تاریخ: ۶:۴۸ :: ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
نام نویسنده: sobhan

فولاد آن تیمی نیست که همه انتظارش را می‌کشیدند! از تیم قدرتمند فصل قبل که دراگان اسکوچیچ ساخته بود، حالا یک مشت هافبک وسط و کنار باقی مانده که قریب به اتفاق‌شان کارایی لازم را برای موفقیت فولاد ندارند.   به گزارش “مازنداسپرت“، دراگان اسکوچیچ چه خریدهایی انجام داده و چه خریدهایی انجام نداده؟ این […]

فولاد آن تیمی نیست که همه انتظارش را می‌کشیدند! از تیم قدرتمند فصل قبل که دراگان اسکوچیچ ساخته بود، حالا یک مشت هافبک وسط و کنار باقی مانده که قریب به اتفاق‌شان کارایی لازم را برای موفقیت فولاد ندارند.

 

به گزارش “مازنداسپرت“، دراگان اسکوچیچ چه خریدهایی انجام داده و چه خریدهایی انجام نداده؟ این سوالی است که ذهن علاقه‌مندان به فوتبال را درگیر کرده است. این مربی کروات، در دو پست با کمبود بازیکن مواجه است و در چند پست با ازدیاد بازیکن! مثلا فولاد فقط دو مدافع وسط تخصصی دارد. بهمن کامل و لئوناردو مساریچ. آنها محمدرضا خانزاده را نیز جذب کرده‌اند اما این مدافع محروم از بازی چگونه می‌تواند نیازهای فولاد را برآورده کند؟ اگر یکی از مدافعان مرکزی فولاد آسیب ببیند نتیجه چه می‌شود؟

حتما نتیجه‌ای مثل بازی فولاد مقابل پرسپولیس رقم خواهد خورد. روزی که بهمن کامل مصدوم شد و مهدی بدرلو به ناچار جای او را در قلب خط دفاع گرفت، پرسپولیس به لطف عدم آشنایی بدرلو با پست دفاع وسط، دو گل به ثمر رساند و چندین بار هم تا آستانه فرو ریختن دروازه فولاد پیش رفت.

نتیجه جذب یک مدافع محروم همین می‌شود که فولاد مقابل پرسپولیس تجربه‌اش کرد. دل بستن به تنها دو مدافع مرکزی، ریسک بزرگی بود که اسکوچیچ انجامش داد و کمتر کسی هم از پشت پرده‌اش خبر دارد!
کمی به جلو می‌رویم و خط حمله فولاد را رصد می‌کنیم. یک خروار گوش‌چپ و راست می‌بینیم اما دریغ از یک مهاجم هدف. اسماعیل شریفات، امیرحسین فشنگچی، حسین مالکی، حسین ابراهیمی، مهدی دغاغله و حتی ساسان انصاری. جملگی بال کناری هستند که مشخص نیست به چه دلیلی در فولاد بازی می‌کنند و بهانه حضورشان چیست؟!

اسکوچیچ در فصل نقل و انتقالات و در روزهایی که حسین ابراهیمی موفق در نفت تهران را خریده بود تصمیم گرفت حسین مالکی را از تیم سقوط کرده نفت مسجدسلیمان وارد فولاد کند و البته امیرحسین فشنگچی را از پیکان! این دو همراه با مهدی دغاغله که فصل موفقی را در پرسپولیس سپری نکرده بود در حالی جذب فولاد شدند که این تیم پس از جدایی آلویز نانگ، جای خالی یک مهاجم هدف و گلزن را به شدت احساس می‌کرد.

اینکه چرا اسکوچیچ مهاجم نوک جذب نکرده و همه‌اش بال کناری خریده بر همه پوشیده است. فقط نتیجه‌اش را می‌شود مشاهده کرد. حسین ابراهیمی که سال‌ها در نقش گوش چپ و راست بازی کرده به یکباره به نوک خط حمله می‌رود و در این پست ناآشنا بازی می‌کند.

فولاد در این فصل به نابسامانی‌ها و تغییرات مدیریت و البته تفکرات دراگان اسکوچیچ باخته. تفکراتی که در پس آن چه می‌گذرد را فقط دراگان اسکوچیچ می‌داند و می‌تواند پاسخگوی آنها باشد.

 

منبع:ورزش۳

 

پاسخی بگذارید