تاریخ: ۱۹:۰۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

هادی عقیلی یکی از پر افتخار ترین بازیکنان فوتبال ایران در لیگ برتر بود که در نهایت از فوتبال ایران خداحافظی کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هادی عقیلی فوتبال خود را از تیم جوانان راه آهن آغاز نمود و بعد از سه سال حضور در تیم سایپا کرج به سپاهان پیوست. او با تیم سپاهان اصفهان بازی‌های ارزشمندی از خود به نمایش گذاشت و در مسابقات آسیایی و لیگ ایران یکی از مهره‌های تأثیرگذار تیمش بود. وی در نهایت در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ از فوتبال خداحافظی کرد.

عقیلی با تیم سپاهان اصفهان حضور در فینال‌های مختلف مانند سه جام قهرمانی لیگ برتر ایران و نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را تجربه کرده است. عقیلی از سال ۲۰۰۶ نیز به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و توانست با عملکرد خوب خود جایگاه ثابت و مستحکمی را در قلب دفاعی ترکیب ایران به دست آورد. کنفدراسیون فوتبال آسیا اولین فهرست نامزدهای بهترین بازیکن سال ۲۰۰۹ را اعلام کرد که هادی عقیلی نیز یکی از نامزدهای دریافت جایزه بازیکن سال آسیا بود اما در لیست نهایی قرار نگرفت.

لیگ ستارگان قطر
عقیلی برای ادامه فوتبال خود در فصل ۲۰۱۲ به لیگ ستارگان قطر رفت و با باشگاه العربی قطر قرار داد بست. او ۲۰ بازی در لیگ و پنج بازی هم در لیگ قهرمانان آسیا برای این تیم انجام داد و حتی بازوبند کاپیتانی العربی را هم به بازوی خود می‌بست. وی فصل بعد به دیگر تیم لیگ ستارگان یعنی القطر پیوست و سال بعد نیز به تیم سابق خود یعنی سپاهان بازگشت و بار دیگر به همراه این تیم بار دیگر به مقام قهرمانی لیگ برتر ایران رسید. او هفت فصل پیاپی در این تیم حضور داشت و یکی از ارکان اصلی خط دفاعی این تیم به عنوان بازیکن و کاپیتان به شمار می‌رفت.

عقیلی ۵ امتیاز کم آورد
عقیلی در فصل ۲۰۱۱ و به عنوان بازیکن العربی قطر، نامزد کسب عنوان بهترین بازیکن آسیا هم شد که سرور جباروف بازیکن تیم ملی ازبکستان که در آن موقع در الشباب عربستان بازی می‌کرد، با کسب ۱۰۰ امتیاز بهترین بازیکن آسیا شد و عقیلی با ۹۵ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و کیسوکه هوندا بازیکن ژاپنی که در آن فصل در زسکا مسکو روسیه بازی می‌کرد با ۸۷ امتیاز سوم شد.

افتخارات
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۹-۱۳۸۸ به همراه تیم سپاهان اصفهان، قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۰-۱۳۸۹ به همراه تیم سپاهان اصفهان،   قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۴-۱۳۹۳ به همراه تیم سپاهان اصفهان، نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۷-۱۳۸۶ به همراه تیم سپاهان اصفهان،    قهرمانی در جام حذفی ۸۵-۱۳۸۴ به همراه تیم سپاهان اصفهان،     قهرمانی در جام حذفی ۸۶-۱۳۸۵ به همراه تیم سپاهان اصفهان، نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۰۷ به همراه تیم سپاهان اصفهان،  قهرمانی در جام شیخ جاسم ۲۰۱۱ به همراه تیم العربی قطر

عقیلی به دلیل اختلاف با مسئولان سپاهان دو فصل قبل از این تیم کنار گذاشته شد و به تیم دیگری نرفت و در نهایت در تاریخ ۲/۱/ ۱۳۹۶ از فوتبال ایران خداحافظی کرد./مهر

پاسخی بگذارید