تاریخ: ۵:۵۶ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، رایان گیگز ۴۳ ساله که به مدت دو فصل زیر نظر لوئیز فن‌خال در کادر مربیگری شیاطین سرخ کار کرد، امید داشت تا با اخراج لوئیز فن‌خال از سرمربیگری این تیم به وی فرصت سرمربیگری در تیمی که سال‌ها برایش بازی کرد، داده شود، اما سرانجام سران باشگاه منچستریونایتد […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، رایان گیگز ۴۳ ساله که به مدت دو فصل زیر نظر لوئیز فن‌خال در کادر مربیگری شیاطین سرخ کار کرد، امید داشت تا با اخراج لوئیز فن‌خال از سرمربیگری این تیم به وی فرصت سرمربیگری در تیمی که سال‌ها برایش بازی کرد، داده شود، اما سرانجام سران باشگاه منچستریونایتد ژوزه مورینیو را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کردند. در نهایت هم گیگز ترجیح داد اولدترافورد را به مقصد کسب تجربیات جدید و شاید سرمربیگری در تیمی دیگر ترک کند.

رایان گیگز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی اسپورت» گفت: این خیلی خوب است که می‌بینیم به مربیان بریتانیایی فرصت مربیگری داده می‌شود، اما به نظرم در حال حاضر تعداد مربیان بریتانیایی لیگ برتر کافی نیست. این خیلی مهم است که به مربیان بریتانیایی فرصت مربیگری در لیگ برتر داده شود. در حال حاضر تعداد مربیات خارجی باکیفیت لیگ برتر زیاد است، اما در عین حال مربیان بریتانیایی باکیفیتی هم هستند که جایی در لیگ برتر ندارند.

وی تصریح کرد: اگر فرصتی به شما به عنوان مربی داده نمی‌شود، شانسی برای به اثبات رساندن خود نخواهید داشت. این در حالی است که اگر به شما فرصت مربیگری داده شود، می‌توانید با داشتن تیمی مستعد کارهایی مثبت بکنید. به نظرم باید یک تعادلی بین حضور مربیان خارجی و مربیان بریتانیایی به وجود آید.

در حال حاضر در بین ۲۰ تیم لیگ برتری، تنها هفت تیم صاحب مربی بریتانیایی هستند که هیچیک در جمع هفت تیم برتر انگلیس نیستند./تسنیم

پاسخی بگذارید