چهارمین ورزشگاه بزرگ کشور امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.
تاریخ: ۱۹:۰۱ :: ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، همزمان با سفر استانی حسن روحانی رئیس جمهور به استان فارس، ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس شیراز توسط مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد. این ورزشگاه چهارمین ورزشگاه بزرگ کشور پس از آزادی، یادگار امام تبریز و نقش […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، همزمان با سفر استانی حسن روحانی رئیس جمهور به استان فارس، ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس شیراز توسط مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

این ورزشگاه چهارمین ورزشگاه بزرگ کشور پس از آزادی، یادگار امام تبریز و نقش جهان و از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های کشور است.

این مجموعه ورزشی ۴۵ هکتاری دارای زمین چمن استاندارد طبیعی با سیستم مدرن گرمایش از کف، پیست تارتان ۸ خطه، دکل‌های روشنایی ۱۲۰۰ لوکس و اسکوربردی به مساحت ۱۰۴ مترمربع است.

ورزشگاه پارس همچنین به عنوان برترین سازه بتنی سال ۱۳۹۳ انتخاب شد. این ورزشگاه سازه بتنی متقارن در سه گالری و سایبان فلزی با پوشش پارچه‌ای که حداقل ۷۵درصد استادیوم را سرپوشیده کرده، دارد.

شرایط مناسب این ورزشگاه سبب شده که تیم‌های استان فارس بتوانند از فصل آینده مسابقات خود را در استادیوم ۵۰ هزار نفری پارس برگزار کنند.

از دیگر امکانات این ورزشگاه می‌توان به سونای خشک و جکوزی، ساختمان اداری، پارکینگ و همچنین فضاهای مخصوص تماشاگران و مهمانان ویژه اشاره کرد. این پروژه با تلاش مهندسان، کارشناسان و کارگران زحمتکش شرکت توسعه آماده بهره‌برداری برای مردم فارس و میزبانی مسابقات معتبر بین‌المللی برای کشورمان است.

اکنون و با افتتاح این مجموعه ورزشی زیبا و مدرن در شیراز و با داشتن ورزشگاه‌های آزادی تهران، نقش جهان اصفهان، امام رضا (ع) مشهد، یادگار امام تبریز، پارس شیراز و فولاد آرنا اهواز، کشورمان یک گام مهم به میزبانی مسابقات معتبر بین‌المللی از جمله جام ملت‌های آسیا نزدیک شده است./تسنیم

پاسخی بگذارید