تاریخ: ۱۵:۴۴ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،خداداد عزیزی، درباره برتری ۲ بر یک تراکتورسازی برابر سیاه‌جامگان، داوری این دیدار، بحث اتهام تبانی به رضا شربتی، شایعه استعفایش و … صحبت‌ کرد. ظاهراً از اتفاقات بازی روز گذشته خیلی عصبانی هستید! بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند، اما متأسفانه از لحاظ روحی ــ روانی تمرکز نداریم. بازیکنان ما […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،خداداد عزیزی، درباره برتری ۲ بر یک تراکتورسازی برابر سیاه‌جامگان، داوری این دیدار، بحث اتهام تبانی به رضا شربتی، شایعه استعفایش و … صحبت‌ کرد.

ظاهراً از اتفاقات بازی روز گذشته خیلی عصبانی هستید!

بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند، اما متأسفانه از لحاظ روحی ــ روانی تمرکز نداریم. بازیکنان ما استرس دارند و از موقعیت‌ها استفاده نمی‌کنند. بازیکن از ۱۰قدمی دروازه موقعیت را به بیرون می‌زند. وقتی از ۱۰قدمی نتوانیم گل بزنیم، یعنی فشار روانی زیادی روی تیم وجود دارد. در رختکن به بازیکنان گفتم اگر بازی خوبی انجام دهیم، ولی نبریم، فایده‌ای ندارد. بزرگترین مشکل تیم ما هم مالی است. گفتن این حرف ناراحت کننده است، اما رضا شربتی ۴۰۰ هزار تومان پول ندارد تا شهریه دانشگاهش را پرداخت کند. از خانواده پولدار هم نیستیم که بخواهیم به بازیکنان پول دهیم. اینجا مشهد است و اوضاع را می‌دانیم.

می‌توانستید تراکتورسازی را شکست دهید؟

با همه مشکلاتی که داشتیم، بازیکنان بازی خوبی مقابل حریف انجام دادند. زمانی که تراکتورسازی مشغول گرم کردن بود، به سعید فتاحی نماینده سازمان لیگ گفتم چقدر اینها بازیکن دارند. فتاحی اعلام کرد که فلان بازیکن آنها بیرون است. ما با تیمی بازی داشتیم که روی نیمکتش یک تیم نشسته بود. به‌گفته امیر قلعه‌نویی فوتبال خوبی انجام دادیم، اما شانس نداشتیم. از طرفی، داوران ۵ امتیاز در بازی‌های اخیر از ما گرفته‌اند. در بازی با فولاد خوزستان داور گل سالم ما را آفساید گرفت، در دیدار با سایپا بازیکن حریف با دست گل زد و این بازی هم فرزاد حاتمی با آرنج به بینی محمدرضا خانزاده زد، داور به‌جای اینکه خطای مهاجم تراکتورسازی را بگیرد، کرنر گرفت و همان توپ هم وارد دروازه ما شد.

 استعفای شما از سرمربیگری سیاه‌جامگان صحت دارد؟

از شرایطی که ایجاد شده، خسته شده‌ام. هیچ کسی در این شهر به ما کمک نمی‌کند. مدیران باشگاه زورشان را می‌زنند، اما مگر چقدر می‌توانند پول بیاورند؟ مسئولان شهر فقط قول می‌دهند. در این چند روز که در مشهد برف باریده بود، تمرینات را به سالن برده‌ایم. ما که تیم فوتسال نیستیم در سالن تمرین کنیم. بعد از چند روز به ما زمین چمن مصنوعی داده‌اند. چند بار محل تمرین را عوض کردیم، اما زمین ندادند و ما هم مدام با بازیکنان تماس گرفته که “فلان جا نیایید که زمین را ندادند”. به بازیکنانم گفتم “از دست شما هم خسته شده‌ام. درست است که بی‌پول هستیم و هر کسی جای شما بود، بازی نمی‌کرد، اما وقتی وارد زمین می‌شوید همه چیز را فراموش کنید”.

دقیقاً از جایی که حریف را آنالیز کرده بودیم، گل خوردیم. چند بار روی وایت‌برد به بازیکنان گفته بودیم که حربه حریف اوت‌های بلند خالد شفیعی و استفاده از توپ‌های بلند است، اما گوش ندادند. در مورد داوری هم بحثی ندارم. با حسن کامرانی‌فر تماس گرفتم و گفتم “از بی‌پولی و بی‌زمینی خسته شدم، از داوری داوران شما هم خسته‌ام”. اشتباه تأثیرگذار همین صحنه‌ای بود که تراکتورسازی به گل دوم رسید. باور کنید دیگر کِشش ندارم. چرا باید هر تیم بدبخت و بیچاره را به من بدهند؟ حتماً باید سکته کنم؟ چطور ممکن است به تیم شهر خودشان زمین ندهند؟ تنها کسی که زمین می‌داد رئیس هیئت فوتبال شهر بود و این کار هم به‌خاطر رفاقت و اینکه مشاور او هستم، صورت گرفت، با این شرایط فکر کنم باید برویم «یه‌قل دوقل» بازی کنیم.

 پس بحث استعفای شما صحت دارد؟

چیزی که به بازیکنانم گفتم این بود که “خسته شده‌ام و کشش ندارم. اگر شما به‌خاطر من ایستاده‌اید من هم به‌خاطر شما ایستاده‌ام. اگر تنها ۲۰ درصد پول‌تان را گرفته‌اید ما اصلاً نگرفته‌ایم”. نمی‌خواهم مقایسه کنم، اما آیا امیر قلعه‌نویی و علی دایی پول نگرفته‌اند؟ یقیناً ۵۰ درصد پولشان را گرفته‌اند که کار می‌کنند. کادر فنی من روی هم ۴ میلیون تومان گرفته است. مهدی هاشمی‌نسب گفته “پول نمی‌خواهم و به بازیکنان بدهید”. آقایان، من هم آدم هستم و دلم به شما خوش است.

اگر استعفا نداده‌اید، چرا علی عباسی مدیرعامل باشگاه عنوان کرده که از شما در پست دیگری استفاده می‌کند؟

متوجه این حرف نمی‌شوم، اگر قرار باشد در پست دیگری استفاده کنند، نباشم بهتر است. ظاهراً آقایان دوست دارند من استعفا بدهم. اگر مشکل‌تان این است که استعفا بدهم تا پولم را ندهید، این کار را می‌کنم. بعد از بازی تماس نگرفتید حالم را بپرسید، حالا چطور شده که می‌خواهید از من در پست دیگری استفاده کرده تا به‌اصطلاح خراب نشوم؟

عباسی گفته سرمربی جدید از مجموعه فعلی نخواهد بود.

نوع صحبت‌های‌شان مشخص است که می‌خواهند من استعفا کنم. اگر مدعی هستید که می‌خواهید جایگاه خداداد را حفظ کنید، چرا شب بازی با من تماس نگرفتید تا حالم را بپرسید. ظاهراً با فرد دیگری صحبت کرده‌اند، چون نوع صحبت‌ها مشخص است. من آویزان کسی نبوده‌ام، اما اگر کسی توانست این تیم را جمع کند، من از این فوتبال هیچی نفهمیده‌ام.

 بگذریم، از شب گذشته اتهامات زیادی به رضا شربتی مدافع شما وارد شده که چرا به‌هنگام گل دوم تراکتورسازی عکس‌العملی نشان نداده است. واکنش شما چیست؟

اصلاً چنین چیزی نیست. اولیور کان سال ۹۰ بهترین گلر شد، اما یک توپی آمد و از بین پایش رد شد. بحث تبانی و وادادن بازیکن تنها در ایران زده می‌شود. شربتی نود دقیقه برای سیاه‌جامگان جان داد. او همان بازیکنی است که ۴۰۰ هزار تومان برای شهریه دانشگاهش ندارد. او و حسین بادامکی بهترین بازیکنان ما بودند. این حرف‌ها نامردی و بی‌وجدانی است. چون تراکتورسازی بازی را برده و اختلاف امتیازش با پرسپولیس ۶ امتیاز شده، این صحبت‌ها را مطرح کرده‌اند. شربتی جزو متعصب‌ترین بازیکنان ما بوده و حتی خودش هم بگوید این کار را کرده، قبول نمی‌کنم، چون به او مطمئن هستم. شربتی فقط ۲۱ساله است. قبل از گل تراکتورسازی، او به‌خاطر گرفتگی اسپاسم عضله پایش روی زمین می‌افتد، اما چون نخواسته تیم ۱۰نفره شود، از زمین بلند می‌شود. من برای پرسپولیسی‌ها احترام قائلم، چون برای این تیم بازی کرده‌ام، اما هر کسی که این حرف را زده، غلط زیادی کرده است!

هواداران سیاه‌جامگان روز گذشته پلاکارد عجیبی با خودشان به حمایت از شما به ورزشگاه آورده بودند که روی آن نوشته شده بود: «خداداد عزیزی چه‌کسی است؟ خداداد همان اسطوره‌ای است که خوزستان ۱۰ درصد افتخاراتش را ندارد، پس هیس!».

دعوایی با استان خوزستان ندارم. در بازی با فولاد خوزستان داور لطف کرد و گل سالم ما را آفساید اعلام کرد. پس از آن بحث من سر سیاه‌بازی و سیاه‌نمایی همبازی‌های قدیمی‌ام بود. آقایان داد می‌زدند که ما شاگرد محمد مایلی‌کهن هستیم و گفتیم پنالتی‌ای را که به‌سودشان اعلام شده بیرون می‌زنند. اگر پنالتی نشده، چرا باید بیرون بزنید؟ بازیکن شما کنار خط ناسزا می‌گفت و در برنامه نود لب‌خوانی کردند که می‌گفت “به‌جان مادرم بیرون نمی‌زنم”. قضیه استفاده از لفظ «مردم خوزستان» بازی همبازی من بود. دوست ما گفته که خوزستان جنگ‌زده است و مظلوم. اینها چه‌ربطی به فوتبال دارد؟ مگر فوتبال جنگ است. اینها مظلوم‌نمایی است که بگوییم ما در جنگ بودیم. همه می‌دانند مردم خوزستان چه فداکاری‌هایی کرده‌اند، اما چه‌ربطی به فوتبال دارد. هواداران فولاد بنری نصب کرده‌اند که “خداداد تو کی هستی؟” نود دقیقه این بنر در استادیوم بوده است، اما در شهر ما هواداران بنر آوردند، مسئولان شهر، یگان ویژه و … سریع بنر را جمع کرده گفتند “این بنر جو ایجاد می‌کند.”، رفتار مسئولان مشهدی خجالت‌آور هستند. آیا از خداداد گنده‌تر دارید؟ آیا در اردبیل کسی جرئت می‌کند با علی دایی چنین کاری کند یا در تبریز با کریم باقری چنین رفتاری انجام دهد؟ آقایان، من برای این شهر هستم. این‌همه التماس کردیم، “زمین بدهید.”، اگر علی دایی بود، کل زمین‌ها را پارو می‌کردند و می‌گفتند دایی است دیگر.

. و صحبت پایانی؟

هواداران ابومسلم و فعلی سیاه‌جامگان همیشه پشت من بوده‌اند و خودم هم مدیون فوتبال ابومسلم هستم. روز گذشته حراست ورزشگاه اجازه نمی‌داد عباسی مالک باشگاه به‌سمت رختکن بیاید. این تیم برای عباسی است، اما حراست اجازه نمی‌داد و کم مانده بود مالک باشگاه سکته کند. این‌همه پول می‌گیرید تا بازی را برگزار کنید، اما نمی‌دانید مالک باشگاه چه‌کسی است؟/تسنیم

پاسخی بگذارید