- درپی قهرمانی برانکو در لیگ ایران، همچنان توجه رسانه‌های کرواسی به این مربی ادامه دارد
تاریخ: ۱۹:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سایت «وچرنی» كرواسی در این خصوص نوشت: اگر زمانی در ایران شال سفیدرنگ مورد علاقه میروسلاو بلاژویچ بود، اكنون شال سرخ محبوب برانكو ایوانكوویچ ۶۳ ساله، سرمربی اهل واراژدین تیم پرسپولیس است. او پس از یك وقفه طولانی و پس از قهرمانی در چین در سال ۲۰۱۰ بار دیگر قهرمان […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سایت «وچرنی» كرواسی در این خصوص نوشت: اگر زمانی در ایران شال سفیدرنگ مورد علاقه میروسلاو بلاژویچ بود، اكنون شال سرخ محبوب برانكو ایوانكوویچ ۶۳ ساله، سرمربی اهل واراژدین تیم پرسپولیس است. او پس از یك وقفه طولانی و پس از قهرمانی در چین در سال ۲۰۱۰ بار دیگر قهرمان و موفق شد پرسپولیس را هم پس از ۹ سال به عادت قدیمی و قهرمانی بازگرداند. مصاحبه سایت «وچرنی» با برانكو به شرح زیر است:

حتماً پس از پیروزی بر ماشین‌سازی قهرمان شدید. چرا در تبریز جشن قهرمانی نگرفتید؟
در شهر تبریز ما را دوست ندارند و ما تصمیم گرفتیم در خانه جشن بگیریم. البته پس از بازگشت به تهران در شب عید پاك یك جشن خودمانی با حضور پانادیچ، سرتن چوك، استیلینوویچ و رادوشوویچ، دستیاران و بازیكنان من، كیكریچ سفیر كرواسی، پراهیچ، مدافع نفت گرفتیم اما جشن اصلی را گذاشتیم روز چهارشنبه پس از دیدار خانگی مقابل پدیده و برابر تماشاگران پرتعداد خودمان.

پرسپولیس ۹ سال برای این قهرمانی منتظر بود و در این مدت مربیان بزرگی همچون دنیزلی، دایی و كرانچار را هم داشته است.
بله، این عنوان دارای ارزش خاصی است و باید بگویم زلاتكو كرانچار و وینگو بگوویچ، مربیان سابق پرسپولیس از اولین كسانی بودند كه به من تبریك گفتند. پرسپولیس حدود ۴۰ میلیون طرفدار دارد كه زمانی طولانی برای این قهرمانی منتظر بودند و در نقاط مختلف ایران، مردم پس از قهرمانی پرسپولیس به خیابان‌ها ریختند و جشن گرفتند.

پس از استانكو، دومین مربی‌ای هستی كه موفق به دو قهرمانی در آسیا شدی. پیش از این با شاندونگ در چین قهرمان شده بودی.
زمانی كه من در چین بودم، چنین شور و شوق فوتبالی كه همیشه در فوتبال ایران وجود دارد، وجود نداشت. ایران یك كشور كاملاً فوتبالی است. ایرانی‌ها خیلی عاشق فوتبال هستند و به مربیان و بازیكنانی كه موفقیت كسب می‌كنند، احترام می‌گذارند، به همین دلیل من اینجا هستم و واقعاً از وجود در این فضا احساس خوبی دارم.

شما ابتدا در ایران هدایت تیم ملی در جام جهانی ۲۰۰۶ را برعهده داشتید و سپس در كشورهای دیگر آسیا مثل چین، عربستان و امارات هم كار كردید.
من با این تغییرات فضا با فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلفی آشنا شدم و چیزهای زیادی به دست آوردم. این انعطاف‌پذیری از مزایای ما مربیان كروات است چرا كه ما ارزش زیادی در این بخش از جهان داریم. ناگفته نماند ماندن روی نیمكت پرسپولیس بیش از ۲ سال، خودش یك موفقیت بزرگ است. پس از سال ۲۰۰۳ كه علی پروین پس از ۵ سال حضور روی نیمكت این تیم، كنار رفت، اولین بار است كه یك مربی این مقدار روی نیمكت دوام می‌آورد.

از شما به عنوان نامزد هدایت تیم ملی ایران و جانشین كارلوس كی‌روش نام می‌برند.
كی‌روش نتایج خوبی در مقدماتی جام جهانی گرفته و اگرچه اغلب این شایعات مطرح می‌شود اما من باور نمی‌كنم تیم ملی ایران، سرمربی‌اش را تغییر دهد. صادقانه بگویم من تعهد باشگاهی و شور و شوق كار روزانه را ترجیح می‌دهم./خبرآنلاین

پاسخی بگذارید