تاریخ: ۱۶:۲۵ :: ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
نام نویسنده: sobhan

دیدار تیم های وست برومویچ و چلسی، دقایقی پیش با نتیجه ۳-۲ به سود چلسی خاتمه یافت تا قهرمان فصل گذشته اولین سه امتیاز فصل خود را دشت کند.     به گزارش “مازنداسپرت“، تیم های چلسی و وست برومویچ، از هفته سوم لیگ برتر انگلیس در شرایطی مقابل هم قرار گرفتند که از دو […]

دیدار تیم های وست برومویچ و چلسی، دقایقی پیش با نتیجه ۳-۲ به سود چلسی خاتمه یافت تا قهرمان فصل گذشته اولین سه امتیاز فصل خود را دشت کند.

 

 

به گزارش “مازنداسپرت“، تیم های چلسی و وست برومویچ، از هفته سوم لیگ برتر انگلیس در شرایطی مقابل هم قرار گرفتند که از دو بازی قبلی خود یک تساوی و یک شکست کسب کرده بودند. وجه اشتراک دو تیم، شکست ۳-۰ آنها مقابل منچسترسیتی بود.


چلسی که برای اولین بار پدرو را در ترکیب خود می دید، زیر بارش شدید باران بازی را بهتر از میزبان آغاز کرد و یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه وست بروم خلق کرد اما این تیم میزبان بود که دقیقه ۱۰ صاحب یک ضربه پنالتی شد تا بهترین فرصت برای پیش افتادن از حریف خود را به دست بیاورد. خطای ماتیچ روی مهاجم وست بروم، از نظر داور پنالتی تشخیص داده شد اما ضربه موریسون که به وسط دروازه زده شده بود را کورتوا با پا دفع کرد تا حساب کار بدون گل باقی بماند.


دقیقه ۲۰ بازی بود که سرانجام چلسی مزد برتری خود را گرفت و توسط مهاجم جدید خود “پدرو”، به گل دست یافت. پدرو پاس زیبای هازارد را با پای چپ به سمت دروازه شلیک کرد که پس از برخورد به پای مدافع حریف، توپ وارد دروازه شد.


ده دقیقه پس از ثبت گل اول، پدرو این بار با یک شوت، زمینه ساز گل دوم چلسی شد. ضربه پدرو را درون محوطه جریمه، دیگو کاستا قطع و درون دروازه جای داد تا گل دوم چلسی نیز به ثبت برسد.


دقیقه ۳۸ بازی، وست بروم فاصله را کمتر کرد. روندون سانتر ارسالی مک کلین از جناح چپ را به زیبایی به موریسون رساند و این بازیکن با یک شوت سرضرب، کورتوا را مغلوب خود کرد تا حساب کار ۲-۱ شود.


این پایان کار نبود و چلسی در دقیقه ۴۲ به گل سوم خود نیز دست یافت. این بار آسپلیکوئتا بود که روی پاس کاستا موفق به باز کردن دروازه وست بروم شد تا نیمه اول با نتیجه ۳-۱ به سود چلسی به اتمام برسد.

 

نیمه دوم با فشار وست بروم برای جبران نتیجه آغاز شد اما چلسی نیز نیم نگاهی به زدن گل چهارم داشت و روی ضد حملات همچنان خطرناک نشان می داد. دقیقه ۵۴ بازی بود که جان تری به دلیل خطا روی مهاجم وست بروم و در شرایطی که او در موقعیت تک به تک با کورتوا قرار داشت، از زمین بازی اخراج شد تا برای دومین بار در سه بازی اخیر، چلسی بازی را ده نفره به پایان ببرد.

تنها ۵ دقیقه پس از اخراج تری بود که وست بروم بازهم توسط موریسون به گل دست یافت. موریسون سانتر ارسالی از چپ را با ضربه سری زیبا به قعر دروازه چلسی فرستاد تا فاصله به یک گل برسد. موریسون با این دو گل، به نوعی جبران پنالتی از دست رفته اش را کرد.

در ادامه بازی، وست بروم تلاش فراوانی برای زدن گل تساوی به خرج داد اما درخشش کورتوا و مدافعان چلسی مانع از این شد تا میزبان به هدف خود دست یابد. مورینیو نیز با آوردن فالکائو همچنان چشم به ضد حملات داشت. سرانجام این بازی با نتیجه ۳-۲ به سود چلسی خاتمه یافت تا اولین سه امتیاز فصل برای آبی های شهر لندن به دست بیاید.

منبع:ورزش۳

 

پاسخی بگذارید