تاریخ: ۱۰:۳۲ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،حمید قبادی» رئیس کارگروه پارچه و لباس وزارت ارشاد در مورد کیفیت پوستر جشنواره مد و لباس اسلامی فجر  تصریح کرد: امسال برای اولین بار طراحی پوستر جشنواره را به مسابقه گذاشتیم. بیش از ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید. البته به دلیل اینکه اولین بار بود که پوستر را به فراخوان […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،حمید قبادی» رئیس کارگروه پارچه و لباس وزارت ارشاد در مورد کیفیت پوستر جشنواره مد و لباس اسلامی فجر  تصریح کرد: امسال برای اولین بار طراحی پوستر جشنواره را به مسابقه گذاشتیم. بیش از ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید. البته به دلیل اینکه اولین بار بود که پوستر را به فراخوان گذاشتیم؛ آثار حرفه‌ای نبود.

وی افزود: تلاش هنرمندان ارزشمند بود و جمع بندی کارشناسان اینگونه شد که برای احترام به تلاش این هنرمندان  از میان پوسترهای ارسالی یک پوستر انتخاب و معرفی شود. طبعاً برای ما امکان سفارش پوستر به یک استاد برجسته وجود داشت اما برای احترام به تلاش هنرمندان شرکت کننده از این کار صرف نظر کردیم. البته شاید پوستر منتقدان زیادی داشته باشد و ما نقصهای پوستر طراحی شده را می‌پذیریم.

قبادی عنوان کرد: کار مهمی که کارگروه مناسب‌سازی پارچه‌ و لباس انجام داده؛ جداسازی بد پوشی از مناسب پوشی است. این‌که ما موفق شویم تک تک افراد را تغییر دهیم و از آنها بخواهیم پوشش مد نظر ما را داشته باشند؛ امری غیر ممکن است ولی این‌که هنرمندان در انتخاب  لباسشان توجه کنندغ امری است که شروع شده و در حال انجام است. می‌توان گفت در ذهن مردم هنرمندی با پوشش شلخته با هنرمندی با پوشش مناسب تفاوت کرده و مردم شخصیت آن هنرمند را متفاوت می‌بینند. در بین خود اهالی فرهنگ و هنر و اهالی جامعه؛ لباس هنرمند معید شخصیت ایشان است.

رئیس کارگروه پارچه و لباس در مورد حضور طراح لباس در کنار هنرمندان گفت: همچنان که هنرمندان ما در عرصه‌های مختلف مثل محیط زیست، فعالیتهای اجتماعی و غیره فعال هستند، پوششان نیز شاخص و الگو است. این نکته‌ای است که برخی از هنرمندان به آن کمتر توجه می‌کردند. ۲ سال گذشته با اهتمام گروه پارچه و لباس اوضاع بهتر شده است. آنهایی که واقعاً لباسشان دارای طراحی ایرانی اسلامی است را می‌شناسیم و قطعاً طراحان آنها حرفه‌ای هستند.

قابدی تصریح کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس به وزارت ارشاد محدود نیست؛ وزارت ارشاد دبیرخانه و هماهنگی با سایر ارگان‌ها را برعهده دارد. نه تنها برای وزارت ورزش بلکه برای تمامی دستگاه‌ها نامه زده‌ایم و گفته‌ایم که این ظرفیت وجود  دارد که نیاز تخصصی آنها را هنرمندان ما بر طرف کنند.نمونه این موضوع را در المپیک دیدیم. این نشان می‌دهد که لباس یک شاخص است.

وی تاکید کرد: این آمادگی وجود دارد که برای همه دستگاه‌ها توسط هنرمندان طراح ما اصلاح طراحی لباسها رخ دهد. منتها نکته‌ای که وجود دارد این است که خود هنرمندان و خود بازیکنان  به لباس خود توجه کنند. وقتی هنرمندی به لباس خود توجه می‌کند یعنی برای مخاطب ارزش قائل است./تسنیم

پاسخی بگذارید