تاریخ: ۱۸:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

با شکستی که استقلال تهران مقابل تراکتورسازی تجربه کرد، تعداد شکست‌های این فصل این تیم به عدد ۵ رسید و فاصله امتیازی‌اش با پرسپولیس به عدد ۱۴ افزایش یافت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،آبی پوشان تهران با پذیرفتن پنجمین شکست فصل شان در تبریز، نه تنها مقابل این تیم دبل شدند، بلکه با این شکست فاصله نسبتا زیاد امتیازی شان با پرسپولیس بیشتر هم شد. حالا استقلال ۱۴ امتیاز از رقیب سنتی‌اش عقب است و در جدول هم دو پله پایین تر از این تیم قرار گرفته است. فاصله عمیق ۱۴ امتیازی که بین استقلال و پرسپولیس ایجاد شده است، شاید بیشتر حاصل دو باری است که مقابل دو تیم در این فصل دبل شده است.

شاگردان علیرضا منصوریان از مجموع ۵ باری که در این فصل متحمل شکست شدند، ۲ شکست مقابل استقلال خوزستان و ۲ شکست هم مقابل تراکتورسازی پذیرفتند و یک بار هم مقابل صنعت نفت آبادان پذیرای شکست شدند تا ۱۵ امتیاز در این ۵ بازی از دست داده باشند.

اگر شکستی که این تیم مقابل صنعت نفت پذیرفت را کنار بگذاریم می‌بینیم آبی پوشان ۶ امتیاز به تیم استقلال خوزستان و ۶ امتیاز هم به تراکتور سازی دادند که سرمربی این تیم امیر قلعه نویی، سرمربی سابق آبی پوشان بود.

چه بسا اگر آن ۱۲ امتیازی که آبی پوشان مقابل یک استقلال و یک تیم که مربی‌اش استقلالی است را از دست نمی‌دادند، الان این فاصله عمیق امتیازی را با پرسپولیس نداشتند و نه این تیم قهرمان زودهنگام لیگ برتر شده بود و نه آبی پوشان از کسب عنوان قهرمانی در این فصل نا امید بودند.

در واقع یک تیم استقلال -خوزستان- و یک استقلالی مثل امیر قلعه‌نویی بیشترین نقش را در قهرمان نشدن این فصل آبی پوشان تهران ایفا کردند. /مهر

پاسخی بگذارید