تاریخ: ۱۰:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم فوتبال استقلال خوزستان در پنجمین دیدار آسیایی‌اش در ورزشگاه سلطان قابوس شهر مسقط میهمان تیم الفتح عربستان است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم استقلال خوزستان در نخستین تجربه آسیایی‌اش حضوری فراتر از انتظار داشت و در حالی که در اسفناک ترین شرایط مالی به سر می‌برد و شرایط مالی این باشگاه به حدی خراب بود که تا یکی دو روز قبل از نخستین بازی آسیایی این تیم حتی در سفر آنها به عمان ابهام وجود داشت، حالا با ۷ امتیاز در رده دوم گروه B مسابقات قرار دارد و از شانس قابل ملاحظه‌ای برای صعود به مرحله بعد برخوردار است.

آبی پوشان خوزستان می‌توانند با تجربه کردن اولین صعود از گروه مقدماتی در نخستین تجربه آسیایی خود، تاریخ ساز باشند و نام  خود را در فوتبال کشور و حتی آسیا ثبت نمایند.

شاگردان سیروس پورموسوی که علیرغم مشکلات فراوانی که دارند در این مسابقات بسیار خوب نتیجه گرفته‌اند، در دیدار رفت مقابل همین تیم الفتح که نخستین دیدار آسیایی این تیم در طول حیاتش به شمار می‌رفت با تک گل مدافع پیش تاخته شان ابوالفضل علایی به پیروزی رسیدند تا با شرایط روحی مناسبی این دیدار را تجربه کنند.

استقلال خوزستان در صورت تکرار پیروزی دور رفت خود مقابل الفتح، صعودش به مرحله بعدی رقابت‌ها (لااقل به عنوان تیم دوم) را قطعی می‌کند و این یعنی تاریخ سازی در تاریخ این باشگاه و حتی فوتبال کشور.

این تیم ۵ بازیکن یک اخطاره دارد که در صورت دریافت کارت زرد در این بازی، آخرین دیدار مرحله گروهی مقابل الجزیره امارات را از دست می‌دهند.  سالاروند، افشین، بحرانی، ماهینی، طیبی و بحرانی آبی پوشانی هستند که باید در این دیدار بیشتر مراقب باشند تا با کارت زرد داور مواجه نشوند.

نماینده شهر اهواز در لیگ قهرمانان آسیا با ۳ گل خورده بهترین خط دفاعی گروه خودش را در اختیار دارد. این در ۴ بازی گذشته خود ۴ بار هم گلزنی کرده. علایی، نانگ و بیت سعید ۴ گل این تیم را به ثمر رسانده اند که در این بین آلوز نانگ با دو گل بهترین گلزن این تیم در این مسابقات است.

از جمله نقاط قوت تیم استقلال خوزستان در دیدارهای آسیایی این تیم، وحید شیخ ویسی دروازه بان این تیم است که در همه دیدارهای آسیایی این تیم عملکرد چشمگیری داشته است. /مهر

پاسخی بگذارید