تاریخ: ۶:۰۲ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک که به عنوان عضو هیات اجرایی شورای المپیک آسیا و جهت حضور در نشست این شورا به ساپاروی ژاپن محل برگزاری بازیهای آسیایی زمستانی سفر کرده است، در خصوص نشست فوق گفت: نشست بسیار […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک که به عنوان عضو هیات اجرایی شورای المپیک آسیا و جهت حضور در نشست این شورا به ساپاروی ژاپن محل برگزاری بازیهای آسیایی زمستانی سفر کرده است، در خصوص نشست فوق گفت: نشست بسیار خوبی داشتیم که بیشتر به گزارشات میزبانان بازیهای پیش رو و بررسی رشد و تحول ورزش های زمستانی در آسیا اختصاص داشت. در نشست امروز هیات اجرایی شورای المپیک آسیا، ابتدا شیخ احمد الفهد رئیس شورای المپیک از سازماندهی کمیته ملی المپیک ژاپن و کمیته برگزاری بازیهای زمستانی آسیایی در ساپارو تقدیر و تشکر کرد و از توسعه ورزش های زمستانی در قاره آسیا ابراز خرسندی کرد.

وی ادامه داد: شیخ احمد در این نشست تاکید داشت به اینکه پیش از این میزبانی بازیهای آسیایی زمستانی محدود به چند کشور خاص می شد ولی امروز شاهدیم در دیگر کشورها و از جمله در آسیایی میانه شاهد برگزاری  این رقابتها هستیم که این امر حاکی از پیشرفت و توسعه ورزش های زمستانی و توجه به آن در کشورهای مختلف این قاره است.

هاشمی تصریح کرد: شیخ احمد همچنین در خصوص مقر شورای المپیک آسیا  که به علت تعلیق کمیته ملی المپیک کویت و مشکلات شورا با دولت کویت و مسائلی که در ارتباط با اداره امور ورزش قاره پیش آمده گفت که موضوع همچنان در دست پیگیری حقوقی است و گزارش نتایج نهایی آن متعاقبا به اطلاع اعضای هیات اجرایی  خواهد رسید.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: در ادامه نشست امروز هیات اجرایی OCA ، مسئولین کمیته برگزاری بازهای آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ و بازیهای داخل سالن ۲۰۱۷ عشق آباد گزارشات خود را مبنی بر چگونگی برگزاری بازیهای و همچنین آماده سازی اماکن ارائه دادند که گزارشات مربوطه مورد تصویب اعضای هیات اجرایی قرار گرفت. همچنین در ادامه این نشست مسئولین دفتر همبستگی کمیته بین المللی المپیک (سولیداریتی) در خصوص فعالیت های چهار ساله قاره آسیا که توسط دفتر مذکور تهیه گردیده بود گزارش مبسوطی ارائه کردند.

کیومرث هاشمی تصریح کرد: در ادامه نشست امروز در خصوص مشخص شدن جلسه بعدی هیات اجرایی شورای المپیک آسیا نیز تصمیم گیری شده و مقرر گردید نشست بعدی سپتامبر ۲۰۱۷ در حاشیه برگزاری بازیهای آسیایی داخل سالن در عشق آباد برگزار گردد./مهر

پاسخی بگذارید