تاریخ: ۳:۴۲ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار خود در گروه A مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا از ساعت ۱۹:۴۵ امروز (دوشنبه) به مصاف الاهلی امارات رفت که این دیدار به برتری ۲ بر یک تیم الاهلی انجامید. در این بازی ماختی دیوپ (۱+۴۵ و ۹۰) برای الاهلی و امید ابراهیمی […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار خود در گروه A مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا از ساعت ۱۹:۴۵ امروز (دوشنبه) به مصاف الاهلی امارات رفت که این دیدار به برتری ۲ بر یک تیم الاهلی انجامید. در این بازی ماختی دیوپ (۱+۴۵ و ۹۰) برای الاهلی و امید ابراهیمی (۷۴) برای استقلال گلزنی کردند.

ترکیب الاهلی امارات: ماجد ناصر، سالمین، عبدالعزیز هیکل، عبدالعزیز صنقور، ولید عباس، ماجد حسن، حبیب الفردان (۷۱ – اسماعیل الحمدی)، خمیس اسماعیل، افرتون ریبیرو (محمد جایر ۳+۹۰)، احمد خلیل (۸۳ – آساموا جیان) و ماختی دیوپ.

ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری (۸۹ – سیدمجید حسینی)، میلاد زکی‌پور، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، امید ابراهیمی، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی (۸۰ – فرشید باقری)، بهنام برزای (۶۵ – وریا غفوری)، علی قربانی و کاوه رضایی.

نیمه اول

دقیقه ۹: بهنام برزای روی افرتون ریبیرو که در حال رفتن به سمت دروازه استقلال بود، مرتکب خطا شد تا داور بازی به این بازیکن کارت زرد نشان دهد.

دقیقه ۱۰: احمد خلیل از روی ضربه ایستگاهی توپ را به گوشه دروازه استقلال زد، اما مهدی رحمتی با واکنش خوب خود اجازه باز شدن دروازه تیمش را نداد.

دقیقه ۲۰: رابسون جان‌واریو روی افرتون ریبیرو هم‌وطن خود مرتکب خطا شد تا دومین کارت زرد بازی به این بازیکن برسد.

دقیقه ۲۲: ضربه کرنر استقلالی‌ها با دفع مدافعان الاهلی پشت محوطه جریمه این تیم به خسرو حیدری رسید که شوت این بازیکن پس از برخورد به یکی از بازیکنان الاهلی راهی اوت شد.

دقیقه ۴۰: اشتباه پادوانی بازیکنان الاهلی را صاحب موقعیت کرد که ضربه مهاجم الاهلی پس از برخورد به تیر دروازه و همچنین پاوانی راهی به قفس توری آبی‌پوشان نیافت.

دقیقه ۴۱: ماجد حسن تکل خطرناکی روی پای امید ابراهیمی زد که داور این بازیکن را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه ۴۲: ارسال ابراهیمی به داخل محوطه جریمه به بهنام برزای نرسید، اما ماجد ناصر با جفت پاهای خود ضربه‌ای به سینه بازیکن استقلال وارد کرد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۱+۴۵: ضربه کرنر بازیکن الاهلی با اشتباه میلاد زکی‌پور به دیوپ رسید و این بازیکن به راحتی توپ را وارد دروازه استقلال کرد.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۷: پاس‌های ترکیبی بازیکنان در نهایت با سانتر خسرو حیدری می‌رفت موقعیت خطرناکی برای فرشید اسماعیلی ایجاد کند، اما توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴: حبیب الفردان به علت خطا روی بهنام برزای از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه ۵۶: خسرو حیدری هم با متوقف کردن بازیکن الاهلی از داور کارت زرد گرفت تا تعداد کارت‌های زرد بازیکنان استقلال به عدد سه برسد.

دقیقه ۶۱: پاس عمقی بازیکنان الاهلی به احمد خلیل رسید و ضربه سر ضرب این بازیکن را رحمتی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۳: در حالی که پادوانی‌ می‌توانست پرتاپ اوت بازیکن الاهلی را به بیرون بزند، اما دیوپ از بین پاهای مدافع برزیلی استقلال شوت زد که باز هم رحمتی توپ را دفع کرد.

دقیقه ۶۵: علیرضا منصوریان نخستین تعویض خود را انجام داد و وریا غفوری را به جای بهنام برزای به زمین فرستاد.

دقیقه ۶۶: پاس خسرو حیدری پس از دفع مدافعان الاهلی به امید ابراهیمی رسید، اما ضربه این بازیکن راهی به چارچوب دروازه نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه ۷۰: پاس عمقی خوبی به افرتون ریبیرو رسید که ضربه زمینی این بازیکن را باز هم رحمتی دفع کرد.

دقیقه ۷۱: تیم الاهلی هم نخستین تعویض خود را انجام داد و حبیب الفردان از زمین خارج و اسماعیل الحمدی وارد زمین شد.

دقیقه ۷۴: خسرو حیدری که برای پاس ترکیبی از روی نقطه کرنر به جناح چپ رفته بود، ارسال خوبی به محوطه جریمه الاهلی داشت که امید ابراهیمی با شوتی سر ضرب گل تساوی استقلال را به ثمر رساند.

دقیقه ۸۰: ضربه زمینی فرشید اسماعیلی را دروازه‌بان الاهلی در آغوش گرفت.

دقیقه ۸۰: دومین تعویض استقلال آمدن فرشید باقری جای فرشید اسماعیلی بود.

دقیقه ۸۳: آسامو جیان در این دقیقه به جای احمد خلیل به میدان رفت.

دقیقه ۸۴: میلاد زکی‌پور با خطایی که روی افرتون ریبیرو مرتکب شد، از داور استرالیایی کارت زرد گرفت.

دقیقه ۸۹: سیدمجید حسینی به جای خسرو حیدری وارد زمین شد.

دقیقه ۹۰: ارسال توپ به محوطه جریمه استقلال و غافلگیری مدافعان این تیم باعث شد تا توپ به دیوپ برسد. این بازیکن فرصت‌طلب هم به مانند دقایق پایانی نیمه نخست موفق به گلزنی شد و تیمش را به گل دوم رساند.

استقلال که در لیگ برتر به پنج پیروزی پی‌درپی رسیده بود، در نخستین گام خود در لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۷ متحمل شکست شده و نوار بردهایش قطع شد.

به گزارش تسنیم، در دیگر بازی این گروه (گروه A لیگ قهرمانان آسیا)، تیم التعاون عربستان با نتیجه یک بر صفر در زمین خود مقابل لوکوموتیو ازبکستان به برتری رسید./تسنیم

پاسخی بگذارید