تاریخ: ۶:۰۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در جلسات خود در طول ۲-۳ هفته اخیر روی اساسنامه این کمیته کار کرده و اعضا در تلاش هستند تا پایان سال این کار را به پایان برسانند. در این جلسات همچنین محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و امیررضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در جلسات خود در طول ۲-۳ هفته اخیر روی اساسنامه این کمیته کار کرده و اعضا در تلاش هستند تا پایان سال این کار را به پایان برسانند.

در این جلسات همچنین محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و امیررضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش هم حضور دارند تا در جریان این اصلاحات باشند.

نکته‌ای که در این اساسنامه به چشم می‌خورد و احتمال حذف آن بسیار زیاد است، انتخاب خبرگان ورزشی است.

براساس اساسنامه این کمیته، ۵ نفر خبره ورزشی به تشخیص هیات اجرایی کمیته برای انتخابات مشخص می‌شدند که قرار است این بند از اساسنامه برداشته شده و در آیین‌نامه انتخاباتی گنجانده شود.

این احتمال وجود دارد که انتخاب ۵ خبره ورزشی به وزیر ورزش سپرده شود. هیات اجرایی در جلسات آینده این تصمیم را نهایی می‌کند. همچنین قرار است برای انتخابات سال آینده یک آیین‌نامه انتخاباتی نوشته شود. در دوره قبلی آیین‌نامه‌ای که تنظیم شد اجازه حضور خیلی‌ از خبرگان را به انتخابات نداد و این آیین‌نامه نیز مورد قبول کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) قرار نگرفت./فارس

پاسخی بگذارید