تاریخ: ۹:۵۵ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، علی دایی که همراه با بازیکنان نفت تهران در فدراسیون فوتبال حاضر شده بود در خصوص این اعتراض و اعتصاب بازیکنان در تمرینات گفت: متأسفانه با توجه به قرارهایی که مسئولان باشگاه گذاشتند، وعده‌ها عملی نشد و بازیکنان چند روزی است تمرین نکرده‌اند. ما از اول فصل با بدقولی‌های […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، علی دایی که همراه با بازیکنان نفت تهران در فدراسیون فوتبال حاضر شده بود در خصوص این اعتراض و اعتصاب بازیکنان در تمرینات گفت: متأسفانه با توجه به قرارهایی که مسئولان باشگاه گذاشتند، وعده‌ها عملی نشد و بازیکنان چند روزی است تمرین نکرده‌اند. ما از اول فصل با بدقولی‌های زیادی مواجه بودیم. من دوست نداشتم تمرین تعطیل شود، اما نمی‌شود همیشه با خواهش و تمنا بازیکنان را به تمرین آورد.

وی افزود: همه قراردادهای بازیکنان و مربیان در ابتدای فصل برای پرداخت‌شان زمان‌بندی صورت گرفته بود، اما هیچ‌کدام از پرداخت‌های ما در زمان مقرر صورت نگرفت و ما از اول فصل تا الان مدام وعده و وعید شنیده‌ایم. خیلی از پاداش‌ها را باشگاه به بازیکنان پرداخت نکرده و بخش عمده‌ای از پرداخت قراردادها نیز باقی مانده است. با توجه به شرایطی که پیش آمده است بازیکنان تصمیم گرفتند امروز نزد رئیس فدراسیون آمده و با او صحبت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با بیان اینکه امروز بازیکنان و مربیان تیم با رئیس فدراسیون درددل کردند، خاطرنشان کرد: به هر حال مشکلی که الان گریبانگیر تیم‌ها شده برای خیلی از باشگاه‌ها وجود دارد. تیم ما ۱۰ روز مانده به شروع لیگ استارت زد و با تمام مشکلاتی که از ابتدای فصل تا الان داشتیم توانستیم به فینال جام حذفی راه پیدا کرده و در لیگ هم در بین پنج تیم اول باشیم. اگر بتوانیم در لیگ چهارم شویم سهمیه آسیایی‌مان قطعی است. مشخص نیست تیم ما مالکیتش به چه شکل است. ما همه مشکلات را امروز با تاج درمیان گذاشتیم و او قول داد به همه مسائل رسیدگی شود.

دایی در واکنش به شایعه کناره‌گیری تیم نفت از مسابقات لیگ و حضور این تیم با بازیکنان امیدش در این رقابت‌ها تأکید کرد: ببخشید، این حرف‌ها را الان از شما می‌شنوم. ما فصل را دیر شروع کردیم و الان هم وضعیت خوبی در رقابت‌های لیگ و جام حذفی داریم. بازیکنان ما از ابتدای فصل با خیلی از مشکلات ساختند و الان هم توقع‌شان این است که در قبال نتایج خوبی که کسب کرده‌اند حداقل دستمزد خوبی بگیرند. در همین لیگ‌مان تیم‌هایی حضور دارند که با کلی هزینه الان پانزدهم جدول هستند، اما ما با کمترین هزینه در فینال جام حذفی هستیم و در لیگ در جایگاه پنجم ایستاده‌ایم. قرارداد بازیکنان ما خیلی کمتر از تیم‌های دیگر است. آنها حق طبیعی‌شان است که حقوق خود را دریافت کنند. وقتی بازیکن حقوقش را نگرفته من نمی‌توانم به او زور بگویم و تأکید کنم حتماً باید در تمرینات شرکت کند. طبق قانون وزارت کار هر فردی وقتی کاری انجام می‌دهد باید حق و حقوقش را هم دریافت کند. من که نمی‌توانم بازیکنی که حقوقش را نگرفته به خاطر تمرین نکردن جریمه کنم.

وی همچنین تصریح کرد: ما از امروز تمرینات‌مان را برای ادامه بازی‌های لیگ شروع خواهیم کرد و منتظر می‌مانیم تا فدراسیون و سازمان لیگ به مشکلات‌مان رسیدگی کنند.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در پاسخ به این پرسش که آیا با پنج روزی که شاگردانش تمرین نکردند آنها در ادامه فصل با مشکل مواجه نخواهند شد، افزود: مسلماً همین‌طور است. مطمئن باشید اگر از ابتدای فصل تا الان باشگاه به تعهدات مالی‌اش در قبال بازیکنان عمل می‌کرد، ما الان بین دو تیم اول لیگ بودیم. متأسفانه از اول فصل تا الان مشکلات زیادی گریبانگیر تیم‌ ما بود، وقتی بازیکن حق و حقوقش را به موقع نگیرد نمی‌تواند برای تمرین کردن حتی تمرکز داشته باشد. متأسفانه بازیکنان ما با مشکل مالیات هم مواجه شدند. آنها باید مالیات پولی را بدهند که نگرفته‌اند و شاید این مشکل خیلی از بازیکنان تیم‌های دیگر هم باشد. تأکید می‌کنم وقتی آرامش فکری وجود نداشته باشد بازیکن نمی‌تواند به تمریناتش تمرکز کند. بازیکنان طبق قانون کار باید در مقابل کاری که انجام می‌دهند دستمزد بگیرند، یک ماه یا دو ماه نمی‌شود حقوق گرفت، اما هر کسی به هر حال در زندگی‌اش خرج دارد و باید برای کاری که انجام می‌دهد، حقوق بگیرد.

دایی همچنین تصریح کرد: در صحبتی که امروز با تاج داشتیم قرار بر این شد که به مشکلات تیم رسیدگی شود و ما هم تمرینات خود را ادامه دهیم. اگر ما این تصمیم را گرفته‌ایم به خاطر این است که نمی‌خواهیم حق و حقوقی از تیم ضایع شود. به هر حال ما یکی از تیم‌های لیگ هستیم و باید با تمام توان‌مان مقابل همه تیم‌ها ظاهر شویم. یکسری از تیم‌ها برای قهرمانی می‌جنگند و یکسری از تیم‌ها برای سقوط نکردن و ما باید با تمام توان‌مان مقابل همه تیم‌ها حاضر شویم تا خدای نکرده حقی از تیمی ضایع نشود، وگرنه ما پولی نگرفتیم که بخواهیم به تمرینات برگردیم.

«امیدوارم با مساعدت فدراسیون و سازمان لیگ مطالبات نه تنها تیم ما بلکه بازیکنان همه تیم‌ها پرداخت شود». وی با بیان این جمله در خصوص اینکه سجاد شهباززاده چه زمانی می‌تواند برای نفت به میدان برود، گفت: برای صدور کارت بازی شهباززاده باشگاه باید اقدام کرده و این مسائل را حل کند. سجاد هم پسر خوبی است و هم بازیکنی توانمند که می‌تواند به ما کمک کند. با این حال مشکلات او باید حل شود تا بتوانیم از این بازیکن استفاده کنیم.

سرمربی تیم نفت در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کند چه زمانی این مشکلات به پایان برسد تا شهباززاده برای تیمش به میدان برود، تأکید کرد: دیگر این مسئله را من نمی‌دانم./تسنیم

پاسخی بگذارید