تاریخ: ۲۰:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

دارنده مدال برنز المپیک گفت: حضور کشورهای صاحب‌نام در ایران باعث می‌شود که کشتی در بین مردم دیده شود و به اهداف خود برسد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،محمدابراهیم سیف‌پور اظهار داشت: کشتی برای بودن در میان مردم و پیش برد اهداف خود نیازمند برگزاری مسابقاتی مختلف است و می‌بایست رقابت‌های جام جهانی را در ایران که امکان برگزاری رقابت‌های جهانی و قاره‌ای را به علت همزمانی مسابقات زنان و مردان ندارد، برگزار کند چون کشتی با برگزاری مسابقه هست که دیده می‌شود.

دارنده مدال طلای جهان تاکید کرد: وقتی اتحادیه جهانی کشتی، به جام‌جهانی اهمیت می‌دهد که حضور یا حضور نیافتن تیم آمریکا در جام جهانی تهران آنقدر مهم می‌شود که برای آن بیانیه می‌دهند. یا وقتی تیم روسیه با تمام قدرت و توان و با تمام المپیکی‌های خود به جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان می‌آید و آمریکایی‌ها با بهترین تیم خود در کرمانشاه حضور می‌یابند نشان می‌دهد که مسابقات جام جهانی بی اهمیت نیست.

دارنده مدال برنز المپیک خاطرنشان کرد: ایجاد شور و نشاط در میان جوانان یک استان محروم مانند کرمانشاه یا آبادان و معرفی آن شهر یا استان با هزینه معقول، قطعا علاقه مردم به کشتی و بزرگی این رشته در ایران را نشان می‌دهد.

وی گفت: فدراسیون با برگزاری رقابت‌های جام کودک در رده های سنی نونهالان و جام یادگار در رده‌های سنی نوجوانان و اردوهای بستر سازی کار پایه را به شکل مناسبی دنبال می‌نماید، اما معتقدم باید با فعال کردن کمیته استعدادیابی در این زمینه قدم‌های بیشتری برداشت.

سیف‌پور خاطرنشان کرد: البته کشتی ایران تلاش‌های خوبی را شروع کرده تا بتواند رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۹ میلادی را برگزار کند و امیدوارم با حمایت‌های مسئولان دولتی بتوانیم میزبانی این مسابقات در بخش مردان را داشته و تابوی این قضیه شکسته شود./تسنیم

پاسخی بگذارید