تاریخ: ۸:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدافع بارسلونا اعتراض کاپیتان کهکشانی‌ها به اخراجش در ال‌کلاسیکو را بی‌‌مورد دانست و تأکید کرد که تیمش در این بازی به مراتب بهتر از میزبان بوده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،جرارد پیکه در پایان ال‌کلاسیکوی شب گذشته (یکشنبه) که با پیروزی ۳ بر ۲ تیمش در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو همراه بود و اخراج سرخیو راموس از رئال مادرید به دلیل تکل دوپا روی مسی در دقیقه ۷۷، درباره این بازی با خبرنگاران صحبت کرد.

پیکه درباره اهمیت بردی که تیمش را به صدر جدول لالیگا رساند، گفت: ما تیم برتر میدان بودیم و هر چه از زمان بازی می‌گذشت هم برتری‌مان بیشتر مشهود بود. از نظر فیزیکی رئالی‌ها در سطح ما نبودند. در ابتدا آنها بازی را کنترل می‌کردند اما توانستیم روند بازی را به سود خودمان تغییر دهیم و موقعیت‌هایی به وجود آوریم. به نظر می‌رسید که گل خامس همه چیز را مشخص کند اما در نهایت این ما بودیم که بازی را بردیم.

مدافع بارسا درباره اعتراض راموس به کارت قرمزش گفت: مطمئنم زمانی که راموس به خانه‌اش برگردد و فیلم بازی را ببیند می‌فهمدد که خطایش کارت قرمز داشت. خطای او بسیار واضح بود. او با دوپا از مقابل تکل کرد بدون آنکه نیتی برای گرفتن توپ داشته باشد. هیچ بحثی در اینکه او باید اخراج می‌شد وجود ندارد. مشکل کار اما این است که اینجا، رئالی‌ها به بهره بردن از ناداوری‌ها عادت کرده‌اند و زمانی که به نفع‌شان ناداوری نمی‌شود، واکنش‌هایی مثل راموس نشان می‌دهند. من نشنیدم که راموس هنگام خارج شدن از زمین چه می‌گوید اما دیدم که دارم به من علامت می‌دهد. حدس می‌زنم که داشت به اخراج شدنش اشاره می‌کرد. زمانی که به خانه‌اش برود و فیلم بازی را ببیند متوجه می‌شود که اعتراضش بی‌دلیل بوده چون خطایش کاملاً‌ واضح بود و بدون شک کارت قرمز مستقیم داشت.

پیکه درباره شیوه خوشحالی لیونل مسی بعد از گل دومش (درآوردن پیراهنش و گرفتن آن مقابل دیدگان هواداران رئال مادرید) تأکید کرد: یک بار دیگر بهترین بازیکن تاریخ دنیا، به اینجا آمد و یک نمایش تماشایی دیگر ارائه کرد. مسی واقعاً‌ بزرگ است و ما خوش‌شانسیم که او را در تیم‌مان داریم.

بازیکن ملی‌پوش کاتالان‌ها در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا تیمش حالا بخت اول قهرمانی در لالیگاست، عنوان کرد: بخت اول قهرمانی؟ نه. هنوز هیچ چیز به خودمان بستگی ندارد. اگر بازی را نمی‌بردیم واقعاً اتفاق تلخی رخ می‌داد چون نشان دادیم که تیم برتر میدان هستیم. این پیروزی به ما فرصت‌هایی برای جنگیدن تا پایان مسیر می‌دهد و می‌خواهیم از آن فرصت‌ها استفاده کنیم./تسنیم

پاسخی بگذارید