تکواندوکاران نوجوان کشورمان با کسب چهار مدال طلا و نقره شروعی طوفانی در رقابتهای قهرمانی آسیا داشتند.
تاریخ: ۱۱:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تکواندوکاران کشورمان در روز نخست از نهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا موفق به کسب یک طلا و سه نقره شدند. مبینانژاد و زهرا شجاعی راد دو مدال طلا، مهلا مومن نژاد و حمیدرضا صدری به نشان دست پیدا کردند و امیرولی پور از دور مسابقات حذف شد. در وزن […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تکواندوکاران کشورمان در روز نخست از نهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا موفق به کسب یک طلا و سه نقره شدند. مبینانژاد و زهرا شجاعی راد دو مدال طلا، مهلا مومن نژاد و حمیدرضا صدری به نشان دست پیدا کردند و امیرولی پور از دور مسابقات حذف شد.

در وزن ۴۲- کیلوگرم مبینا نژاد کته‌سری با دو پیروزی به دیدار نهایی رسید. وی ابتدا  ۲۳ بر ۲ «کومساوات» از تایلند را شکست داد و سپس ۲۵ بر ۳«تزو مین» از چین تایپه را از پیش رو برداشت. این تکواندوکار با آتیه کشورمان که مدال طلای دوره قبل رقابتهای قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در دیدار نهایی ۲۲ بر ۱۰ «می روی کانگ» از کره جنوبی را شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد.

مهلا مومن نژاد در وزن ۴۵- کیلوگرم با شکست برابر نماینده تایلند در دیدار نهایی به نشان نقره دست پیدا کرد. وی کار خود را با پیروزی ۲۴ بر ۶ مقابل «بیوری آن» از کره جنوبی آغاز کرد و سپس ۲ بر صفر «مادینابونو پووآ» از ازبسکتان را شکست داد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

در وزن ۶۳- کیلوگرم زهرا شجاعی راد دومین طلایی تیم کشورمان بود. وی دور نخست در یک مبارزه نزدیک ۱۸ بر۱۷  «سادیکوا» از ازبکستان را شکست داد و در ادامه با برتری در راند طلایی مقابل «ژادیرا خیرولینا » از قزاقستان به دیدار نهایی راه پیدا کرد. دختر با آتیه کشورمان در دیدار نهایی« دابین سونگ» از کره جنوبی را ۲۳بر۲ شکست داد و با شایستگی صاحب مدال طلا شد.

حمیدرضا صدری موفق به کسب مدال نقره شد

حمیدرضا صدری در وزن ۴۸- کیلوگرم ابتدا «میرزابیک بوتایف» از ازبکستان را ۳۸ بر ۳ شکست داد و در ادامه مقابل «ویلرج دینسون» از فیلیپین را با نتیجه را ۳۸ بر ۲ صاحب پیروزی شد. وی در ادامه «رابیل ساگیتژانو» نماینده کشور میزبان را ۳۳ بر ۲۰ از پیش رو برداشت به دیدار نهایی صعود کرد و در این مرحله ۱۹ بر ۱۸ مقابل «جون سئو بای» از کره‌جنوبی بازنده شد و به نشان نقره دست پیدا کرد.

در بخش پسران و در وزن ۴۵- کیلوگرم امیر ولی پور دور نخست  ۲۷ بر ۷«گیووآنی یانی» از لبنان را شکست داد و سپس در مرحله یک‌چهارم نهایی۱۸ بر ۱۱ نتیجه را به «سئونگ جیولی» از کره‌جنوبی واگذار کرد و حذف شد.

این دوره از مسابقات با حضور ۲۴۶ تکواندوکار از ۲۰ کشور امروز چهارشنبه به میزبانی قزاقستان در «آتی راو» آغاز شده و تا روز جمعه جریان دارد./مهر

پاسخی بگذارید