فیفا و معاون نخست وزیر روسیه پاسخ‌های ضربتی به درخواست سناتور آمریکایی برای لغو میزبانی روسیه از جام جهانی ۲۰۱۸ دادند.
تاریخ: ۱۹:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ریچارد بلومنتال، سناتور آمریکایی روز گذشته (چهارشنبه) با ارسال نامه‌ای به اینفانتینو، رئیس فیفا خواستار محرومیت روسیه از میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ شد و آمادگی فدراسیون فوتبال آمریکا و دیگر کشورهای‌ جهان به این نهاد جهت پیدا کردن جایگزین مناسبی را اعلام کرد. وی در پایان این نامه خواستار پاسخ […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ریچارد بلومنتال، سناتور آمریکایی روز گذشته (چهارشنبه) با ارسال نامه‌ای به اینفانتینو، رئیس فیفا خواستار محرومیت روسیه از میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ شد و آمادگی فدراسیون فوتبال آمریکا و دیگر کشورهای‌ جهان به این نهاد جهت پیدا کردن جایگزین مناسبی را اعلام کرد. وی در پایان این نامه خواستار پاسخ سریع فیفا به درخواستش شده بود.

در این میان سرویس رسانه‌ای فیفا در پاسخ به درخواست غیرمنطقی عضو مجلس سنای آمریکا مصاحبه‌ای با شبکه آر اسپورت روسیه انجام داد. عضو این اداره فیفا به شبکه روسی گفت: فوتبال نمی‌تواند مشکلات سیاسی را حل کند و فیفا دخالتی در چنین مسا‌ئلی نخواهد داشت. البته فوتبال قدرت ساخت پل فرهنگی بین ملت‌ها و جمع‌کردن مردم مختلف دنیا در کنار هم را دارد. ما با ملت‌ها در مکالمه، درک مشترک و صلح بین آنها هستیم. معتقد هستیم که جام جهانی نقش مهمی در این احترام‌ها داشته است.

همچنین ویتالی موتکو، معاون نخست وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال روسیه که ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ را نیز بر عهده دارد در واکنش به نامه ریچارد بلومنتال به شبکه آر اسپورت گفت: درخواست و تلاش آمریکایی‌ها برای محرومیت روسیه از میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ بی‌فایده است و آینده‌ای ندارد.

موتکو ادامه داد: چنین حملات ناامید‌کنند‌ه‌ای علیه روسیه ادامه خواهد داشت. این اقدام‌ها هیچ سنخیتی با فوتبال ندارند و این ورزش باید دور از سیاست باشد. به طور کلی ما نگران نیستیم و فیفا اینجا حضور دارد. فرآیند برگزاری جام جهانی اجتناب‌ناپذیر است./تسنیم

پاسخی بگذارید