تاریخ: ۱۱:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

برخی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون‌ها از ارائه تأییدیه از ۵ عضو مجمع برای حضور در انتخابات مستثنی شدند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،آیین‌نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رؤسای فدراسیون‌های ورزشی در ۱۸ ماده و ۱۷ تبصره توسط معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تهیه و تدوین شد و پس از تصویب آن در شورای معاونین وزارتخانه در اسفند سال ۱۳۹۵، به تأیید وزیر ورزش و جوانان رسید و از تاریخ ۱۴ فروردین ۱۳۹۶  اجرای آن آغاز و تمام  آئین‌نامه‌های مغایر با آن از اعتبار ساقط شد.

در حالی که کمتر از ۲۰ روز از اجرای این آیین‌نامه می‌گذرد، یک روز پس از ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون تیراندازی اصلاحیه‌ای برای این فدراسیون صادر و به  فدراسیون‌های ورزشی ارسال شد.

در ماده ۷ بند ۱۱ این آیین‌نامه در خصوص مدارک لازم جهت ثبت نام داوطلبین، ارائه تأییدیه کتبی حداقل از ۵ نفر از اعضای مجمع (از میان هیئت‌های استانی و نمایندگان نهادهای عضو) ذکر شده بود که طی اصلاحیه اخیر وزارت ورزش اعضای هیئت رئیسه شامل رئیس، نایب رئیس و دبیر کل فدراسیون‌ها از ارائه این تأییدیه مستثنی شده‌اند.

دلیل این کار هم این بوده که هیئت‌های استانی به‌دلیل ارتباطاتی که با اعضای هیئت رئیسه دارند تمامی امضاها را به این افراد خواهند داد و عملاً کاندیداهای دیگری نمی‌توانند ۵ امضای خود را برای ورود به انتخابات بگیرند. برای آن که رقابتی سالم بین همه کاندیداها وجود داشته باشد، وزارت ورزش تصمیم گرفت تا اعضای هیئت رئیسه از گرفتن امضا برای ورود به انتخابات معاف باشند. به نظر می‌رسد این آیین‌نامه در آینده نیز تغییراتی داشته باشد./تسنیم

پاسخی بگذارید