تاریخ: ۶:۴۰ :: ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
نام نویسنده: sobhan

در هفته پنجم مسابقات لیگ برتر و با اضافه شدن دو بازیکن دیگر، تعداد ارزشمندترین بازیکنان لیگ به پنج نفر رسید و جالب اینجاست دو نفر از این بازیکنان، عضو تیم پرسپولیس هستند.   به گزارش “مازنداسپرت“، مهدی طارمی، احسان حاج صفی، مهرداد محمدی، روح اله سیف اللهی و علی علیپور پنج بازیکنی هستند که […]

در هفته پنجم مسابقات لیگ برتر و با اضافه شدن دو بازیکن دیگر، تعداد ارزشمندترین بازیکنان لیگ به پنج نفر رسید و جالب اینجاست دو نفر از این بازیکنان، عضو تیم پرسپولیس هستند.

 

به گزارش “مازنداسپرت“، مهدی طارمی، احسان حاج صفی، مهرداد محمدی، روح اله سیف اللهی و علی علیپور پنج بازیکنی هستند که هم اکنون با ۴ امتیاز به عنوان به عنوان باارزش ترین بازیکنان لیگ برتر تا پایان هفته پنجم (و البته بدون برگزاری بازی تیم های استقلال تهران و نفت) محسوب می شوند.

مهدی طارمی با چهار امتیاز، بهترین میانگین گلزنی


پدیده فصل قبل سرخ پوشان که از بازی اول این تیم در ابتدای فصل محروم بود، در چهار بازی این تیم توانست چهار بار دروازه حریفان را باز کند. نکته جالب در مورد طارمی اینکه، وی دو بار نیز توانست برای تیمش پنالتی بگیرد اما خودش هیچ از آنها را نزد و جالب تر اینکه هیچ کدام از آن دو پنالتی نیز گل نشدند، شاید اگر خود طارمی آن پنالتی ها را به سمت دروازه حریفان شلیک می کرد و تبدیل گل شان می کرد وی اکنون به تنهایی در صدر این جدول تکیه می کرد، هرچند که آمار چهار گل و کسب دو پنالتی نیز عملکرد فوق العاده ای در چهار بازی محسوب می شود.

مهرداد محمدی با چهار امتیاز، شاید کمی بی دقتی


مهاجم جوان راه آهنی ها که این فصل فراتر از حد تصور ظاهر شده است تاکنون توانسته چهار گل برای این تیم به ثمر برساند. مهرداد که در هر پنج بازی تیمش به طور کامل در زمین حضور داشت شاید با کمی دقت می توانست اکنون تنها بازیکن پنج گله لیگ باشد چرا که در آخرین بازی لوکوموتیو رانان، یک پنالتی نصیب این تیم شد و آن ضربه که توسط این بازیکن نواخته شد توسط دروازه بان حریف مهار شد تا محمدی این هفته نتواند برای تیمش کاری را از پیش ببرد و کماکان به همراه شرکایش در صدر ارزشمندترین بازیکنان لیگ حضور داشته باشد.

احسان حاج صفی با چهار امتیاز، خداحافظی در اوج


مدافع – هافبک سپاهانی ها را این روزها می توان در اوج پختگی دید، وی که در پنج بازی ابتدایی لیگ پانزدهم در راستای بازی خوبی که فصل قبل برای این تیم انجام می داد، همه کار برای اصفهانی ها کرد با دو گل زیبایی که در بازی برابر سایپا به ثمر رساند جمع امتیازات خود را (با ۳ گل و ۱ پاس گل) به عدد چهار رساند تا به حق خود را به صدر جدول ارزشمندترین بازیکنان لیگ برساند. البته نکته جالب در مورد این بازیکن اینکه وی قرار است از جمع سپاهانی ها جدا شود و به بوندس لیگا برود و بازی تیمش برابر سایپا به نوعی بازی خداحافظی او از جمع اصفهانی ها محسوب می شد.

روح اله سیف اللهی با چهار امتیاز، از خشت ترین تا موثرترین


بازیکن پرخطا و پرکارت فصل پیش استقلال خوزستان، امسال و تا اینجای لیگ نشان داده تغییر رویه داده است و نام خود را در این تیم نه عنوان پرکارت ترین که به عنوان موثرترین بازیکن این تیم مطرح کرده است، سیف الهی که این امتیاز را به دلیل یک گل و سه پاس گلی که از خود برجا گذاشته است به دست آورده است در بازی آخر این تیم برابر تراکتورسازی نتوانست کاری از پیش ببرد تا کماکان با بقیه بازیکنان موجود در رده نخست باشد.

علی علیپور با چهار امتیاز، کم ترین زمان و بیشترین تاثیر


مهاجم جوان سرخ پوشان که تا هفته پنجم لیگ و از ۴۵۰ دقیقه کامل بازی ها تنها در ۲۴۴ دقیقه برای تیمش به میدان رفته است با سه پاس گل و یک گل توانسته این امتیاز را کسب کند و در این جایگاه قرار بگیرد، از نکات جالب در علیپور تاثیرگذاری بالای او در بازی تیمش بوده است که در اغلب اوقاتی که به میدان آمده با یک پاس گل و یا گل آن را به خوبی نشان داده است.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید