تاریخ: ۵:۳۲ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، در خصوص دلایل قهرمان نشدن باشگاه های ایرانی در ۲۵ سال اخیر اظهار داشت: تا وقتی که منابع انسانی تعیین کننده بودند فوتبال باشگاهی ایران در کنار فوتبال ملی در آسیا قطب اول بود. اما از وقتی منابع مالی و اقتصادی به فوتبال وارد شد و مدیریت و برنامه […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، در خصوص دلایل قهرمان نشدن باشگاه های ایرانی در ۲۵ سال اخیر اظهار داشت: تا وقتی که منابع انسانی تعیین کننده بودند فوتبال باشگاهی ایران در کنار فوتبال ملی در آسیا قطب اول بود. اما از وقتی منابع مالی و اقتصادی به فوتبال وارد شد و مدیریت و برنامه ریزی هم به پازل های فوتبال اضافه شد، ما در رده باشگاهی بسیار از رقبا عقب ماندیم. اما چون در فوتبال ملی هنوز منابع انسانی اولویت دارد و کشورهای حاشیه خلیج فارس نمی‌توانند بازیکنان بزرگ جهانی را به خدمت بگیرند هنوز ما از آنها پیش هستیم.

ملی پوش سابق کشورمان بیان داشت: تا زمانی که باشگاه های ما از طریق فوتبال درآمد نداشته باشند و مدیران کارآمدی نداشته باشیم که بتوانند برنامه ریزی بلند مدت برای باشگاه ها بکنند، نمی‌توانیم انتظار قهرمان شدن در آسیا داشته باشیم. فوتبال یک علم است و علم فوتبال قواعد و قوانین خاص خودش را دارد. درست مثل ریاضی. در ریاضی با هیچ قدرتی نمی‌توان جواب دو ضربدر دو را به جز ۴ عدد دیگری تعیین کرد. در فوتبال هم نمی‌شود قواعد بازی را بهم ریخت. اگر قهرمانی آسیا می‌خواهیم باید برنامه داشته باشیم و بودجه.

پاشازاده تاکید کرد: ممکن است هر یک از تیم‌های ما از گروه خود صعود کنند و صعود کردن از این گروه اتفاقا بسیار هم محتمل است. اما این که همین تیم ها به فینال برسند و یا حتی قهرمان شوند، قدری رویاپردازانه است. هرچند این آرزوی هر ایرانی است که یکی از تیم های کشورش قهرمان آسیا شود.

پیشکسوت استقلال در خصوص شکست آبی پوشان مقابل الاهلی امارات گفت: بازی را به صورت مستقیم کامل ندیدم اما بعد فیلم ضبط شده بازی را دیدم. اگر فقط بحث رقابت یک تیم ایرانی با یک تیم اماراتی بود که فاصله فوتبال ایران خیلی بیشتر از فوتبال امارات است. اما رقابت باشگاهی بین فوتبال ایران و امارات مثل رقابت بین تانک و چوب است. شما ببینید که تیم الاهلی اینقدر بازیکنان خوب و بزرگ و گرانقیمت دارد که یک ستاره جهانی مثل آساموا ژیان را روی نیمکت می‌نشاند و در دقایق پایانی به بازی می‌آورد.

مدافع پیشین استقلال خاطر نشان ساخت: گرچه استقلال مقابل الاهلی شکست خورد، اما به نظر من معقول تر از هر چهار نماینده کشورمان در لیگ آسیا بازی کرد. چند عامل باعث شکست استقلال مقابل الاهلی شد. از جمله خستگی بیش از حد این تیم به خاطر بازی های پی‌درپی و کم تجربگی اکثر بازیکنان بود که در ترکیب اصلی قرار دارند. خیلی از بازیکنان استقلال تا به حال تجربه یک بازی خارج از کشور را نداشتند و همه این عوامل روی آن نتیجه تاثیرگذار بود./مهر

پاسخی بگذارید