تاریخ: ۱۲:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
نام نویسنده: المیرا قاسم تبار
برگزاری اولین دوره جام حذفی بسکتبال با ویلچر

رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر از برگزاری اولین دوره رقابت‌های جام حذفی خبر داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، حبیب خمجانی در حاشیه برگزاری نشست هماهنگی این انجمن در سال ۹۶ گفت: اولین نشست هماهنگی انجمن بسکتبال با ویلچر در سال جدید با حضور اعضای انجمن و به منظور تدوین برنامه‌های پیش‌رو، اردوها، مسابقات داخلی و خارجی و سایر مسائل برگزار و زمان بندی این اقدامات تا پایان سال مشخص شد.
خمجانی افزود: همان طور که قبلا اعلام شده، تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان زیر ۲۳ سال کشورمان خرداد ماه سال جاری در مسابقات جهانی کانادا حضور می یابند و برنامه های اردویی آنها نیز مشخص شده است.

رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر گفت: تیر ماه اولین اردوی تیم ملی بزرگسالان با حضور ۲۴ ورزشکار آغاز شده و پس از آن به صورت مرتب برگزار خواهد شد تا چنانچه اعزامی مورد تصویب قرار گرفت، تیم آماده باشد.

وی افزود: پیش از برگزاری اولین اردوی تیم ملی نیز تصمیم گیری در خصوص کادرفنی تیم ملی انجام و نفرات مورد نظر معرفی می‌شوند.

رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر با اشاره به زمان بندی برگزاری مسابقات داخلی عنوان کرد: مسابقات قهرمانی کشور آقایان(تیر و شهریور) در دسته‌های یک و دو، مسابقات باشگاهی دسته برتر (نیمه دوم مهر ماه)، مسابقات باشگاهی دسته یک و دو (شهریور ماه)، مسابقات جام حذفی برای اولین بار (تیر و مرداد) و مسابقات پیشکسوتان، از جمله برنامه‌های سال ۹۶ انجمن در بخش داخلی مورد تصویب قرار گرفتند.

خمجانی گفت: دربخش بانوان نیز مسابقات قهرمانی کشور در بهمن ماه، مسابقات سه نفره در شهریور یا آذر ماه و مسابقات باشگاهی در مرداد ماه برگزار می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: علاوه بر برنامه‌های یاد شده، انجمن با برقراری تعامل با کمیته استعدادیابی فدراسیون، در خصوص جذب نیروهای جدید و مستعد تلاش می‌کند و همچنین در تلاش هستیم با همکاری معاونت همگانی، در خصوص گنجاندن رشته بسکتبال با ویلچر در میان رشته‌های همگانی اقدامات موثری انجام دهیم.

پاسخی بگذارید