رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: در کمیته فنی صحبت کردیم و تاج هم متوجه اهمیت سفر تیم فوتسال زیر ۲۰ سال شد.
تاریخ: ۱۰:۲۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، عباس ترابیان درخصوص اعزام یا عدم اعزام تیم فوتسال زیر ۲۰ سال به ازبکستان جهت برگزاری دیداری تدارکاتی با همتای ازبک خود،  گفت: برنامه سفرهای تیم‌های ملی در همه رده‌ها اینگونه است که ابتدا سرمربی تیم مورد نظر، پیشنهاد برگزاری بازی تدارکاتی را به کمیته مورد نظر می‌دهد، سپس […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

عباس ترابیان درخصوص اعزام یا عدم اعزام تیم فوتسال زیر ۲۰ سال به ازبکستان جهت برگزاری دیداری تدارکاتی با همتای ازبک خود،  گفت: برنامه سفرهای تیم‌های ملی در همه رده‌ها اینگونه است که ابتدا سرمربی تیم مورد نظر، پیشنهاد برگزاری بازی تدارکاتی را به کمیته مورد نظر می‌دهد، سپس کمیته مورد نظر، این پیشنهاد را به کمیته فنی و توسعه می‌فرستد.

وی ادامه داد: اگر ضرورت و اهمیت سفر بررسی و همه جوانب مثبت لحاظ شود، این سفر زیر نظر کمیته تیم‌های ملی و دبیر کل فدراسیون بررسی می‌شود و اگر همه چیز مثبت باشد، اجازه سفر صادر می‌شود. در مورد این سفر هم همه این موارد انجام و کارهای فنی تأیید شد، اما رئیس فدراسیون فوتبال گفت اگر این سفر انجام نشد هم نشد. در کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی صحبت کردیم و آقای تاج هم متوجه اهمیت این سفر شد.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی، با اشاره به اهمیت این دیدار تدارکاتی اظهار داشت: این نخستین دیدار تدارکاتی آسیایی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران خواهد بود. ازبکستان قطعاً در بین چهار تیم برتر مسابقات فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا قرار می‌گیرد و دیدار با این تیم پیش از سفر به تایلند به ما خیلی کمک می‌کند، چون هم مسافت دوری در پیش نداریم و هم این تیم در گروه ما قرار ندارد. پس از بررسی مجدد تصمیم گرفته شد که این سفر انجام شود.

ترابیان در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون فوتبال با مشکلات مالی مواجه است یا خیر، تصریح کرد: فدراسیون با این همه تیم‌های ملی مختلف و بازی‌های زیاد، از قدیم هم با مشکلات مالی روبه‌رو بوده است. راه حل این مشکل هم خیلی روشن است. اولین گام این است که ۷۰ درصد درآمدزایی فوتبال کشورهای مختلف حتی افغانستان هم از پخش زنده تلویزیونی است اما صدا و سیمای ما زیر بار نمی‌رود. مثلاً در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار درآمدزایی شد که ۶۷ درصد آن از حق پخش تلویزیونی بود.

وی ادامه داد: حدود ۷۰ درصد درآمدزایی فوتبال کشورهای مختلف از صدا و سیما است اما ما چنین درآمدی را از دست داده‌ایم. مگر درآمدهای دیگر مانند تبلیغات محیطی چقدر اثر دارد؟ دولت هم در شرایطی نیست که بودجه زیادی به ما بدهد. فدراسیون فوتبال باید با همین مبلغ کم مدیریت کند. به یاد می‌آورم که زمان ریاست کفاشیان، شرکتی که برای تیم ملی هواپیما می‌گرفت، گفت تا پول ندهید، بلیتی برای این تیم‌ها صادر نمی‌کنیم.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در مورد حضور تیم فوتسال زیر ۲۰ سال در مسابقات زیر ۲۰ سال فوتسال آسیا، با بیان اینکه تیم ایران باید قهرمانی این مسابقات را کسب کند، اظهار داشت: پس از ازبکستان باید روز ۲۴ اردیبهشت به تایلند برویم و روز بیست‌وهفتم بازی کنیم. این تورنمنت برای ما خیلی مهم است، چون نخستین تورنمنت آسیایی است و ژاپن برای این مسابقات دندان تیز کرده است. تیم زیر ۲۰ سال ژاپن حدود یک ماه و نیم است که در اروپا اردوی تدارکاتی دارد. توانایی زیادی داریم و باید با کسب قهرمانی، جواز صعود به المپیک جوانان که در سال ۲۰۱۸ برگزار می شود، کسب کنیم.

ترابیان درخصوص برنامه‌های تیم ملی فوتسال، با بیان اینکه صحبت‌هایی درباره تورنمنت چهار جانبه تهران در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ شده است، گفت: قرار است با حضور چهار تیم برتر جام جهانی، تورنمنتی برگزار کنیم. روسیه در این خصوص موافقت کرده، پرتغال هم پس از مسابقات اروپایی جواب می دهد و به آرژانتین پیامی در این باره ارسال کردیم و منتظر پاسخ این تیم هستیم./تسنیم

پاسخی بگذارید