تاریخ: ۶:۵۶ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، لیگ قهرمانان آسیا روز اول خود را پشت سر گذاشت و چهار نماینده کشورمان نیز با حریفان خود در این مسابقات روبرو شدند که حاصل چهار بازی آنها، یک پیروزی، یک شکست و دو مساوی بود. نماینده‌های کشورمان جمعا ۵ امتیاز از ۱۲ امتیاز ممکن را گرفتند، ۴ بار […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، لیگ قهرمانان آسیا روز اول خود را پشت سر گذاشت و چهار نماینده کشورمان نیز با حریفان خود در این مسابقات روبرو شدند که حاصل چهار بازی آنها، یک پیروزی، یک شکست و دو مساوی بود. نماینده‌های کشورمان جمعا ۵ امتیاز از ۱۲ امتیاز ممکن را گرفتند، ۴ بار گلزنی کردند و ۴ بار هم دروازه شان بر روی حریفان باز شد.

* آبی‌ها تنها برنده – بازنده روز اول
در حالی که تنها تیم برنده در بین چهار تیم کشورمان تیم بی ادعا و دوست داشتنی استقلال خوزستان بود، همنام تهرانی‌اش با قبول شکست برابر میزبان پر قدرتش تنها بازنده در روز اول این مسابقات بود. آبی های خوزستان در اولین دیدار آسیایی خود موفق شدند حریف شان را با شکست بدرقه کنند. دو تیم ذوب آهن و پرسپولیس نیز در اولین روز با نتایجی مشابه مقابل حریفان پر قدرت خود از کشورهای عربی تن به تساوی یک – یک داند.

* ایران بدون میزبانی در روز اول
روابط فوتبالی ایران و عربستان نیز متاثر از روابط سیاسی دو کشور همچنان تیره و تار است و نه تیم‌های ایرانی به عربستان می‌روند و نه تیم‌های عربستانی به ایران می‌آیند. این موضوع باعث شد تا در اولین روز از این رقابت ها هیچ بازی‌ای در ایران برگزار نشود.

استقلال و ذوب آهن که میهمان دو تیم اماراتی الاهلی و العین بودند و در امارات به میدان رفتند و استقلال خوزستان و پرسپولیس که به ظاهر میزبان دو تیم عربستانی الفتح و الهلال بودند در مسقط به میدان رفتند تا در روز اول هیچ بازی ای در ایران انجام نشود.

* تنها کلین شیت برای بی ادعاها
در اولین روز بازی ها سه تیم استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن از حریفان خود گل خوردند و تنها تیمی که موفق به ثبت کلین شیت شد، استقلال خوزستان بود. تیمی که عنوان تنها برنده روز اول را نیز به خود اختصاص داده بود. در بین ۴ تیم ایرانی، استقلال تهران با دریافت دو گل در اولین روز بدترین عملکرد دفاعی را داشت و استقلال خوزستان نیز با ثبت کلین شیت بهترین عملکرد دفاعی را به خود اختصاص داد.

* کرنرهای صد در صدی
آمار جالبی که نماینده‌های کشورمان روی گل‌های خورده از خود به جای گذاشتند، در شباهت صد در صدی این گل‌ها بود. هر چهار گلی که نماینده‌های کشومان در این رقابت‌ها دریافت کردند عینا از روی نقطه کرنر بود و این از نکات عجیب این بازی‌ها بود. ضمن این که تک گلی که استقلال خوزستان وارد دروازه تیم الفتح کرد نیز حاصل یک ضربه کرنر بود تا نقش ضربات کرنر در دیدارهایی که یک سر آن تیم های ایرانی بودند  مشخص شود.

* عملکرد یکسان در خط حمله
عملکرد هر چهار تیم کشورمان در فاز تهاجمی یکسان بود. به این ترتیب که هر چهار نماینده کشورمان موفق به گل زنی شدند، اما هیچ یک از آنها نتوانستند بیشتر از یک گل وارد دروازه حریفان کنند تا هر چهار تیم در پایان هفته اول با یک گل زده عملکردی یکسان در فاز تهاجمی داشته باشد.

* بنگستون، تنها مهاجم گلزن
به جز جری بنگستون مهاجم تیم ذوب آهن که موفق به گشودن دروازه العین امارات شد، هیچ یک از گل زنان سه تیم دیگر کشورمان مهاجم نبودند. برای استقلال امید ابراهیمی هافبک دفاعی این تیم گل زد و تک گل پرسپولیس را محسن مسلمان هافبک بازیساز آنها به ثمر رساند. همچنین تک گل تیم استقلال خوزستان را نیز ابوالفضل اعلایی به ثمر رساند.

* بنگستون، تنها گلزن خارجی
بنگستون به جز آنکه تنها مهاجم گل زن تیم های ایرانی در آسیا بود، تنها گل زن خارجی نیز بود. سایر گل زنان نماینده‌های کشورمان ایرانی بودند.

* پرسپولیس تنها تیم بدون بازیکن خارجی
در بین چهار تیم ایرانی حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس تنها تیمی بود که از بازیکن خارجی استفاده نکرد. این تیم در حال حاضر تنها یک دروازه‌بان خارجی به اسم رادشویچ در اختیار دارد که در این بازی به او بازی نرسید. سایر تیم های کشورمان در این مسابقات از بازیکنان خارجی خود استفاده کردند.

در استقلال پادوانی و رابسون جانواریو، در استقلال خوزستان آلوس نانگ و در تیم ذوب آهن نیز علی حمام و جری بنگستون به میدان رفتند.

* پرسپولیس تنها تیم با مربی خارجی
پرسپولیس، تیمی که در روز اول عنوان تنها تیم بدون بازیکن خارجی را به خود اختصاص داد، در مقابل تنها تیم ایرانی بود که از مربی خارجی استفاده کرد. برانکو تنها مربی خارجی بود که در این مسابقات روی نیمکت یک تیم ایرانی نشست و سه تیم دیگر ایرانی از مربیان داخلی در این مسابقات استفاده کردند.

* پیر ترین و جوان ترین مربی
در بین چهار سرمربی نمایندگان کشورمان برانکو با ۶۲ سال سن مسن ترین فرد بود و مجتبی حسینی سرمربی تیم ذوب آهن با ۴۲ سال سن جوان ترین سرمربی بود. علیرضا منصوریان و سیروس پور موسوی نیز هر یک با ۴۵ سال سن ما بین این دو نفر بودند./مهر

پاسخی بگذارید