تاریخ: ۹:۳۵ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
نام نویسنده: المیرا قاسم تبار

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،اصغر حاجیلو در گفت‌و‌گویی در خصوص تساوی بدون گل سایپا مقابل صبای قم اظهار داشت: ما بازی را بسیار خوب شروع کردیم و در نیمه اول سه موقعیت بسیار خوب گلزنی را از دست دادیم.  تیم ما در دیدار مقابل صبا نیز مانند دیدارهای گذشته فوتبال خوبی را به نمایش […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،اصغر حاجیلو در گفت‌و‌گویی در خصوص تساوی بدون گل سایپا مقابل صبای قم اظهار داشت: ما بازی را بسیار خوب شروع کردیم و در نیمه اول سه موقعیت بسیار خوب گلزنی را از دست دادیم.  تیم ما در دیدار مقابل صبا نیز مانند دیدارهای گذشته فوتبال خوبی را به نمایش گذاشت، اما باز هم در زدن ضربات آخر بی‌دقت بودیم و از فرصت‌ها خوب استفاده نکردیم. با وجود تلاش بسیار زیاد فرکی در تمرینات روی گلزنی اما هنوز مهاجمان ما تمرکز لازم را ندارند.

سرپرست تیم فوتبال سایپا در مورد استرس مهاجمان این تیم در زدن ضربات نهایی تصریح کرد: بازیکنان خط هجومی ما غلامرضا رضایی و محمدرضا خلعتبری هستند و این دو مهاجم، بازیکنان باتجربه‌ای هستند. نمی‌توان با وجود تجربه این نفرات گفت آنها با استرس بازی‌ می‌کنند و تمرکز ندارند. من معتقدم با توجه به اضافه شدن خلعتبری در تعطیلات نیم‌فصل به تیم ما هنوز این بازیکن با تیم هماهنگ نشده است.

وی با تأکید بر ضعف فوتبال ایران در استفاده از موقعیت‌های گلزنی، عنوان کرد: مشکل گلزنی فقط مختص به تیم ما نیست و زدن ضربه آخر مشکل بزرگ فوتبال ایران است. شما وقتی عملکرد مهدی طارمی را نیز نگاه ‌می‌کنید، در هر بازی چند موقعیت گلزنی را از دست می‌دهد. با توجه به شرایط پرسپولیس و آمادگی طارمی که اکثر این موقعیت‌ها را خودش ایجاد می‌کند، نمی‌توان عدم استفاده او از موقعیت‌های گلزنی را به استرس و عدم تمرکز ربط داد. هر کسی جای برانکو بود با فرصت‌هایی که طارمی از دست می‌دهد تا به حال سکته کرده بود!

حاجیلو تصریح کرد: موقعیت‌هایی که طارمی و دیگر مهاجمان فوتبال ما خراب می‌کنند اگر در گذشته در اختیار فرشاد پیوس، فرهاد مجیدی و رضا عنایتی قرار می‌گرفت به راحتی آب خوردن تبدیل به گل می‌کردند. من معتقدم نسل مهاجمان فعلی فوتبال ما عجول است و با وجود زحمتی که می‌کشند به خوبی از موقعیت‌های گلزنی استفاده نمی‌کنند. عدم استفاده از موقعیت‌های گلزنی نیز تیم‌ها را واقعا رنج می‌دهد و یکی از این تیم‌ها در این فصل سایپا بوده است.

سرپرست سایپا در خصوص نارضایتی مدیرعامل این باشگاه از جایگاه این تیم عنوان کرد: درویش حق دارد از نتایج سایپا ناراضی باشد و فرکی نیز بارها این مسئله را به بازیکن گفته است. مدیریت باشگاه در این فصل تمام تلاش خود را برای مهیا کردن امکانات و شرایط مالی مناسب فراهم کرده است و علاوه بر مطالبات گذشته تا این مقطع از فصل نیز تمام حق و حقوق بازیکنان را پرداخت کرده است. درویش حتی در این شرایط نیز با حضور در رختکن تیم سعی می‌کند بار روانی را از روی دوش تیم بردارد.

وی افزود: بازیکنان ما نیز باتعصب هستند و نسبت به شرایط تیم‌شان غیرت دارند. شاید این تعصب بازیکنان روی نتایج تیم باعث شده است که برای جلوگیری از عدم نتیجه‌گیری در هر بازی با استرس وارد شوند. ما در بسیاری از دیدارهای این فصل‌مان در حالی که باید با چند گل به پیروزی می‌رسیدیم به تساوی دست یافتیم یا روی یک اتفاق نتیجه را واگذار کردیم.

پیشکسوت باشگاه استقلال در خصوص دیدار امروز این تیم مقابل الاهلی امارات عنوان کرد: استقلال کار خیلی سنگینی مقابل الاهلی دارد. الاهلی تیم بسیار خوبی است که از امکانات و بازیکنان باکیفیتی برخوردار است. خدا را شکر استقلال نیز در چند دیدار اخیر در شرایط خوبی قرار دارد و به خصوص بعد از پیروزی در دربی و مقابل ذوب‌آهن روحیه خوبی گرفته است. متأسفانه به خاطر عدم آگاهی بین‌المللی آقایان، استقلال از جذب بازیکن محروم شد تا در ادامه دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا با چالش روبه‌رو شود. اگر استقلال می‌توانست بازیکن جذب کند ضمن تقویت تیم خود، دست کادرفنی را در هفته‌های پرفشار پیش‌رو نیز باز می‌گذاشت تا از بازیکنان بیشتری استفاده کند.

حاجیلو خاطر نشان کرد: با این شرایطی که برای استقلال پیش آمد این تیم نمی‌تواند در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دوام بیاورد. کار استقلال فقط موفقیت در دیدارهای ابتدایی نیست و روند نتیجه‌گیری این تیم باید تداوم داشته باشد. با ۱۵ بازیکن دست یافتن به این موفقیت دشوار است. با وجود این شرایط امیدوارم استقلال دیدار ابتدایی خود را با برد آغاز کند، اما همان‌طور که گفتم استقلال در دیدارهای آینده به چالش می‌خورد. این مسئله نیز به کمبود بازیکن، جوانی تیم و عدم آگاهی از قوانین بین‌المللی ربط دارد./نسنیم

پاسخی بگذارید