تاریخ: ۵:۲۲ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیدمصطفی سیدرضایی درباره دوپینگی شدن دو رکابزن تیم پیشگامان کویر یزد اظهار داشت: مقصر این اتفاق تیم پیشگامان نیست. دوپینگ اول که مربوط به ناصر رضاوی بود، به دلیل اشتباه شخصی این ورزشکار در استفاده از مواد مکمل رخ داد و پرونده رحیم امامی به عنوان دومین دوپینگی هم در […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیدمصطفی سیدرضایی درباره دوپینگی شدن دو رکابزن تیم پیشگامان کویر یزد اظهار داشت: مقصر این اتفاق تیم پیشگامان نیست. دوپینگ اول که مربوط به ناصر رضاوی بود، به دلیل اشتباه شخصی این ورزشکار در استفاده از مواد مکمل رخ داد و پرونده رحیم امامی به عنوان دومین دوپینگی هم در جریان است. ضمن اینکه امامی سه ماه قبل و پیش از اعلام شدن دوپینگش از تیم کنار گذاشته شده بود.

وی افزود: به نظرم این دو مورد دوپینگ مشکلی برای باشگاه ایجاد نخواهد کرد. متأسفانه اشتباهات بچه‌گانه این دو رکابزن بهانه لازم برای انتقاد برخی افراد در داخل و خارج از کشور را به دست آنها داد. نکته جالب اینکه برخی رسانه‌ها که حتی خبر افتخارات تیم ما در چند سال اخیر را حتی پوشش هم نداده بودند، پس از ماجرای دوپینگ‌های اخیر به طور کامل موضوع را پوشش دادند که این جای تعجب دارد.

سرمربی تیم دوچرخه‌سواری پیشگامان با انتقاد از صحبت‌های اخیر رئیس کمیته ضد دوپینگ کنفدراسیون آسیا گفت: قطعاً بابت حرف‌هایی که این مسئول هندی مطرح کرده، شکایت خواهیم کرد، چرا که او اجازه این‌گونه حرف زدن را نداشت. به نظرم او می‌خواسته خودش را با این حرف‌ها مطرح کند و هدفش هم همچون سال‌های گذشته تخریب دوچرخه‌سواری ایران بوده است. در سال‌های اخیر نزدیک به ۴۰۰ نمونه دوپینگ از ورزشکاران ما گرفته شده و این نشان از تلاش باشگاه در مبارزه با این پدیده شوم دارد.

سیدرضایی ادامه داد: باشگاه پیشگامان جزو بخش خصوصی است و ۴۱ هزار سهامدار دارد. این باشگاه هر سال یک میلیارد تومان هزینه دوچرخه‌سواری می‌کند و هرگز وقت آبروی خود را به خاطر دوپینگ به خطر نمی‌اندازد. در این باشگاه قرارداد سفت و محکمی با ورزشکاران منعقد شده، به‌طوری‌که اگر ورزشکارانی دوپینگ کند، باید همه مبلغ قراردادش به همراه جوایزی که کسب کرده را پس بدهد و همچنین ضرر مادی و معنوی این اتفاق را جبران کند.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا ممکن است اتفاقات اخیر منجر به کناره رفتن باشگاه پیشگامان از دوچرخه‌سواری شود؟»، تصریح کرد: فکر نمی‌کنم این اتفاق رخ بدهد. به نظرم اگر این‌گونه شود، دوچرخه‌سواری ایران رو به نابوی خواهد رفت. تیم پیشگامان در زمان حضورش در رشته دوچرخه‌سواری موضوعات مهمی همچون استعدادیابی و استفاده از ورزشکاران جوان در ترکیب خود را جدی گرفته و به دنبال منافع ورزش کشور است./تسنیم

پاسخی بگذارید