تاریخ: ۲۰:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس انجمن هندبال ساحلی گفت: امیدواریم با صعود خود به دور پایانی مسابقات قهرمانی آسیا بتوانیم سهمیه مسابقات جهانی را بگیریم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سید حسن افتخاری در خصوص اردوهای آمادگی تیم ملی هندبال ساحلی جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: در پایان سال ۱۳۹۵ بیشترین مسابقات سالنی و لیگ برتر، دسته یک و دو انجام شد و فرصتی برای  برگزاری اردوهای ساحلی نبود البته ما برنامه‌ریزی کرده بودیم و فدراسیون هم برای حضور ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به کنفدراسیون آسیا اعلام آمادگی کرده بود.

وی در ادامه افزود: در خلال تعطیلات نوروزی و با آغاز سال جدید اردوهای خود را آغاز کردیم و ۴ مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم که اردوهای اولیه جنبه انتخابی و اردوی چهارم نیز وارد کارهای آمادگی جسمانی و تاکتیکی شدیم. از ۳۰ ام فروردین ماه اردوی پنجم آغاز و تیم ساحلی همزمان  در مسابقات هندبال ساحلی نکوداشت اصفهان نیز حضور دارد و بعد از آن یک هفته در استان‎های جنوبی و به  احتمال زیاد بندرعباس اردو خواهیم داشت و سپس تیم ۱۵ اردیبهشت ماه به مسابقات آسیایی اعزام می‌شود.

رئیس انجمن هندبال ساحلی در خصوص اردوهای تدارکاتی و بازی دوستانه برای تیم ملی ساحلی گفت: رحیمی پس از نوروزی فدراسیون را تحویل گرفت و پیش از آن نیز سرپرست در راس فدراسیون بود به همین دلیل تمهیداتی برای اردوهای  تدارکاتی از قبل نبود. با پاکستان رایزنی تلفنی انجام دادیم ولی پاسخ منفی دادند و نتوانستند در ایران حاضر شوند. به دلیل محدودیت زمان و تعطیلی هندبال ساحلی در اروپا امکان مسابقات تدارکاتی نبود و تنها راه دعوت از تیم‌های خارجی بود که فراهم نشد.

وی افزود: حضور در مسابقات نکوداشت اصفهان که تیم‌های خوبی هم در آن حضور دارند، محک خوبی برای تیم ملی ساحلی است تا در جریان یکسری مسابقات قرار گیرد. در مسابقات اصفهان تیم‌هایی مانند مازندران، گیلان، بوشهر، فولاد مبارکه سپاهان، پیام صنعت فولاد سپاهان و نجف آباد حضور دارند.

افتخاری یادآور شد: بعد از این مسابقات تعداد نفرات تیم ۱۲ نفر خواهد شد و از ۷ یا ۸ اردیبهشت ماه برای برگزاری اردو راهی منطقه جنوب خواهیم شد.

وی درخصوص گروه بندی مسابقات و حریفان ایران گفت: هندبال ساحلی آسیا در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته است. در هندبال ساحلی تایلند، چین تایپه و ویتنام به غیر از قطر و عمان که صاحب نام هستند، می‌توانند نتایج بهتری در آسیا و جهان بگیرند و بیش از هندبال سالنی به هندبال ساحلی روی آورده‌اند. ایران با تایلند، ویتنام، افغانستان و امارات همگروه است و هر کدام از این تیم‌ها رزومه خوبی دارند.

رئیس انجمن هندبال ساحلی خاطرنشان کرد: ویتنام میزبان مسابقات ساحلی آسیا بوده و مقام چهارم را کسب کرده است،  تایلند در حال حاضر میزبان و از تیم‌های خوب آسیا است، افغانستان در یک  دوره مسابقات شرق آسیا مقام قهرمانی را کسب کرده است و امارات هم در هندبال سابقه خوبی دارد. مسلما هیچ تیمی برای کسب تجربه راهی این مسابقات نمی‌شود بلکه همه به دنبال کسب سهمیه در مسابقات جهانی هستند. در گروه ایران ویتنام و تایلند حریفان اصلی هستند و امیدواریم با صعود خود به دور پایانی با کسب سهمیه بتوانیم به کشور بازگردیم و در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ سوچی روسیه شرکت کنیم.

وی افزود: در گروه اول قطر، عمان و چین تایپه و ازبکستان قرار دارند. در این گروه حضور قطر و عمان در جمع ۴ تیم پایانی مسجل است و عنوان سومی و هفتمی جهان را در کارنامه دارند. در این مسابقات ۳ تیم اول جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب می‌کنند.

افتخاری در پایان گفت: در سال‌های اخیر اصفهان با برگزاری مسابقات هفته نکوداشت در بخش زنان و مردان کارهای خوبی انجام داده است و زنان زیادی به هندبال ساحلی علاقه‌مند شدند و تیم‌های خوبی در این مسابقات شرکت دارند. در این مسابقات ۴۰ تیم حضور دارند و سازمان ورزش شهرداری اصفهان برگزاری مسابقات را بر عهده و هیئت هندبال اصفهان و انجمن هندبال ساحلی استان نیز کمک می‌کنند تا مسابقات برگزار شود. در پایان این مسابقات جوایزی از سوی شهرداری اصفهان در نظر گرفته شده است./تسنیم

پاسخی بگذارید