سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فوتبال بی‌رحم است و عادلانه‌ترین نتیجه برای بازی با تراکتورسازی تساوی بدون گل بود.
تاریخ: ۲۲:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر گفت: همین الان با گروه فنی و سرپرست تیم در خصوص مباحث فنی صحبت می کردیم و اینکه فوتبال بی‌رحم است و اگر شانس نداشته باشیم، بی رحمی را می‌بینیم. وی افزود: شانس‌های زیادی […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر گفت: همین الان با گروه فنی و سرپرست تیم در خصوص مباحث فنی صحبت می کردیم و اینکه فوتبال بی‌رحم است و اگر شانس نداشته باشیم، بی رحمی را می‌بینیم.

وی افزود: شانس‌های زیادی در نیمه اول داشتیم و نیمه دوم هم شرایط مشابه خود و مهدی رحمتی کمتر در جریان بازی بود. برخلاف جریان بازی، محمد ابراهیمی گل زد. اگر از شانس‌های‌‌تان استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه چرا استقلال به مانند همیشه نبود، تصریح کرد: کارمان را انجام می‌دادیم. وقتی از شانس‌های‌مان استفاده نکردیم، باید جریان بازی مدیریت می‌شد. از طرفی باید به دیدار هفته آینده به الاهلی هم نگاه می‌کردیم. احساس من این بود که باید به تراکتورسازی گل می‌زدیم.

منصوریان ادامه داد: گلی که خوردیم، نمی‌توان گفت روی تاکتیک بوده و روی خلاقیت فردی یک بازیکن به ثمر رسید. در جریان بازی مسلط بودیم و محمد نوری و مهدی کیانی را مهار کردیم. در کل از عملکرد بازیکنانم راضی هستم، اما باید در زدن ضربات آخر دقت می‌کردیم.  چند بار با دروازه‌بان تراکتورسازی تک به تک شدیم و از نظر تاکتیکی عملکرد خوبی داشتیم.

وی با بیان اینکه عملکرد داور خوب بود، یادآور شد: در این مدت استراحت خوبی نداشتیم و بازیکنان نیاز به ریکاوری خوب دارند. از طرفی، باید مواظب بازیکنان برای دیدار با الاهلی امارات در لیگ قهرمانان آسیا باشیم، چرا که این بار پای منافع ملی در میان است. برای این دیدار باید دو کار انجام دهیم و بازیکنان را از لحاظ روحی و تاکتیکی آماده کنیم. ما با تیمی بازی داریم که قهرمان آسیا شده و باید باهوش بازی کنیم. سعی می‌کنیم بازیکنان را آماده دیدار حساس مقابل الاهلی کرده و بازی امروز را فراموش کنند.

وی در مورد درگیری‌های اواخر بازی گفت: یک بخش فوتبال برد و یک بخش آن باخت است. عادلانه این بود که بازی امروز صفر – صفر تمام شود. بازیکنان در طول جریان بازی شاید عصبی بازی کنند، اما بازیکنی که نمی‌دانم اسمش چه بود، نیاز داشت که کمی بیشتر به امید ابراهیمی احترام بگذارد. از بازیکنان تراکتورسازی تشکر می‌کنم که مدیریت کردند و به آن بازیکن جوان گفتم باید بیشتر خودش را مدیریت کند. بازیکن باید بداند که وقتی مقابل بازیکن ملی قرار می‌گیرد، باید محکم بازی کند، اما نباید اصول اخلاقی را زیر پا بگذارد. خوشحالم مهدی کیانی و محمد نوری جریان را کنترل کردند. من هم به وسط زمین رفتم تا خدای ناکرده اتفاقی نیفتد.

سرمربی استقلال در رابطه با اعتراض‌های مکرر امید ابراهیمی به داور گفت: امید به داور اعتراض نمی‌کرد. وقتی بازی متوقف می‌شد، ابراهیمی شرایط بازی را برای بازیکنان ما تشریح می‌کرد. ابراهیمی یکی از بازیکنان خوب و با اخلاق ماست که در یکی دو سال اخیر چالشی از او ندیده‌ایم.

منصوریان در پاسخ به این سؤال که آیا لیگ برای تیمش به پایان رسیده یا نه، گفت: همچنان در لیگ هستیم. دو سال پیش و بازی امروز درس بزرگی به ما داد و اینکه شما می‌توانید تا آخرین لحظه امیدوار باشید. به ادامه مسابقات امیدوار هستیم، چرا که تراکتورسازی هفته آینده باید مقابل سپاهان بازی کند. سومی لیگ برای ما قطعی شده، اما امیدواریم هفته آینده  که برابر پدیده خراسان بازی داریم، این تیم را شکست دهیم و دوباره به رده دومی بازگردیم.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده جلو می‌رویم. در دیدار با گسترش فولاد یک نیمه بد داشتیم که یک بار هم در دیدار رفت مقابل تراکتورسازی یک نیمه بد بازی کردیم. در رابطه با همه بازی‌ها با برنامه جلو می‌رویم. پس از پایان لیگ، به غیر از تراکتورسازی که راهی فینال جام حذفی می‌شود، بقیه تیم‌ها استراحت می‌کنند. زمانی که لیگ به پایان می‌رسد، ما باید مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را در صورت صعود ادامه دهیم. بنابراین نیاز است که حرفه‌ای بازی کنیم. برنامه امروز ما رسیدن به گل بود تا تراکتورسازی پس از آن حمله کند. تیم ما با وجود فشردگی مسابقات یکی از بهترین‌ تیم‌ها از لحاظ بدنی را دارد. مقابل تراکتورسازی در دیدار امروز فشار زیادی آوردیم، اما از موقعیت‌‌های‌مان استفاده نکردیم.

منصوریان در مورد هواداران تیم تراکتورسازی و جو ورزشگاه یادگار امام، تصریح کرد: ورزشگاه جو خوبی داشت، من هواداران تراکتورسازی را دوست دارم. حضور هواداران در ورزشگاه یک نشاط است. فارغ از نتیجه من به غیر از ورزشگاه آزادی هیچ جا چنین جوی را ندیده‌‌ام. هواداران تراکتورسازی در بازی‌های که نیاز به امتیاز دارند به ورزشگاه می‌آیند. من آذری‌ها را می‌شناسم و بین آنها زندگی کرده‌ام. جدا از عملکرد خوبی که نیروی انتظامی داشت، هیچ نگرانی بابت بازی امروز نداشتم. من ورزشگاه یادگار و جو آنها را با ورزشگاه لیورپول مقایسه می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد روزی به تبریز بیاید گفت:‌‌ نمی‌دانم باید ببینیم خدا چه می‌خواهد. ما امسال در استقلال شرایط متفاوتی داشتیم. زمانی که در نفت بودیم همه تیم‌ها به ما کمک می‌کردند اما امروز ما در بازی‌های خانگی نزدیک به ۱۰۰ هزار هوادار داریم که اگر کمک کنند استقلال به روز‌های خوب و بزرگی را در پیش خواهد داشت./تسنیم

پاسخی بگذارید