تاریخ: ۱۰:۴۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به لطف کمیته بی انضباط انضباطی که به جای پرداختن به مسائل مهم تری مثل طلب و حق و حقوق بازیکنان و مربیان و حتی باشگاه ها، تنها جریمه کردن آن هم نه در بازی های معمولی بلکه در دربی ها را اجرا و اکران می کند، پرسپولیس عملا درگیر […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به لطف کمیته بی انضباط انضباطی که به جای پرداختن به مسائل مهم تری مثل طلب و حق و حقوق بازیکنان و مربیان و حتی باشگاه ها، تنها جریمه کردن آن هم نه در بازی های معمولی بلکه در دربی ها را اجرا و اکران می کند، پرسپولیس عملا درگیر بحران شده است.

سید جلال حسینی محروم است، انصاری شاید برسد، شاید هم نه، کمال کامیابی نیا هم که محروم است و به این ترتیب باید تاکید کرد که انگار یک بمب درست وسط سپر دفاعی پرسپولیس منفجر شده است. حالا برانکو مانده و سیلی که بازیکنانش را به یکباره برده و هنوز برانکو نمی داند که کدام بازیکنان را باید به میدان سپاهان بفرستد.

ایوانکوویچ حالا معادله ای دارد که به راحتی و به سادگی حل نمی شود حتی در دربی همان یک کمبود را هم نتوانست برطرف کند و ماهینی هرگز حتی شبیه به کامیابی نیا هم نشد. با این حال اما راهکاری وجود دارد که هم هزینه دارد و هم لاجرم است.

برانکو هم بازیکنانی روی نیمکت از تیم امید و از میان جوان هایش دارد که می توانند مثل جوان های استقلال عمل کنند. بازیکنانی مثل شهاب کرمی، محسن ربیع خواه، حامد آقایی، احسان الوان زاده و …

اینها از جوان های استقلال چیزی کم ندارند و می توانند رشد کنند، در واقع اشکال کار اینجاست که برانکو کمتر به اینها میدان داده و حالا که با انفجار بمب در سپر دفاعی اش مواجه شده روزهای سختی را در پیش دارد که باید از همین جوان ها در این روزها حتی مقابل سپاهان استفاده کند.

جوان های پرسپولیس چیزی از دیگر جوان های فوتبال ایران که در تیم ملی، در ذوب آهن، در سپاهان، استقلال و … بازی می کنند کم ندارند و اگر چه این چالش سختی است اما می تواند برای برانکو و پرسپولیس اتفاقات فوق العاده ای را رقم بزند.

برانکو پیش از این ها این کار را انجام داده است، نمونه اش می شود محمد انصاری، نمونه دیگرش صادق محرمی، حتی خود طارمی و کامیابی نیا و …

استقلال که تحت فشار قرار گرفت و پنجره نقل و انتقالاتش بسته شد خیلی ها تصور کردند که کارش تمام است اما واقعیت اینست که برای این تیم آن تهدید شد یک فرصت و این فرصت را جوان های استقلال گرفتند و رهایش نکردند و کار را به جایی رساندند که هم السد را بردند و هم پرسپولیس را و البته چهار پیروزی پشت سر هم رقم زدند.

این موضوع می تواند برای پرسپولیس هم یک فرصت باشد برای جوان گرایی بیشتر و مداوم. همین حالا هم سید جلال از بسیاری از کورس ها عقب می ماند و نیاز به یک مدافع وسط دیگر در پرسپولیس احساس می شود چه بسا از همین بازی سپاهان پرسپولیس گمشده آینده اش را بیابد./مهر

پاسخی بگذارید