تاریخ: ۲۱:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران گفت: ضمن توجه به رقابتهای مهم پیش رو، باید با جوانگرایی و پشتوانه سازی به فکر بازیهای المپیک ۲۰۲۰ هم باشیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سجاد انوشیروانی در آستانه حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: پس از پایان المپیک ۲۰۱۶ ریو، بلافاصله برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو برنامه ریزی و سعی کردیم به برنامه های پشتوانه سازی بپردازیم. باید به جوانان هم میدان دهیم، برهمین اساس تیم جوانی را راهی دو مسابقه قهرمانی بزرگسالان آسیا و بازی های همبستگی کشورهای اسلامی خواهیم کرد. جوانگرایی ریسک بالایی دارد ولی فارغ از کسب نتیجه در این مسابقات، وزنه‌برداران جوان تیم ملی نیز تجربه حضور در میادین بین المللی را پیدا می کنند. اگر این نفرات در نخستین تجربه خود موفق به مدال آوری شوند، وزنه برداری کشورمان از این پشتوانه ها در آینده استفاده خواهد کرد.

وی در خصوص برنامه ریزی چهار ساله فدراسیون تصریح کرد: پس از المپیک ریو، برنامه ۴ ساله جدیدی را در دستور کار داریم تا در رقابت‌های مهم پیش رو به بهترین نتیجه دست پیدا کنیم. موفقیت در رقابت‌های قهرمانی جهان و المپیک برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است. این برنامه ریزی ۴ ساله موفقیت در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در آذرماه سال جاری به میزبانی آمریکا، بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و بعد از آن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو خواهد بود.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در خصوص اینکه نفرات شاخص تیم ملی در اردو حضور ندارند، یادآور شد: تیم ملی در رقابت‌های کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا از ستاره‌های خود بهره خواهد برد. قهرمانان کشورمان هیچگاه تمرینات خود را تعطیل نمی کنند و به‌صورت اختصاصی در حال تمرین هستند.

نایب قهرمان المپیک۲۰۱۲ لندن در خصوص حل مشکلات اردو تاکید کرد: هم اکنون فدراسیون برای برپایی اردوی تیم های ملی (نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) بودجه بالایی را هزینه‌ می‌کند. همچنین از طرح‌های مختلفی هم باید پشتیبانی کند. مثلا هیأت‌های وزنه برداری استان های کشور نیز باید از نظر مالی رسیدگی شوند. از این رو مسایل مالی به فدراسیون فشار می آورد، اما مطمئنم ظرف روزهای آینده شرایط اردوها ایده‌آل می‌شود. اگر چه انتظار ما این است از وزنه‌برداری حمایت ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: تقاضای من از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این است که همواره حقایق را مدنظر قرار دهند. در المپیک ریو اگر حق بهداد سلیمی خورده نمی‌شد، وزنه‌برداری ۳ مدال طلا می‌گرفت و بیش از پیش به کاروان ورزشی ایران کمک می‌کرد. این عملکرد فوق‌العاده باید بیش از این دیده شود. ما سال‌هاست به ورزش‌های پایه مثل شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک بودجه‌های خوبی می دهیم ولی موفقیت‌های آنها تا چه اندازه بوده است؟ چرا وزنه‌برداری باید در ردیف هشتم یا نهم ردیف بودجه قرار بگیرد. من که سال‌هاست در وزنه‌برداری هستم معتقدم اگر می‌خواهند به شنا و دیگر رشته‌های پایه بودجه بیشتری اختصاص دهند نباید حق وزنه‌برداری، کشتی و تکواندو که مدال‌های متعددی برای ایران در المپیک و بازی‌های آسیایی کسب کرده اند را نادیده بگیرند. هرچه قدر دلشان می خواهند به هر رشته‌ای بودجه دهند ولی از سهم ما کاسته نشود.

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه چه زمان سعید علی حسینی می تواند در اردوهای تیم ملی حضور پیدا می کند، عنوان کرد: محرومیت او آبان ماه امسال به پایان می‌رسد و طبق قوانین فدراسیون جهانی او از ۶ ماه قبل از پایان دوران محرومیتش می‌تواند در اردوها و مسابقات داخلی شرکت کند تا با آمادگی در رقابت‌های مختلف شرکت کند. من از لحاظ تمرینی وضعیت علی‌حسینی را بررسی و با خود او هم صحبت کردم. شرایط او به دقت پیگیری می‌شود و در صورت آنکه شرایط لازم را داشته باشد از اردوی بعدی تیم ملی به دیگر ملی‌پوشان اضافه می‌شود.

وی در پایان در خصوص بازگشت کیانوش رستمی به تمرینات تیم ملی نیز گفت:ما هیچ‌موقع از کسی قطع امید نکرده‌ایم. مخصوصا قهرمانان بزرگ کشور را همواره مدنظر قرار داریم. تصمیم برای بازگشت کیانوش رستمی را باید فدراسیون و کمیته فنی بگیرد و من به عنوان سرمربی تیم ملی به هر تصمیمی که گرفته شود احترام می‌گذارم./مهر

پاسخی بگذارید