تاریخ: ۱۲:۰۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

بایرن مونیخ که از مسابقات فصل جاری تجربه‌های سودمندی کسب کرده، برای بالابردن کیفیت کادر بازیکنانش جهت فصل آینده، ۲ ستاره ملی‌پوش آرسنال و تاتنهام هاتسپرز را می‌خواهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،چند روز قبل که بایرن بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را مقابل رئال مادرید انجام داد و حذف شد، کارلو آنچلوتی در جمع خبرنگاران در مورد تحولات کادر بازیکنانش اظهارداشت:کادری که امسال داشتیم، خوب بود. در فصل آینده هم خوب خواهد بود.البته آنچه مهم است، اینکه هیچ تغییر و تحول بنیادین نخواهیم داشت.

بعد از گذشت چند روز از بیان آن جملات، اطلاعاتی به دست می‌رسد که چندان هم، در مسیر حرف‌های که کارلتو زد، نبوده است.

در واقع به نظر می‌آید مونیخی‌ها کاملا به تکاپو افتاده و دنبال ایجاد تغییراتی در کادر نفرات خود هستند.

به عنوان مثال به هیچ‌وجه حاضر به واگذاری مهاجم بزرگی همچون روبرت لواندوفسکی نخواهند بود. حتی اگر تیم بزرگ رئال مادرید نیز همانند چند سال گذشته برای جذب این گلزن لهستانی، وارد عمل شود، پاسخ منفی خواهند داد.

ولی مونیخی‌ها از ۳۰ هفته سپری شده فصل جاری به این تجربه ارزشمند رسیدند که نیاز به گلزنی دارند که در وقت لازم، جانشینی برای «لواندوفسکی» باشد.

حتی در برخی از بازی‌ها، در کنار او به تیم مقابل بتازد و توان هجومی تیم را بالا ببرد.

*بایرن دنبال یک مهاجم ثانوی

با این توضیح مشخص است که باواریایی ها، مهاجمی که فقط در نوک حمله بازی کند، را نمی‌خواهند. آنها به هیچ‌وجه دنبال سانتروفوارد کلاسیک نیستند.بلکه گلزنی را می‌خواهند که حتی به عنوان گوش یا وینگر نیز بتواند بازی کند.

بایرنی‌ها حتی به طور جدی دنبال انتخاب جانشین برای فیلیپ لام که ۴ هفته دیگر مثل آلونسو بازنشسته می‌شود، هستند.

با توجه به این نکات و تجربیات، به نظر می‌رسد، گزینه‌های مورد نظر خود را در فوتبال انگلیس یافته‌اند. آن هم در ۲ تیم سنتی یعنی آرسنال و تاتنهام هاتسپرز که در  فصل جاری کلی هیاهو داشتند.

*سانچس، گزینه شماره یک

براساس اخباری که از مونیخ گزارش می‌شود، بایرن به نظر می‌آید پروژه جذب «آلکسیس سانچس» را جدی دنبال می‌کند.

مهاجم شیلیایی و ۲۸ ساله تیم لندنی برای «مونیخی‌شدن» بیلان چشمگیری داشته چرا که در ۱۰۸ بازی ملی، موفق به زدن ۳۷ گل برای تیم شیلی شده که خود این می‌گوید در هر سه بازی، حداقل یک گل زده است.

در فصل جاری لیگ برتر ۱۹ گل در ۳۱ بازی به نام خود ثبت کرده و در مجموع ۹۶ بازی لیگ برتری، صاحب رکورد ۴۸ گل زده بوده است.

به این ترتیب در سطح باشگاهی نیز در هر بازی «نیم گل»‌زده است.

آمار او در لیگ قهرمانان نیز قابل تامل بوده چون در ۲۲ بازی با آرسنالی‌ها ۹ گل زده است.

*۲۵ تا ۳۰ میلیون، قیمت پایه سانچس

سانچس در ژوییه سال ۲۰۱۴ در ازای ۴۴ میلیون یورو از بارسلونا به جزیره آمد و بازیکن آرسنال شد.از آنجایی که این مهاجم راست پا ترافیک سنگینی در سمت راست خط حمله دید، اغلب توسط آرسن ونگر، سرمربی تیم در جناح چپ به بازی گرفته شد.

با این حال هر وقت که به میدان آمد، سریع، پرتحرک و سرشار از انرژی بود.با توجه به این که او در فصل جاری، چالش‌های با ونگر داشته و قراردادش نیز در تابستان سال آینده به اتمام می‌رسد، مونیخی‌ها می‌توانند با رقمی حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون یورو او را از آن خود کنند.

*مدافع انگلیسی تاتنهام، گزینه باواریایی‌ها

در کنار زیر نظر گرفتن سانچس،اما بایرنی ها حتی برای جانشینی فیلیپ لام در پست دفاع راست، گزینه مورد نظرشان را در انگلیس یافته‌اند.

میشاییل رشکه، مدیر فنی مونیخی‌ها که به صورت مستقیم بر امور نقل و انتقالات نظارت می‌کند، اکنون در لندن بسر برده چرا که از نزدیک قصد مطالعه روی «کیل والکر» مدافع ۲۶ تاتنهام است.

والکر در ۲۹ بازی فصل جاری لیگ امسال، ۶ گل زده نیز به نام خود ثبت کرده است. در مورد او نیز پیش‌بینی می‌شود که بایرن با رقمی حدود ۱۸ میلیون یورو بتواند این مدافع ملی‌پوش انگلیسی را جذب کند.

البته باید اذعان داشت مونیخی‌ها برای فصل آینده تاکنون نیکلاس زوله ۲۱ ساله و سباستیان رودی ۲۷ ساله ، هر دو از هوفن‌هایم را جذب کرده‌اند. /فارس

پاسخی بگذارید