفته پیش هم گواردیولا و منچسترسیتی هم میدان را برای چلسی وتاتنهام خالی کردند.

 اوضاع جدول

 منچسترسیتی با ۶۴ امتیاز در رده چهارم، یک امتیاز و یک پله بالاتر از رقیب همشهری ایستاده  و این بازی برای هر ۲ تیم جایی برای تضمین صعود به رقابت‌های اروپایی و مخصوصا لیگ قهرمانان اروپاست.

غایبان بازی

منچسترسیتی همان غایبان چند ماه اخیر را دارد؛ فرناندینیو، گوندوگان، خسوس، فرناندینیو، آگوئرو، سانیا و سیلوا. منچستریونایتد هم از حضور اسمالینگ، جونز، ماتا، روخ، والنسیا  محروم است و ۳ مصدوم جدید به نام‌های هررا و البته پوگبا و زلاتان دارد.

رویارویی‌های قبلی

در ۱۸۳ دربی قبلی، منچستریونایتد با ۷۲ برد شرایط بهتری دارد. منچسترسیتی ۵۰ بار به برتری رسیده و ۵۱ رقابت هم برنده نداشته است.

آنچه باید بدانید

*آخرین بازی ۲ تیم در روزپنج‌شنبه،  نوامبر سال ۱۹۹۴ به لطف هت‌تریک آندری کانچلسکیس با برتری ۵ بر صفر منچستریونایتد به پایان رسید.

*ژوزه مورینیو در ۴ دیدار اخیر در لیگ برتر مقابل سیتی هیچ بردی کسب نکرده اما بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ ، ۶ بازی پشت سر هم مقابل رقیب را برد.

* گواردیولا در صورت برد می‌تواند تبدیل به چهارمین مربی شود که در هر ۲ بازی رفت و برگشت در دربی منچستر پیروز شده است. قبل از او جان بنتلی، اسون گوران اریکسون و مانول پیگرینی به این رکورد دست پیدا کردند.

* رونی در تمام رقابت‌ها در دربی منچستر با ۱۱ گل بیش از هر بازیکنی گل زده  اما در ۵ دیدار اخیر هیچ گلی نزده است. در سوی مقابل  سرخیو آگوئرو در ۵ بازی متوالی در لیگ برتر برای منچسترسیتی گل زده و اگر یک گل دیگر بزند با بهترین رکورد خودش برابری می‌کند.

* منچستر سیتی در ۱۵ بازی خانگی این فصل در لیگ تنها یک بار شکست خورده اما فقط منچستریونایتد با ۹ مساوی بیشتر از آن‌ها در بازی‌های خانگی مساوی کرده است.

*فقط آلن شیرر (۱۹۰) در بازی‌های متنوع‌تری از رونی در لیگ برتر گل زده است. رونی در کنار لمپارد و اندی کول ۱۴۹ بار این کار را انجام داده‌اند.

ترکیب احتمالی

منچستریونایتد: دخئا، بیلی، والنسیا، بلیند، دارمیان، هررا، فلینی،یانگ، مخیتاریان، لینگارد و راشفورد

 منچسترسیتی: براوو، ناواس،کیلیشی، اوتامندی، کمپانی، فرناندینیو، توره، دی‎‌بروین،سانه، استرلینگ و آگوئرو ر/تسنیم

پاسخی بگذارید