تاریخ: ۶:۵۷ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،صادق ورمزیار  در خصوص اولین دیدار آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا برابر الاهلی امارات گفت: در این بازی مشکلاتی داشتیم که عمدتا به بی‌تجربگی تیم و بازیکنان جوان ما باز می‌گشت. اما در مجموع استقلال خوب و راضی کننده بود. یادمان باشد که تیم جوان است و این بازی […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،صادق ورمزیار  در خصوص اولین دیدار آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا برابر الاهلی امارات گفت: در این بازی مشکلاتی داشتیم که عمدتا به بی‌تجربگی تیم و بازیکنان جوان ما باز می‌گشت. اما در مجموع استقلال خوب و راضی کننده بود. یادمان باشد که تیم جوان است و این بازی را تیمی انجام داد که عمده بازیکنان آن زیر ۲۳ سال بودند و این اولین حضور آنها در یک بازی بین المللی باشگاهی بود که اتفاقا خارج از کشور هم انجام شد. همه این ها را کنار هم بچینیم می‌بینیم عملکرد تیم راضی کننده بود.

کاپیتان سابق آبی پوشان بیان داشت: بین بازی‌های لیگ برتر خودمان و لیگ قهرمانان آسیا تفاوت‌هایی وجود دارد که تیم ما هنوز این تفاوت‌ها را درک نکرده است. قطعا اگر تجربه تیمی ما بالاتر بود، زودتر به این تفاوت‌ها پی می‌بردیم و شرایط در همین بازی اول مناسب تر بود.

وی افزود: کادر فنی الاهلی شناخت و آنالیز فوق العاده خوبی از تیم ما داشت. آنها دقیقا می‌دانستند نقطه ضعف ساختار دفاعی ما ضربات ایستگاهی از کنار و به خصوص کرنرهاست که باید به گوشه محوطه جریمه فرستاده شود. بارها این کار را تکرار کردند و دوبار هم به گل رسیدند. ما باید این نقطه ضعف را از بین ببریم. چون قطعا سایر تیم‌های آسیایی هم این آنالیز را در باره تیم ما خواهند داشت.

مدافع پیشین آبی‌های پایتخت بیان داشت: تنها فرق عمده استقلال و الاهلی، تجربه تیمی بود. الاهلی بازیکنان با تجربه زیادی داشت اما اغلب بازیکنان تیم ما اولین تجربه بازی بین المللی شان را پشت سر گذاشتند. اماراتی‌ها از تجربه‌شان نهایت استفاده را بردند و از کوچکترین فرصت برای گل زدن استفاده کردند. بازیکنان جوان استقلال هم فهمیدند که به بازیکنان با تجربه نباید کوچکترین فرصت را داد و نباید مقابل آنها حتی یک اشتباه کرد.

وی در خصوص خستگی احتمالی آبی پوشان به دلیل بازی‌های فشرده طی ده دوازده روز بیان داشت: میزان دوندگی بازیکنان مقابل الاهلی خوب بود. به نظر نمی‌آمد تیم خسته باشد. اما ما در این بازی هم خواستیم توپ را به تیم حریف بدهیم، آنها بازی کنند و ما در فاز ضد حمله به آنها ضربه بزنیم. این شیوه بد نیست اما همیشه و در همه بازی‌ها و در همه دقایق بازی نمی‌شود با همین تاکتیک بازی کرد. تیم ما باید یک پلان دومی هم برای دقایقی که تیم حریف به پرس سنگین روی می‌آورد باید داشته باشد.

پیشکسوت آبی پوشان گفت: این شکست هیچ چیزی از ارزش تیم جوان استقلال کم نمی‌کند و من خوشحالم که هواداران استقلال هم این موضوع را به خوبی درک می‌کنند. این تیم همانطور که در لیگ برتر هم راه افتاد و تبدیل به بهترین تیم شد، در لیگ آسیا هم به زودی اوج گرفته و به شرایط مطلوب و ایده‌آل می‌رسد.

ورمزیار در خاتمه گفت: یک شکست بعد از شش پیروزی هیچ مشکلی برای هیچ تیمی ایجاد نمی‌کند. فقط ما نباید بگذاریم که این «یک»، تبدیل به «دو» شود. چون در آن صورت وضعیت کمی سخت می شود. الان وظیفه بازیکنان با تجربه تر خیلی مهم است. آنها باید روی مسائل روحی و روانی جوانترها کار کرده و باعث شوند تا بازیکنان این شکست را فراموش کنند و از نظر روحی برای بازی بعد شان مقابل التعاون عربستان آماده شوند./مهر

پاسخی بگذارید