تاریخ: ۸:۴۴ :: ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
نام نویسنده: sobhan

معاون حقوقی باشگاه استقلال گفت: اگر امیر عابدینی از سمت خود در این سازمان عزل نشود، استقلالی‌ها مسائل مهمی را مطرح می‌کنند.   به گزارش “مازنداسپرت” محسن بزرگی با بیان این‌ که از تماس افشارزاده با کفاشیان و تاج و توصیه وی برای عزل امیر عابدینی از سازمان لیگ، خبر ندارد گفت: اگر این اتفاق […]

معاون حقوقی باشگاه استقلال گفت: اگر امیر عابدینی از سمت خود در این سازمان عزل نشود، استقلالی‌ها مسائل مهمی را مطرح می‌کنند.

 

به گزارش “مازنداسپرت” محسن بزرگی با بیان این‌ که از تماس افشارزاده با کفاشیان و تاج و توصیه وی برای عزل امیر عابدینی از سازمان لیگ، خبر ندارد گفت: اگر این اتفاق هم افتاده باشد، افشارزاده به وظایف قانونی‌اش عمل کرده است. او مشاور عالی وزیر است و جایگاه اجرایی و نظارتی در ورزش کشور دارد.

اعضای سازمان برگزار کننده بازی‌ها باید بی‌طرف باشند

وی با تاکید بر اینکه عابدینی دفاعی برابر تذکر قانونی باشگاه استقلال ندارد، ادامه داد: عرض بنده این بود که اعضای سازمان برگزار کننده بازی‌ها باید بی‌طرف باشند. آیا این حرف بد و نامربوطی است یا به عابدینی توهین کرده‌ام؟ موضوع این است آقای عابدینی که عضو سازمان برگزارکننده بازی‌های لیگ است، حق ندارد چه درجایگاه حقیقی، چه حقوقی از تیمی جانبداری کند. او در جایگاهی حضور دارد که باید کاملا بی‌طرف باشد و عضو موسسه ای است که برگزار کننده دیدارهای لیگ است. عابدینی حق ندارد از تیم خاصی حمایت کند. این حرف اهانت نیست و تذکر قانونی به حساب می‌آید.

بزرگی افزود: وقتی ما این تذکر را می‌دهیم، چندین نهاد نظارتی راجع به تذکر قانونی ما حساس می‌شود و حرف‌مان را بررسی می‌کند که چقدر ارزش حقوقی دارد. ممکن است وزارت ورزش و کمیته اخلاق هم وارد این موضوع شده باشند. حالا عابدینی باید علیه کمیته اخلاق موضع بگیرد که چرا به این موضوع وارد شده؟

معاون حقوقی باشگاه استقلال اظهارات عابدینی را نقض آیین‌نامه اخلاقی فدراسیون فوتبال دانست و اظهار کرد: خواهش می‌کنم نام افشارزاده را از این موضوع خارج کنید او آبروی ورزش ایران است. وزارت ورزش می‌تواند به سازمان لیگ تذکر دهد. فدراسیون فوتبال که جزیره مستقلی از ورزش کشور نیست! وزارت ورزش نظارت عالیه بر این فدراسیون و سایر فدراسیونهای ورزشی دارد.

از تاج و کفاشیان می‌خواهم به این موضوع ورود و عابدینی را عزل کنند

از تاج و کفاشیان می‌خواهم به این موضوع ورود و عابدینی را عزل کنند، وگرنه مجبورم خیلی مسائل دیگر را هم مطرح کنم. بگذارید سازمان فوتبال کشور را به هم نریزیم.
وی اضافه کرد: عابدینی دیگر بی‌طرف نیست و همچنان بر موضع خود پافشاری ‌می‌کند. او می‌خواهد راهپیمایی ترتیب دهد که این امر خوشایند آرامش حاکم بر نظام ما نیست.

در فوتبال با کسی خصومت شخصی ندارم ولی وظایف حقوقی ام را قاطع انجام می دهم

بزرگی درباره مصاحبه‌های اخیر عابدینی، توضیح داد: وظیفه قانونی ما ایجاب می‌کند این موضوعات را رصد کنیم و البته خصومت شخصی با احدالناسی نداریم. این نمونه فساد در فوتبال است که اعضای سازمان برگزارکننده بازی‌ها بی‌طرف نباشند. حرف من این است سازمان برگزارکننده بازی‌های لیگ که باید کاملاً بی‌‌طرف باشد و همه باشگاه‌ها را با یک چشم نگاه کند و نمی‌کند و اعضای ارشد آن از یک تیم باشگاهی جانبداری می‌کنند، آیا این مصداق فساد در فوتبال نیست؟

منبع:ورزش۳

 

 

 

پاسخی بگذارید