تاریخ: ۶:۲۰ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،قبل از اينكه به ايران بيايد هرگز فكرش را نمي‌كرد كه تا اين اندازه در كشور ما محبوب باشد. خيلي‌ها با پلاكارد به استقبالش رفته بودند و خيلي‌ها تا در هتل بدرقه‌‌اش كردند. همين استقبال پر شور مردم باعث شد تا كشتي‌گير پرآوازه آمريكايي‌ها بگويد: «فكر نمي‌كردم تا اين اندازه […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،قبل از اينكه به ايران بيايد هرگز فكرش را نمي‌كرد كه تا اين اندازه در كشور ما محبوب باشد. خيلي‌ها با پلاكارد به استقبالش رفته بودند و خيلي‌ها تا در هتل بدرقه‌‌اش كردند. همين استقبال پر شور مردم باعث شد تا كشتي‌گير پرآوازه آمريكايي‌ها بگويد: «فكر نمي‌كردم تا اين اندازه معروف باشم. در خبرها خوانده بودم كه رونالدو و مسي به كشورهاي ديگر مي‌روند و آنجا را شلوغ مي‌كنند، ولي فكر نمي‌كردم مثل آنها باشم و تا اين اندازه محبوب!» باروز از حس‌هاي خوبي كه در ايران تجربه كرد به تماشاگران امروز مي‌گويد و از اينكه در اولين فرصت تلاش‌اش را مي‌كند تا به همراه همسرش به ايران بيايد و تعطيلات را اينجا بگذراند.

*دستور ترامپ ممكن بود منجر به عدم حضور شما در كشور ايران شود. پس از حكم رئيس‌جمهور، شما مصاحبه كرده و گفته بوديد كه اين اهميتي براي شما ندارد و دوست داريد حضور در ايران را تجربه كنيد.

من سياسي نيستم، اما معتقدم كه ورزش نبايد با سياست يكي شود. خوشبختانه در اين زمينه كشور ايران اقدام خوبي كرد و با صدور رواديد آمريكايي‌ها حسن‌نيت خود را ثابت كرد. همان روزي كه خبر رسيد ممكن است به ايران نياييم خيلي ناراحت شدم. هر روز اخبار را پيگيري مي‌كردم تا ببينم چه اتفاقي مي‌افتد تا اينكه يك روز خبر رسيد ايران با حضور تيم كشتي آمريكا موافقت كرده است.

*به ايران آمديد و حسابي هم مورد حمايت هواداران كشتي قرار گرفتيد.

واقعاً حس جالبي بود. از همه مردم ايران، به خصوص آنهايي كه به استقبال ما آمده بودند تشكر مي‌كنم. واقعاً سنگ تمام گذاشتند. من دوستان زيادي دارم. در اينستاگرامم هم ايراني‌هاي زيادي هستند. آنها به من ابراز علاقه مي‌كنند و من هم هوايشان را دارم (با خنده). در ايران هم كه حسابي مورد تشويق قرار گرفتم. قبلاً هم گفتم در آمريكا هم اينقدر ما را تحويل نمي‌گيرند. مردم ايران خيلي خونگرم و كشتي‌دوست هستند. آنها حتي من را با اسم كوچك صدا مي‌زدند. هم‌تيمي‌هايم تعجب كرده بودند كه چرا تا اين اندازه من را در ايران مي‌شناسند.

*پس از اتفاقات بدي كه در المپيك براي شما افتاد نتوانستيد با حسن يزداني كشتي بگيريد. خيلي‌ها از اين تقابل به عنوان نبرد قرن حرف مي‌زدند.

شايد هم اين اتفاق مي‌افتاد. نمي‌دانم مي‌شود اسمش را گذاشت نبرد قرن يا نه، اما بايد بگويم كه يزداني كشتي‌گير خوبي است. در المپيك شرايط براي من خوب پيش نرفت. قبل از المپيك فرزند دومم به دنيا آمد. حتي در مسابقات آمريكا هم شركت نكردم. بايد به خانواده‌ام مي‌رسيدم. براي من زندگي‌ام اهميت زيادي دارد. بايد همه حواسم را جمع مي‌كردم تا هم زندگي‌ام آسيب نبيند و هم ورزش را از دست ندهم. حسن يزداني هم كشتي‌گير خوبي است و نمي‌دانم شايد دليلي داشت كه نشد با او كشتي بگيرم. حالا هم كه او تغيير وزن داده و احتمالاً ديگر با هم روبه‌رو نخواهيم شد، اما اگر در المپيك با او كشتي مي‌گرفتم شكستش مي‌دادم!

*يزداني در جام جهاني‌ ضربه فني شد. خيلي‌ها انتظار اين شكست را نداشتند.

كشتي است. هر اتفاقي ممكن است در آن بيفتد. من شنيدم كه او بيمار شده بود. در شرايط حرفه‌اي وقتي ورزشكار مريض شود آسيب زيادي مي‌بيند. يزداني هم يك ورزشكار حرفه‌اي است. او خوب كشتي مي‌گيرد و من هنوز هم مي‌گويم كه او بهترين كشتي‌گير ايران است. در كل فكر مي‌كنم شرايط كشتي ايران خيلي خوب شده است و آنها بدون شك يكي از قدرت‌هاي جهان هستند.

*از بين كشتي‌گيران ايراني كدام‌يك شما را خيلي اذيت كرده است؟

من با كشتي‌گيران زيادي از ايران كشتي نگرفته‌ام، اما صادق گودرزي خيلي خوب بود. او كشتي را درك مي‌كرد و بدن خوبي هم داشت. خودم خيلي دوست داشتم با حسن يزداني كشتي بگيرم. بايد يك تشكر دوباره از او و كشتي‌گيران ايران بكنم كه در آمريكا براي من و فرزندانم هديه فرستادند. من تا به حال به هيچ كشتي‌گير ايراني نباخته‌ام، اما همه آنها براي من قابل احترام‌اند. براي صادق گودرزي هم آرزوي موفقيت مي‌كنم. ايران و ايراني‌ها خاطرات خوبي را براي من رقم زده‌اند و از همه آنها ممنونم.

*كرمانشاه يكي از شهرهاي باستاني ايران است. آيا از آثار آن بازديد كرديد؟ ظاهراً خيلي‌ها هم شما را به خوردن «دنده كباب» دعوت كرده بودند.

(با خنده)، همه كامنت‌ها را خوانده‌ام. اين را يكي در توئيتر به من گفته بود. در كرمانشاه غذاهاي خوبي خوردم و دست همه درد نكند، اما متأسفانه فرصت نكردم از آثار باستاني شما ديدن كنم. درباره ايران مطالعات زيادي كرده‌ام و مي‌دانم كه چه تمدني دارد. بيشتر از اين خوشحال شدم كه توانستم اين شهر را از نزديك ببينم. همسرم خيلي خوشحال بود كه در ايران تا اين اندازه محبوب هستم.

 *همسر شما هم از شرايط راضي بود و در شبكه‌هاي مجازي به مردم ايران ابراز علاقه مي‌كرد.

همين‌طور است. شك نداشته باشيد همان‌طور كه همسرم نوشته است، دوست داريم به ايران بياييم و اين بار با فرصت بيشتري كشور شما را ببينيم. اگر فرصتي فراهم شود حتماً اين اتفاق خواهد افتاد. مردم ايران واقعاً مهربان و دوست‌داشتني هستند و از همه آنها تشكر مي‌كنم.

*جردن باروز مي‌تواند باز هم مدال المپيك را بگيرد؟

چيزي مشخص نيست. نسل جديدي به تيم ملي آمريكا تزريق شده است كه همگي پتانسيل بالايي دارند. نمي‌دانم چه اتفاق‌هايي خواهد افتاد اما تا روزي كه بدنم اجازه بدهد كشتي خواهم گرفت.  /تماشاگران‌امروز

پاسخی بگذارید