تاریخ: ۱۱:۳۰ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، سرمربی تیم استقلال در تمام هفته‌ها و ماه‌های اخیر نشان داده به ترکیب برنده تیمش وفادار است و اگر بازیکنی هم مرتکب اشتباه تاثیر گذار باشد، نمی‌تواند مطمئن باشد در بازی بعدی این تیم جایگاه ثابتش را داشته باشد. استقلال بعد از آن که ۵ بازی متوالی در لیگ و […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، سرمربی تیم استقلال در تمام هفته‌ها و ماه‌های اخیر نشان داده به ترکیب برنده تیمش وفادار است و اگر بازیکنی هم مرتکب اشتباه تاثیر گذار باشد، نمی‌تواند مطمئن باشد در بازی بعدی این تیم جایگاه ثابتش را داشته باشد.

استقلال بعد از آن که ۵ بازی متوالی در لیگ و یک بازی نیز در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا را در یک حد فاصله ۱۲ روزه با پیروزی پشت سر گذاشت، در دیداری سنگین مقابل الاهلی امارات در دوبی تن به شکست داد تا بعد از هفته‌ها یک شکست در کارنامه‌اش ثبت شود. شکستی که اگرچه توجیه پذیر بود، اما بهرحال برای آبی‌ها که بدجور به پیروزی آن هم از نوع سه گله‌اش عادت کرده بودند گران تمام شد.

این شکست باعث می شود که منصوریان برای انتخاب یازده بازیکن در ترکیب ثابت تیمش کار سختی داشته باشد.

۱-  زکی پور یا کریمی

میلاد زکی پور مدافع جوان آبی ها بد جایی مرتکب اشتباه شد. زکی پور که هفته ها بود در ترکیب استقلال خوش می درخشید، در یک میدان آسیایی مرتکب اشتباهات بزرگی شد که در نهایت شکست آبی پوشان را در پی داشت.

شاید منصوریان همچنان قوانین نانوشته خاص خودش را به کار گیرد و بازیکنی که با اشتباه تاثیرگذارش باعث گل خوردن و از آن بدتر پذیرفتن شکست تیمش شده را از ترکیب ثابت کنار بگذارد. همان اتفاقی که برای یعقوب کریمی افتاد تا فرصت بازی به میلاد زکی پور برسد. انتخاب بین کریمی و زکی پور از تصمیمات سختی است که فکر منصوریان را قبل از این بازی سخت و حساس به خود مشغول کرده است.

۲- حیدری یا غفوری

دومین علامت سئوالی که پیش روی منصوریان وجود دارد، انتخاب از بین خسرو حیدری و ووریا غفوری است. در حالی که در شرایط عادی، مدافع راست استقلال باید ووریا غفوری باشد، این بازیکن در همان نیمه نخست بازی با السد دچار آسیب دیدگی شد و خسرو حیدری جای او را گرفت.

حیدری بر خلاف یکسری پیش بینی‌ها، برابر السد که یک بازی سنگین و ۱۲۰ دقیقه‌ای بود خوش درخشید و بازی خوبش را با گل کردن آخرین پنالتی آبی‌ها که منجر به راهیابی این تیم به لیگ قهرمانان آسیا شد تکمیل کرد.

حیدری که گویی تولدی دوباره یافته بود، بعد از السد در دربی هم در ترکیب ثابت آبی‌ها قرار گرفت و اتفاقا در آن بازی هم خوش درخشید و نمره قبولی گرفت. وی در اصفهان هم یک بازی کامل و ۹۰ دقیقه‌ای در پست دفاع راست را تجربه کرد و بازی خوبش در این میدان را با یک پاس گل تکمیل کرد. او در مقابل الاهلی هم در ترکیب ثابت قرار گرفت و باز هم پاس گل داد. حالا خسرو حیدری در چهار بازی آخر استقلال با یک گل و دو پاس گل خود را تثبیت کرده است. شاید منصوریان برای حل کردن معادلات سمت راست تیمش، از غفوری و حیدری همزمان استفاده کند که البته این انتخاب نیز مشکل خاص خودش را خواهد داشت. چون در این صورت از بین اسماعیلی و برزای، دو ستاره جوان آبی‌ها یکی باید بیرون بنشیند.

۳- برزای یا انصاری

بهنام برزای یکی از جوانان خوب استقلال است که در شش، هفت بازی اخیر این تیم هم چهره ای موثر بوده و گل‌های حساسی هم برای این تیم به ثمر رسانده است. او که از غیبت های ممتد جابر انصاری بهترین بهره را برد تا خودش را بعنوان بازیکنی فیکس و تاثیر گذار معرفی کند، حالا با بازگشت انصاری به شرایط آرمانی کارش سخت می‌شود. به خصوص که دیدارهای برون مرزی در کنار نیروی جوانی، تجربه هم می‌طلبد.

انتخاب از بین بهنام برزای و جابر انصاری هم از جمله تصمیمات سخت منصوریان برای بازی با التعاون است. هرچند سرمربی آبی‌ها این گزینه را هم دارد که انصاری را با علی قربانی جا به جا کند.

۴- حسینی یا…

حضور همزمان سه مدافع  میانی در شرایط ایده آل می‌تواند کار هر سرمربی را برای انتخاب بهترین زوج سخت کند. سید مجید حسینی در تمرینات آبی‌ها در دوبی شرایط بسیار ایده آلی دارد. رابسون جانواریو نه تنها شرایط ایده آلی دارد، بلکه در همه بازی های گذشته استقلال یکی از بهترین چهره ها بوده و به خوبی از پس مهار مهاجمان زهر دار حریف به خصوص روی زمین بر آمده.

اما منصوریان یک پادوانی با تجربه و کاربلد را هم دارد. بازیکنی که به سادگی نمی‌توان از نام او هم گذشت. شاید خوردن دو گل از داخل محوطه شش قدم باعث شود که منصوریان در انتخاب قبلی اش در قلب خط دفاعی (رابسون – پادوانی) تجدید نظر کند و در این صورت ممکن است سید مجید حسینی جای یکی از این دو مدافع برزیلی را بگیرد.

استقلال تهران در ادامه حضورش در لیگ قهرمانان آسیا، از ساعت ۱۹:۰۰ روز دوشنبه در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط، میزبان تیم التعاون عربستان خواهد بود. /مهر

پاسخی بگذارید