تاریخ: ۸:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مهدی طارمی در فصل اخیر توانسته نوزده گل برای پرسپولیس به ثمر برساند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،؛؛ گل طارمی به پدیده علاوه بر شیرین‌تر کردن برد پرسپولیس و نزدیک شدن او به آقای گل، اهمیت ویژه‌ای داشت. طارمی، برای نوزدهمین بار در این فصل لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به حریفان پرسپولیس گل زد تا محسن خلیلی را جا بگذارد و بهترین گلزن پرسپولیس در یک فصل شود از زمان آغاز لیگ برتر شود.
از زمان شروع لیگ برتر، محسن خلیلی با ۱۸ گل بهترین گلزن پرسپولیس در یک فصل بود. خلیلی همه گل‌هایش را در لیگ برتر زد و در جام حذفی موفق به گلزنی نشد. آن فصل پرسپولیس، در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشت. بعد از او هم دایی و کریمی، با ۱۶ و ۱۵ گل بهترین گلزنان پرسپولیس در یک فصل بودند. دایی هم مثل خلیلی همه گل‌هایش را در لیگ زد اما کریمی، در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا دروازه حریفان تیمش را باز کرد.
طارمی این فصل، در جام حذفی بازی نکرده اما زدن ۳ گل در لیگ قهرمانان، در کنار ۱۶ گل لیگ برتر باعث شد ۱۹ گله شود و حالا بالاتر از خلیلی، بهترین گلزن پرسپولیس در یک فصل، از زمان شروع لیگ برتر باشد. بهترین گلزن پرسپولیس در یک فصل، فرشاد پیوس است که سال ۱۳۷۳ توانست در مجموع ۲۲ گل برای پرسپولیس بزند. حالا طارمی، ۴ بازی فرصت دارد تا با زدن ۴ گل دیگر، ۲۳ گله شود و بالاتر از فرشاد پیوس قرار بگیرد. تاریخ‌سازی بزرگ، برای مهاجمی که رکورد گل زدن و گل نزدن در تیمش را جابجا می‌کند./خبرآنلاین

پاسخی بگذارید