تاریخ: ۴:۴۷ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،؛ تیم‌های استقلال ایران و الاهلی دوبی امروز از ساعت ۱۹:۴۵ در دوبی اولین دیدار گروه یک بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را برگزار خواهند کرد. استقلال یکی از ۴ نماینده ایران در این بازی‌هاست که با پیروزی برابر السد در دیدار پلی‌آف راهی دور گروهی شد. الاهلی اما قهرمان فصل […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،؛ تیم‌های استقلال ایران و الاهلی دوبی امروز از ساعت ۱۹:۴۵ در دوبی اولین دیدار گروه یک بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را برگزار خواهند کرد. استقلال یکی از ۴ نماینده ایران در این بازی‌هاست که با پیروزی برابر السد در دیدار پلی‌آف راهی دور گروهی شد. الاهلی اما قهرمان فصل پیش لیگ امارات است از طریق همین سهمیه جواز حضور در لیگ قهرمانان امسال را پیدا کرد. در این گزارش سعی داریم مروری داشته باشیم روی آمار مربوط به این بازی و شرایط هر دو تیم برای اولین تقابلی که با یکدیگر خواهند داشت.

۱- استقلال در دیدار امروز مقابل حریف اماراتی می‌تواند به دنبال بهبود آمار موفقیت در بازی‌های اول آسیایی برسد. آبی‌ها تا به حال ۶ بار در دیدارهای افتتاحیه لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند که نتایجی کاملا برابر کسب کردند. استقلال در این بازی‌ها ۲ برد، ۲ تساوی و ۲ شکست کسب کرده است و بدون شک شاگردان منصوریان به دنبال سومین برد و بهتر کردن این آمار هستند. نکته مثبت و امیدبخش برای استقلالی‌ها این است که تیم‌ آنها هر دو برد در این آمار را در خارج از خانه بدست آورده است.

۲– هر دو تیم استقلال و الاهلی در ۵ بازی اخیر خود به یک تعداد گل دریافت کرده اند. ۵ بار توپ از خط دروازه هر دو تیم گذشته و این نشان از آمار دفاعی برابر آنها دارد. اما اگر این آمار را در کل فصل برای دو تیم بررسی کنیم، خط دفاع تیم اماراتی بهتر کار کرده است. آنها در ۱۹ بازی لیگ امارات فقط ۱۲ گل دریافت کرده اند، در حالیکه در ۲۲ بازی استقلال در لیگ برتر، ۲۰ بار توپ از خط دروازه این تیم گذشته است. الاهلی از این حیث بهترین خط دفاعی لیگ کشورش را دارد.

۳– در فاز تهاجمی هم آمار جالبی برقرار است. استقلال منصوریان به دلیل عملکرد فوق‌العاده‌ای که در این هفته‌ها داشته است، در ۵ بازی آخر خودش ۱۴ گل زده است. الاهلی هم در همین مقطع زمانی ۱۲ گل وارد دروازه حریفان کرده است. با این تفاوت که برتری این آمار در کل فصل از آن حریف اماراتی است. آنها تا به اینجای لیگ امارات با وجود انجام دادن ۳ بازی کمتر از استقلال ۳۹ گل زده دارند. این عدد برای تیم منصوریان تا پایان هفته بیست‌و‌دوم، ۳۴ است.

۴– از بازیکنانی که باید امروز نگاه ویژه‌ای به آنها داشته باشیم، احمد خلیل و کاوه رضایی مهاجمان دو تیم هستند. کسانی که بیشترین سهم را در گل‌های زده شده دو تیم داشتند. خلیل ۲۵ ساله در ۱۷ بازی این فصل تیمش به میدان رفته و ۱۲ گل زده است. کاوه رضایی هم در ۲۰ بازی‌ای که برای استقلال انجام داده، ۷ گل زده و از این نظر بهترین آمار را بین آبی‌ها دارد. در جمع بازیکنان تیم اماراتی، آسامو‌آ ژیان مهاجم سابق تیم‌ملی غنا هم دیده می‌شود که سابقه حضور در جام‌جهانی را دارد. او در این فصل برای الاهلی ۳ گل زده است.

۵– از استقلال و الاهلی می‌توان به عنوان شانس‌های اصلی صعود از گروه یک بازی‌ها نام برد. حریف اماراتی دو فصل گذشته لیگ قهرمانان نایب قهرمان شده و استقلال از سال ۲۰۱۴ تا الان برای اولین بار شانس حضور در مسابقات را پیدا کرده است.

اطلاعات تکمیلی

الاهلی امارات
سرمربی: اورلیان اولارویو
رتبه در جدول: دوم ( ۴۱ امتیاز )
نحوه حضور: مستقیم / قهرمانی در فصل قبل لیگ امارات
آمار ویژه: بهترین خط دفاع لیگ امارات
بهترین بازیکن: احمد خلیل( ۱۲ گله )

استقلال تهران
سرمربی: علیرضا منصوریان
رتبه در جدول: سوم ( ۴۰ امتیاز )
نحوه حضور: برتری در دیدار پلی‌آف برابر السد
آمار ویژه: بهترین خط حمله لیگ ایران
بهترین بازیکن: کاوه رضایی ( ۷ گله )/خبرآنلاین

پاسخی بگذارید