تاریخ: ۱۰:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

۲ حذف شده بزرگ لیگ قهرمانان اروپا برای رسیدن به یک قدمی افتخاری بزرگ رودرروی هم قرار می‌گیرند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،شاید خیلی از هواداران فوتبال در آلمان مایل بودند بازی ساعت ۲۳:۱۵ چهارشنبه شب بین بایرن‌مونیخ و بوروسیادورتموند در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی آلمان در فینال برگزار می‌شد اما دست تقدیر ۲ غول بزرگ را یک مرحله قبل از بازی نهایی و در ورزشگاه آلیانتس آره‌نای مونیخ به جان هم انداخت.

 راه رسیدن به نیمه‌نهایی 

کارل ساینس ینا، آگزبورگ، ولفسبورگ و شالکه قربانی حضور بایرن در نیمه نهایی شدند و بوروسیادورتموند برای حضور در جمع ۴ تیم برتر جام حذفی مجبور به گذر از سد اینتراخت تریر، یونیون برلین، هرتابرلین و اشپورت لویته شد. نکته جالب اینکه ۳ رقیب از مجموع ۴ حریف دورتموند در مراحل قبلی در بوندس‌لیگا یک حاضر نیستند.

غایبان بازی 

دورتموند قطعا نوری شاهین را در اختیار نخواهد داشت و بایرن شاید هوملس را در ترکیب اصلی نداشته باشد.نویر هم که تا پایان فصل دور از میادین خواهد بود. احتمال غیبت پاستاتوپولوس، مدافع یونانی دورتموند هم وجود دارد.

رویارویی‌های قبلی 

در ۴۱ بازی اخیر، بایرن ۲۰ و دورتموند ۱۴ بار پیروز شده‌اند و ۷ رقابت هم با تساوی خاتمه یافت. باید دید این بار زور کدام غول بر  دیگری می‌چربد.

نکات کلیدی

داور بازی، مانوئل گرافه نام دارد که این روزها اکثر بازی‌های مهم داخلی آلمان را سوت می‌زند.

بایرن در ۱۰ بازی اخیر به دورتموند نباخته است.

برتری ۵ بر ۲ دورتموند بر بایرن در فینال فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱  جام حذفی آلمان سنگین‌ترین شکست تیم مونیخی در فینال تورنمنت‌های مهم را رقم زد.

ترکیب احتمالی:

بایرن‌مونیخ: اولریش، لام، بواتنگ، هوملس، آلابا، آلونسو، روبن، ریبری، آلکانترا، ویدالو لواندوفسکی

دورتموند: بورکی، پاپاستاتوپولوس، پیژک، بندر، دورم، کاسترو، وایگل، گوئررو، دمبله و رویس/تسنیم

پاسخی بگذارید