تاریخ: ۱۰:۲۳ :: ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
نام نویسنده: sobhan

اردوی تدارکاتی در ایتالیا، بازی دوستانه با اینتر و اودینزه و خرید مهاجم بنفیکا، برنامه تیم اماراتی برای بازی مقابل نفت و موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا است. الاهلی با قوای فنی بالا گام به بازی با نفت می گذارد.   به گزارش “مازنداسپرت” علیرضا منصوریان تقریبا در تمام مصاحبه‌های اخیرش تاکید کرده که حریف […]

اردوی تدارکاتی در ایتالیا، بازی دوستانه با اینتر و اودینزه و خرید مهاجم بنفیکا، برنامه تیم اماراتی برای بازی مقابل نفت و موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا است. الاهلی با قوای فنی بالا گام به بازی با نفت می گذارد.

 

به گزارش “مازنداسپرت” علیرضا منصوریان تقریبا در تمام مصاحبه‌های اخیرش تاکید کرده که حریف نفت در لیگ‌قهرمانان آسیا برای تقویت تیمش ۶۰-۷۰ میلیارد تومان هزینه کرده است. اگر فکر می‌کنید که سرمربی نفت در این مورد اغراق می‌کند، سخت در اشتباهید. الاهلی که چهارشنبه شب قرار است میهمان نفت در ورزشگاه آزادی باشد، تیمش را با چند بازیکن درجه یک تقویت کرده، اردوی فوق‌العاده‌ای در اروپا داشته و فصل جدید لیگ امارات را با یک برد پرگل شروع کرده است.
مراسم معارفه پیراهن جدید الاهلی فرصتی بود تا ماجد حسن، هافبک این تیم وعده جبران نتایج ناامیدکننده فصل گذشته را بدهد. الاهلی که در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ قهرمان لیگ و جام حذفی شده بود، در فصل گذشته نتوانست به رتبه‌ای بهتر از هفتمی برسد. تنها عملکرد خوب الاهلی در لیگ‌قهرمانان بود که توانست با شکست تیم هموطنش العین، یکی از ۸ تیم مرحله پایانی باشد. العین در این مرحله باید با نفت، تیم سوم فصل گذشته لیگ‌برتر ایران روبه‌رو شود و برای این بازی تدارک کاملی داشته است. مردان کاسمین اولاریوی رومانیایی برای اردوی تدارکاتی به ایتالیا رفتند و در آنجا بازی دوستانه‌ای با اینترمیلان داشتند.

شروع توفانی در لیگ
ماجد حسن درباره این اردو می‌گوید: «کمپ ما خیلی خوب بود. تمرینات و بازی‌های دوستانه خیلی خوبی داشتیم. با اعتماد به نفس زیادی برگشته‌ایم و می‌خواهیم فصل خوبی داشته باشیم. می‌خواهیم برای هواداران‌مان نمایش درخشانی ارائه بدهیم و آنها را خوشحال کنیم.» حسن اضافه می‌کند: «تمرکز اصلی ما روی لیگ‌قهرمانان است و می‌خواهیم تا جایی که می‌توانیم در این مسابقات صعود کنیم. فکر می‌کنم بتوانیم دوباره قهرمان لیگ بشویم، ولی باید پله به پله پیش برویم.»
شروع فصل جدید لیگ امارات حرف‌های ماجد حسن را تایید کرد. الاهلی در اردوی ایتالیا به‌خوبی آماده شده و توانست الفجیره نگون‌بخت را در هفته اول ۸ بر یک شکست دهد. ستاره الاهلی در این بازی اسماعیل الحمدی ملی‌پوش بود که توانست هت‌تریک کند. ولی خطر اصلی احتمالا از جانب ستارگان خارجی این تیم است که به‌تازگی اضافه شده‌اند.

مهاجم تیم ملی برزیل و بنفیکا در خط حمله
الاهلی پس از اینکه العین را در یک هشتم نهایی لیگ‌قهرمانان پشت سر گذاشت، تیمش را به‌خوبی تقویت کرده است. این تیم رودریگو لیما، مهاجم برزیلی ۳۲ ساله را با قیمت ۷ میلیون یورو از بنفیکا خریده و او با گلزنی به اینتر و اودینزه در بازی‌های دوستانه نشان داد که الاهلی اشتباه نکرده است. او باید در کنار هموطنش اورتون ریبیرو بازی کند که در کوپا آمریکا یکی از مهره‌های تهاجمی تیم ملی برزیل بود.
ریبیرو درباره بازی در کنار لیما می‌گوید: «مطمئنم که لیما گل‌های زیادی می‌زند. ما در این مدت با هم دوست شده‌ایم و در زمین هماهنگی خوبی با هم داریم. من به‌عنوان پلی‌میکر و او به‌عنوان مهاجم نوک. ما در اردوی تدارکاتی بازی‌های زیادی در کنار هم داشتیم. او توانست گل‌های زیادی بزند و حتی دروازه اینتر را باز کرد.» ریبیرو درباره اهداف فصل جدید می‌گوید: «باید بتوانیم دوباره به قهرمانی لیگ برسیم. تا وقتی که تیم گل بزند خوشحال خواهم بود و مهم نیست که خودم گل بزنم.» البته او بابت انتقال به لیگ امارات با انتقاداتی در برزیل روبه‌رو شده ولی معتقد است که با بازی‌های خوب می‌تواند برزیلی‌ها را راضی کند.

اولاریو مغرور نمی‌شود
با وجود تدارک عالی الاهلی، اولاریو می‌داند که تیمش در لیگ قهرمانان مسیر سختی در پیش دارد. هرچند العین امارات در مرحله گروهی توانست نفت را در خانه شکست دهد و در تهران به تساوی برسد، ولی اولاریو معتقد است که حریف ایرانی را نباید دست‌کم گرفت؛ «آنها حریف سرسختی هستند. فوتبال ایران دایما در حال پیشرفت است و باشگاه‌های آنها جزو بهترین‌های قاره هستند.» اولاریو اضافه می‌کند: «هر دو تیم کار سختی در پیش دارند. در حال حاضر فقط به همین بازی فکر می‌کنیم و اگر صعود کردیم، می‌توانیم به فکر مراحل بعد باشیم. طبیعی است که در هر تورنمنتی با هدف قهرمانی وارد می‌شوید، ولی بهتر است واقع‌بین باشیم. در شروع فکر نمی‌کردیم که به این مرحله برسیم، ولی حالا یکی از مدعیان هستیم و قهرمانی غیرممکن نیست.»

گلزنی بزرگترین ضعف سرخ‌پوشان در فصل گذشته بوده و اولاریو امیدوار است که با خرید لیما این مشکل برطرف شود. مربی الاهلی می‌گوید: «احمد خلیل فصل پیش گل نمی‌زد و به این خاطر خیلی عذاب کشیدیم. وقتی گلزنی او شروع شد، فصل رو به اتمام بود. البته نباید گل‌های مهم او در لیگ قهرمانان را فراموش کنیم. حالا لیما هم به تیم ما اضافه شده و قدرت تهاجمی ما بیشتر خواهد شد، چون او شخصیت و تجربه‌ای دارد که می‌تواند به پیشرفت تیم و بالا رفتن تعداد گل‌های زده کمک کند. هرچند گلزنی وظیفه یک بازیکن نیست و کل تیم باید این کار را بکند.»

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید