اعضای شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد در حالی ترکیب اعزامی به دو رویداد مهم پیش رو را تایید و نهایی کردند که اولویت آنها بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی است.
تاریخ: ۱۰:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ابراهیم جوادی با اظهار امیدواری به عملکرد تیم‌های ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا و بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه برنامه های مدون کشتی آزاد از ابتدای سال جدید به خوبی آغاز و تا امروز اجرایی شده که ما با یک هدفگذاری دقیق و برنامه […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ابراهیم جوادی با اظهار امیدواری به عملکرد تیم‌های ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا و بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه برنامه های مدون کشتی آزاد از ابتدای سال جدید به خوبی آغاز و تا امروز اجرایی شده که ما با یک هدفگذاری دقیق و برنامه ریزی شده باید یک به یک در میادین پیش رو حضور یابیم.

وی افزود: ما هم اکنون دو مصاف بین المللی و مهم را در پیش داریم که به دلیل فاصله زمانی اندک و با توجه به مهره‌های حال حاضر کشتی آزاد، باید با دقت خاصی در چینش ترکیب تیم‌های ملی عمل می کردیم. البته این کار با هماهنگی و مشورت اعضای شورای فنی و کادر فنی تیم ملی صورت گرفت و هم اکنون دو تیم مجزا و البته مشترک در برخی اوزان را مهیای این دو میدان کرده ایم.

عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد ادامه داد: رقابتهای قهرمانی آسیا مثل همیشه برای ما اهمیت دارد، اما بیشتر تمرکز ما به بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی است، چراکه در باکوی آذربایجان برگزار می شود و مطمئنا تیم میزبان از بهترین مهره های خود در این مسابقات استفاده خواهد کرد. در نتیجه می توان گفت اولویت با بازیهای همبستگی است.

جوادی در پایان با انتقاد از تغییر قوانین از سوی اتحادیه جهانی نیز گفت: متاسفانه وضعیت به گونه ای شده که این تغییرات مکرر، باعث سردرگمی و گیج شدن علاقمندان به کشتی و حتی مربیان و کشتی گیران شده است. ضمن اینکه رد پای رقبای دیرینه ما همچون روسها نیز در اعمال این تصمیمات در اتحادیه جهانی نیز دیده می شود که امیدواریم فدراسیون کشتی ایران بتواند در این مصاف دیپلماتیک با روسها موفق عمل کند.

ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا و بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:یونس سرمستی و رضا اطری (قهرمانی آسیا) حسن رحیمی و یونس سرمستی(بازی‌های کشورهای اسلامی)

۶۱ کیلوگرم:بهنام احسان پور (قهرمانی آسیا)- مسعود اسماعیل پور (بازی‌های کشورهای اسلامی)

۶۵ کیلوگرم: میثم نصیری و مهدی یگانه جعفری (قهرمانی آسیا) میثم نصیری (بازی‌های کشورهای اسلامی)

۷۰ کیلوگرم: حامد رشیدی (قهرمانی آسیا)مصطفی حسین خانی (بازی‌های کشورهای اسلامی)

۷۴ کیلوگرم: بهمن تیموری (قهرمانی آسیا) پیمان یاراحمدی (بازی‌های کشورهای اسلامی)

۸۶ کیلوگرم: علیرضا کریمی (قهرمانی آسیا) حسن یزدانی (بازی‌های کشورهای اسلامی)

۹۷ کیلوگرم: حسین شهبازی (قهرمانی آسیا) امیر محمدی (بازی‌های کشورهای اسلامی)

۱۲۵ کیلو گرم: کمیل قاسمی و یداله محبی (قهرمانی آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی)

رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا روزهای ۲۰ تا ۲۴ اردیبهشت در شهر دهلی‌نو هندوستان و بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی نیز روزهای ۲۷ تا ۳۱ اردیبهشت ماه در شهر باکو آذربایجان برگزار می شود./مهر

پاسخی بگذارید